'Durf weg te schilderen!' Kamperland Facelift voor de Zoekweg 6 BEVELANDEN EN THOLEN Artistiek Tholen €150, bonus! Werk met voldoende beweging? Op een mooier plekje kan een kunstenaar bijna niet wonen. Victor van de Lan de verruilde zijn huis in het druk ke Breda twee jaar geleden voor een afgelegen stek in het buitenge bied van Sint-Annaland. De kunstschilder was even bang dat hij en zijn echtgenote er een zaam zouden worden. Dat viel ge lukkig mee. „Mijn kinderen komen vaak langs. Die wonen alle vier in Amsterdam en vinden het hier ook geweldig." Zijn woning aan de Mo lendijk bevindt zich gevoelsmatig zo'n beetje aan het eind van de we reld. De natuur, openheid en de mooie luchten zorgen voor de nodi ge inspiratie. „Het enige nadeel dat ik zou kunnen bedenken, is dat er heel weinig mensen voorbij ko men", zegt Van de Lande. „Dat is niet zo handig als je wat meer naar buiten wil treden met je atelier." En dat wil hij. De afgelopen twee jaar heeft de kunstenaar veel tijd ge stoken in het verbouwen van het verouderde huis. Vanaf nu wil hij weer vaker beeldend bezig zijn. Wat dat betreft valt hij met z'n neus in de boter, met de onlangs in het leven geroepen atelierroute. „Een mooi initiatief', vindt Van de Lande. „Het heeft me sowieso ver baasd dat zoveel mensen hier op Tholen kunstzinnig bezig zijn. Ik heb pas geleden een bijeenkomst bijgewoond in de Kunstkamer in Scherpenisse. Dat was een openba ring voor me. Ik heb er leuke men sen ontmoet. En toen liep ik ineens met een vlag van de atelierroute naar buiten. 'Hang die maar op als je open bent', zeiden ze. Nou, dat zal ik zeker doen." Hoewel het niet volledig abstract is, noemt Van de Lande zijn werk abstract-expressionistisch. Vaak ver trekt hij vanuit een figuratieve voorstelling, die al schilderend steeds minder belangrijk wordt. De nadruk komt dan veel meer te lig gen op dingen als contrast, struc tuur en ritme. „Zo'n schilderij ma ken, is vaak een hele worsteling voor me", vertelt de kunstenaar, die tot een paar jaar geleden kunst vakken en handvaardigheid doceer de op een middelbare school. „Ik schilder regelmatig over iets heen. Daarom gebruik ik ook acrylverf, die is lekker snel droog. Dat zou den trouwens meer schilders moe ten doen. Durf eens iets weg te schilderen!" Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl Het grote parkeerterrein aan de Zoekweg in Tholen gaat deze zomer compleet op de schop. Het is de eerste stap in de meta morfose van het totale gebied. De herinrichting van het 'middengebied' is gisteren be gonnen met voorbereidende werkzaamheden als het wegha len van groen en het ontgraven van grond. Volgende week barst het echt los. Het parkeer terrein krijgt een compleet an dere indeling en bovendien wordt voor fietsers en voetgan gers een nieuw pad richting het voormalige Westerpoort aangelegd. Dat gebeurt met het oog op de toekomst. In het ge bouw komen straks immers de vijf Thoolse basisscholen te zit ten. De nieuwe fiets- voetver binding komt aan de achterzij de van Meulvliet te liggen. Als tegenslagen uitblijven, worden de werkzaamheden be gin september afgerond. Bij het kinderdagverblijf wordt een tij delijke parkeerplaats ingericht. De herinrichting van het par keerterrein en aanleg van het pad zijn slechts het begin van een totale metamorfose. Als de basisscholen naar het Wester poort zijn verhuisd, wordt op hun huidige locaties een nieuw voetbalveld aangelegd. IN DE REGIO VLINDERCURSUS MIJN DORP MIJN STAD dinsdag 19 juli 2016 Tholen herbergt heel wat kunstenaars en ateliers. Door de handen ineen te slaan, met onder meer een atelierroute, willen zij meer naar buiten treden. In deze serie portretteert de PZC een aantal artistieke Thole- naren en ateliers. Vandaag: Victor van de Lande. Rob Paardekam Sint-Annaland Victor van de Lande uit Sint-Annaland. foto marcelle davidse Meer informatie over Victor van de Lande: lande.exto.nl. De Thoolse atelierroute vindt elke eer ste zaterdag van de maand plaats. Gezocht, vroege vogels* voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; startpremie 150,-; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. *De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. Rob Paardekam Tholen WOLPHAARTS- DIJK Fietsrommelroute De Fietsrommelrou te in Wolphaartsdijk wordt afgelegd op zaterdag 23 juli. Al fietsend of te voet struinen be langstellenden langs bijna honderd deelnemende adres sen dwars door Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge. Het aanbod is ook dit jaar zeer divers. Van brocante tot boeken en van kle ding tot schminken voor de kinderen. Meedoen aan deze route is gratis. Een plattegrond met deelnemende adressen is vanaf 8.30 uur af te halen aan de Dooldijk 2 in Wolphaartsdijk of bij boomgaardter ras Van Buiten Uit in Oud-Sabbinge. GOES Bob van der Linde bespeelt carillon Bob Van der Linde bespeelt donderdag het carillon in de to ren van de Grote- of Maria Magdalena Kerk van Goes. Het zomeravond concert wordt ge houden tussen 19.30 en 20.30 uur. De beste luister plaats is de Man- huistuin, ingang Sin gelstraat. Hier is te vens het program ma te verkrijgen. KATS Zang en gitaarmu ziek in Zeeuwse Rozentuin Anoushka Koppe laar (zang) en Hui- bert-Jan Vader (gi taar) geven op zater dag 23 juli een op treden in de Zeeuw se Rozentuin te Kats. Op het programma staan bewerkingen van muziek van on der andere Natalie Merchant, Joey Heatherton, KT Tun- stall en Joni Mitchell. Het con cert begint om 14.00 uur. GOES Het instituut voor natuureducatie en duurzaamheid (IVN) organiseert een meerdaagse vlindercursus op maan dag 25 juli en 1 augustus in Goes. De vlindercursus wordt ge geven in het MEC De Hollandse Hoeve aan de Kattendijkse- dijk in Goes. De cursus duurt twee dagen: de eerste cursus dag is maandag 25 juli van 19.30 uur tot 22.00 uur en maan dag 1 augustus is de tweede dag van 19.30 uur tot 22.00 uur. Op zaterdag 6 augustus 2016 is er een vlinderexcursie. De kosten bedragen 22,00 euro. Opgeven voor de vlinder cursus kan via www.ivn.nl/afdeling/de-zeeuw- se-delta/activiteiten/vlindercursus-2016 foto mechteld jansen GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Wijk centrum De Spinne, 09.30-11.30 uur- Spreekuur Maat schappelijk werk; Grote- of Maria Magdalenakerk, 13.30 uur - Concert Marcel van Westen; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur- Open atelier schil dersgroep; Erasmus- park, vanaf 14.00 uur-Activiteiten voor senioren, waar onder schilderen, bil jarten en internetca fé; Wijkgebouw De Westkant, 19.30 uur - Brainstormavond over de toekomst van de wijkvereni- ging en het wijkge bouw 'S-GRAVENPOL- DER Koedijk 2, 12.00-16.30 uur - Openstelling Trek kermuseum HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18, 09.30-11.30 uur-Di gitaal inloop- en ad- viespunt KORTGENE Camping en Villa park de Paarde kreek, vanaf 11.00 uur - Zomerbraderie KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur - Weekmarkt; Zorgcentrum Hof Cruninghe, vanaf 14.00 uur-Wandel project voor 55-plus- sers: 'Elke stap telt' WEMELDINGE Sluisplateau 29, 14.00-16.00 uur- Zeiltrip over de Oos- terschelde met de SailForce; Hof Kei- zersweel, Hooge- weg 3,19.30-22.00 uur-Workshop handlettering; Strand, Promenade, 20.00-21.00 uur- Zomer bootcamp voor volwassenen; Gasterij Schoudee, 20.00-22.00 uur- Bingo YERSEKE Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 09.30-16.00 uur- Expositie Rita De gen (keramiek) en Diny de Kok (schil derwerken)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66