Sluiting van MFC komt niet uit de lucht vallen 6 Allereerst baalt Ewald de Keijzer, directeur van de overkoepelende organisatie voor openbare scholen op Schouwen-Duiveland, dat hij het nieuws uit de krant moest le zen. „We hebben zo'n goede rela tie met de gemeente en we heb ben zo vaak overleg, waarom heb ben ze dit dan nooit zelf ter spra ke gebracht?" Maar dat de gemeente de tege moetkoming in energie- en schoonmaakkosten naar nul wil te rugdraaien, daar is De Keijzer al helemaal niet blij mee. „We heb ben op dit eiland nog veel oude schoolgebouwen, omdat de ge meente altijd te weinig heeft ge spaard om nieuwe te bouwen. Het aflopen van de subsidie zou gelijk moeten lopen met de vervanging van oude schoolgebouwen." Subsidie mag pas aflopen als oude schoolgebouwen zijn vervangen Door de bezuiniging zou Obase zestig mille per jaar mislopen. „We hebben zelf wel gebouwen geïsoleerd volgens de huidige ei sen, maar dat kostte ook geld en wij hebben geen andere bronnen dan die gemeentelijke subsidie om daarin tegemoet te komen. Voor bijzonder onderwijs ligt dat anders. Die hebben vaak nog lega ten of kerken die geld geven." De Keijzers collega Rinus Voet van de christelijke scholenkoepel Prisma doet inderdaad niet moei lijk over de bezuiniging. „Er valt altijd met budgetten te schuiven. Wij kregen die subsidie alleen maar omdat Obase het ook kreeg. Het was mooi meegenomen en we zeggen daar dan heus geen nee tegen, maar het is niet erg als we het weer kwijtraken. Van ande re gemeenten kregen we het ook niet. Wij snappen ook wel dat het niet de taak is van de gemeente, al realiseer ik me dat wij makkelijk praten hebben met maar één school op Schouwen." Ook Clemens Pronk van de pro testants-christelijke scholenkoe pel Radar schiet niet direct in een stuip. „We willen er eerst rustig over praten met de gemeente en andere schoolbesturen." Dat de beheerders het MFC in Zierikzee niet kwijt willen, dat snapt de gemeente ook wel. Overvallen kunnen ze echter niet zijn; vol gens de gemeente is er genoeg over gecommuniceerd. Om die bewering te onderbou wen, heeft het college de gemeen teraad een feitenrelaas gestuurd waarin alle feiten vanaf t novem ber 2014 zijn opgesomd. Dat begon in maart vorig jaar met een brief van de Stichting MFG, waarin die haar zorgen uitte over het voortbestaan van het MFC. Na telefonisch contact met de gemeente diende de stichting haar ontslag in, waarna het be stuur de stichting ontbond. Eind 2015 zou de gemeente diverse ma len hebben gesproken met het per soneel, dat een paar maanden la ter een toekomstvisie presenteer- Heeft het college ons als raad wel goed en tijdig geïnformeerd? de. Met als strekking: openhou den met gebruikrecht voor een symbolisch bedrag en forse inves teringen door Zeeuwland. Na ontvangst van de jaarreke ning en weer een overleg met de beheerders besloot de gemeente op 26 april 2016 om het MFC toch te sluiten. Dat werd echter pas, mede als gevolg van ziekte van de beheerster, anderhalve maand la ter aan de beheerster meegedeeld. „Ik snap dat dit een heel verve lende situatie is", zegt wethouder Jacqueline van Burg. „Zeker als je je 23 jaar met hart en ziel voor zo'n gebouw hebt ingezet. En als de vroegere stichting de indruk wekt dat het centrum op dezelfde voet door kon, snap ik dat je het probleem legt bij communicatie. Die is er echter steeds geweest." De stichting is er zelf mee ge stopt, benadrukt Van Burg. „Dan is het aan ons als gemeente om de zaak te vereffenen. Daar hebben we nog heel ruim de tijd voor ge nomen. We hebben echt nog ge noeg lege panden in Zierikzee." Natuurlijk, er kan een nieuw be stuur worden opgericht. Maar dat verandert volgens Van Burg wei nig aan de situatie. „Althans, niet aan deze procedure. Ze kunnen wel opnieuw huren, maar daar staan wij als gemeente verder bui ten. Het MFC is niet van de ge meente, het is van Zeeuwland. En die zal grote investeringen moe ten doen om het achterstallig on derhoud in te halen. Dat zul je te rugzien in de huurprijzen." Voor het college is de kous af, maar voor de gemeenteraad niet. SP-fractievoorzitter Anita de Vos vraagt zich af of de raad wel over alle informatie beschikt op het moment dat ze het college het mandaat gaf om een besluit te ne men over het MFC. „Wij zijn ak koord gegaan met het voorstel om onderzoek te doen naar een pas sende oplossing voor het perso neel van de Stichting MFC, maar ook naar voortgang van de werk zaamheden van de stichting. In- De vroegere stichting heeft de indruk gewekt dat het gebouw op dezelfde voet door kon middels is duidelijk dat het colle ge de huurovereenkomst met Zeeuwland niet verlengt." Volgens De Vos krijgt de ge meenteraad tegenstrijdige infor matie. „Wij hebben hier een verve lende bijsmaak van. Wanneer wij niet goed en tijdig geïnformeerd worden, kan de raad haar controle rende taak niet goed uitvoeren." De SP wil het MFC niet kwijt. „Het is een belangrijke ontmoe tingsplaats. De alternatieve loca ties die de wethouder noemt, vol doen absoluut niet aan de voor waarden die voor de huidige ge bruikers nodig zijn. Sluiting brengt het voortbestaan van waar devolle activiteiten en de onderlin ge contacten die daaruit voort vloeien, in gevaar." IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD VADER EN DOCHTER MUSICEREN dinsdag 19 juli 2016 Obase kan extra geld niet missen Obase kan de energierekenin gen en schoonmaakkosten voor haar schoolgebouwen op Schou- wen-Duiveland niet zelf ophoes ten. Ze wil de gemeentelijke sub sidie niet kwijt. Wendy Wagenmakers Zierikzee Ewald de Keijzer, Obase Wendy Wagenmakers Zierikzee —Anita de Vos, raadslid SP —Jacqueline van Burg, wethouder ELLEMEET Rommelmarkt bij dorpshuis Bij het dorpshuis in Ellemeet wordt op zaterdag 23 juli een rommelmarkt gehou den tussen 10.00 en 15.00 uur. Er zijn nog tafels te huren voor 6 euro. Ook is het mogelijk om zelf een kleed mee te ne men van twee bij twee meter. Hier voor bedragen de kosten 4 euro. Re serveren kan bij Ni- ta Breeuwen 0111-463806. KATS Zang en gitaarmu ziek in Zeeuwse Rozentuin Anoushka Koppe laar (foto, zang) en Huibert-Jan Vader (gitaar) geven op za terdag 23 juli een optreden in de Zeeuwse Rozentuin te Kats. Op het pro gramma staan be werkingen van mu ziek van onder ande re Natalie Mer chant, Joey Heather- ton, KT Tunstall en Joni Mitchell. Het concert begint om 14.00 uur. ZIERIKZEE Vader en dochter Weenink musiceren zaterdag 23 juli in de Nieuwe Kerk van Zierikzee. Anton Weenink bege leidt zijn dochter Marije (foto) op de vleugel. Zij haalde enke le weken geleden haar examen dwarsfluit aan het Koninklijk Haags Conservatorium in Den Haag. Het concert in de Nieu we Kerk begint om 16.00 uur en duurt een uur. De toegang is gratis. Na afloop is er een nazit, foto joop grootenboer BROUWERSHA VEN Grote of Sint Nico- laaskerk, 20.00 uur: Orgelconcert Niels-Jan van der Hoek; Het Tonnen- magazijn, 18.30- 22.00 uur: Repetitie avond Apollo Brass band, 20.00-22.00 uur: Damesboog- schieten T.O.G.; BURGH-HAAM- STEDE Binnenhaven Noord- land Neeltje Jans, 17.00-22.00 uur: Avond-makreelrond- vaart Hoogerwerf; Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 15.00 uur: Mu ziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Excursieschuur Westenschouwen, 19.00 uur: Excursie Boswachterij; Na- tuurinformatiepunt, vanaf 11.00 uur: Plompetoren-skel- tertocht; Slot Haamstede, 19.00 uur: Wande ling slotbos en be zoek Ridderzaal; KERKWERVE De Heerenkeet, tus sen 9.00-16.00 uur: Snorkelen voor kin deren; Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal/Soos; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba-dansen, OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; Watersnood museum, 11.00 uur en 13.00 uur: Fami lierondleiding, tus sen 11.30-16.00 uur: Knutselworkshops voor kinderen; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Tentoonstelling Blik op Zeeland; Strand paviljoen de Bran ding, 12.30-16.30 uur: Sportbreak; SEROOSKERKE Schelphoek, 12.00- 17.00 uur: Kajak- tocht vanaf Schou wen-Duiveland; ZIERIKZEE Hervormd Kerkcen trum aan het Haven plein, 14.00 uur: Spelletjesmiddag van Seniorenvereni ging Schouwen-Dui veland; Korenmolen de Hoop, 9.30- 16.30 uur: Openstel ling molen en win kel; Nieuwe Haven, 13.30 uur: Zeehon- denrondvaart met Frisia, 14.00-17.00 uur: Zeiltocht over de Oosterschelde; Noordhavenpoort, 13.00-16.00 uur: Tentoonstelling; Museumhaven, 13.00-16.30 uur: Haal je diploma leer ling-scheepstimmer man; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming van de To ren, Expositie Phan tasm en Expositie Beeld van een zee slag anno 1304; VVV Nieuwe Haven, 10.30-12.30 uur: Stadswandeling met monumentbe- zoek; ZONNEMAIRE Camping de Zonne- hoeve, 19.30-20.45 uur: Yoga in de na tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58