t 79.- n Brabant 4 NI AANSLAG NICE Mohamed Bouhlel liet 'uit reli gieuze overwegingen' zijn baard staan. Op zijn computer stonden foto's van al-Qaedalei- der Osama Bin Laden en van vlaggen van terreurbeweging IS. Ook zijn op die pc gruwelij ke beelden gevonden van lij ken. Aan een vriend liet hij een video zien van een onthoofding en hij zei daarbij: „Ik ben eraan gewend." On line zocht hij naar informatie over ter reuraanslagen, on der meer in Frank rijk en de VS. „Uit onderzoek is gebleken dat hij recent grote belang stelling begon te vertonen voor de radicaalisla- mitische beweging", aldus openbaar aanklager Francois Molins. Maar er zijn nog geen aanwijzingen gevonden dat de dader, Mohamed Bouhlel, ook daadwerkelijk trouw had ge zworen aan IS. Bouhlel reed donderdaga vond, op de nationale feestdag van Frankrijk, de Promenade des Anglais van Nice op met een truck en reed in op men sen die naar het vuurwerk had den gekeken. Daarbij kwamen 84 mensen om het leven, in clusief de dader. Voor de Franse justitie staat Voor justitie staat vast dat Bouhlel zijn terreurdaad heeft voorbereid vast dat de 31-jarige Tunesiër zijn terreurdaad heeft voorbe reid. Molins bevestigde dat Bouhlel twee keer zijn route heeft verkend. Van de 84 dodelijke slachtof fers zijn er 71 geïdentificeerd. Van de 13 anderen staat de identiteit nog niet vast. Op dit moment liggen nog 74 gewon den in het ziekenhuis: 19 van hen verkeren in levensgevaar. Gisteren werd bij de boule vard een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan de slachtoffers. Daarbij was ook pre mier Manuel Valls aanwezig. Bij aan komst en bij vertrek werd hij uitgejouwd en uitgefloten door veel van de duizen den aanwezigen. De premier werd uitge scholden voor moor denaar en er werd geroepen dat hij ont slag moet nemen. De socialistische pre mier Valls kreeg steun van de rechtse partij Les Républi- cains (LR). „Er werd niet spon taan geschreeuwd", zei LR-po- liticus Philippe Tabarot. „Langs de kant stond een groepje aanhangers van het ex treemrechtse Front National." In Nice is veel verontwaardi ging ontstaan na de aanslag. Voor veel mensen is het een raadsel hoe de vrachtwagen schijnbaar ongestoord de afge sloten boulevard op kon rij den en waarom agenten er pas op het laatst in slaagden de truck te stoppen en de dader dood te schieten. Vanaf: halfpension Zutphen diner3 dgn Leeuwarden www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 7ocpg Subsidie Hart voor Homo's stopt Agenten gedood in Kazachstan Sterke stroming in zee gevaarlijk dinsdag 19 juli 2016 Een minuut stilte in Frankrijk, gisteren om 12 uur: op de plek van de aanslag in Nice (foto links), en in Parijs, fotos epa i Dader in korte tijd radicaal De dader van de aanslag in Nice is pas de laatste weken geradicaliseerd. Frank Renout Nice Gelegen in het Brabantse Oosterhout tussen de Biesbosch en Breda! 2 nachten incl. ontbijt in 4* Hotel Oosterhout (7,8) 2 keer een 2-gangendiner en een amuse /C/Vf rVTiy/Tl Gratis tapas aan de bar (17.00 - 18.00 uur) en wifi Aankomst op zo 79,- en ma t/m za 84,- 4* Inntel Hotels Resort Zutphen (8,0) 4* Hampshire hotel - Oranje 8,4 1 nacht incl. ontbijt 2 nachten incl. ontbijt lx diner (hoofdgerecht) /Ift50 lx bittergarnituur CO Incl. rondvaart en wifi Gratis gebruik van wifi ^*#v,a. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting DEN HAAG De subsidie voor het in op spraak geraakte christelijke pro ject Hart van Homo's is gestopt. Minister Jet Bussemaker (Eman cipatie) zwicht hiermee voor druk uit de Tweede Kamer. De bewindsvrouw maakte haar be sluit gisteren bekend. Onder meer de regeringspartijen VVD en PvdA hadden eerder deze maand geëist dat de PvdA-minis- ter onmiddellijk een einde zou maken aan de ondersteuning. Hart van Homo's zou een ver keerde boodschap uitdragen, namelijk dat je wel homoseksue le gevoelens mag hebben, maar er eigenlijk niets mee mag doen. ASTANA In de grootste stad van Ka zachstan, Alma-Ata, zijn gisteren vier politieagenten en een burger doodgeschoten bij een aanval op een politiebureau. Ook een van de daders is gedood. Er vielen acht gewonden. President Noersoeltan Nazarbajev sprak van een terroris tische aanval en beval strengere veiligheidsmaatregelen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken zijn een dader en een moge lijke medeplichtige gearresteerd. De voornaamste verdachte zou een 27-jarige crimineel zijn die ge zocht werd wegens moord op zijn vrouw. De schietpartij leidde tot grote beroering in Alma-Ata. IJMUIDEN Badgasten die de komende war me dagen de Noordzee in willen voor een frisse duik moeten op passen voor sterke stroming van het water voor de kust. Daarvoor waarschuwt de Red dingsbrigade. Veel zwemmers werden de afgelopen dagen ver rast door sterke stroming voor de kust. Vooral muien kunnen zwemmers in de problemen brengen. Vorige week redde de brigade 23 zwemmers die niet op eigen kracht uit het water konden komen. Als een zwem mer in een mui terechtkomt, wordt hij een stuk meegevoerd de zee op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4