'Hopelijk kunnen we ergens in de wereld samen verder' 5 S&s£É3s9teÊ week en hebben we aan veel activi teiten meegedaan. Superleuk dat dat wordt georganiseerd en dat het bo vendien ook nog eens niets kost. Aan het einde van de dag zijn de kinderen helemaal versleten, dus dan slapen ze als een roos. Natuurlijk is er meer rommel als ze er zijn, dan wanneer Richard en ik samen zijn. Dan gooi ik aan het einde van de week alles in de auto en trek een stofzuiger door de voortent; dan zie je er niets meer van." Richard: „We hebben nauwelijks strubbelingen. We zijn maatjes en laten elkaar in onze waarde. Maar als er eens iets is, gaat het over troep. Ik kan niet zo goed tegen rommel. Of het gaat erover dat Ulanda niet de hele tijd op haar laptop moet zitten werken." Ulanda: „Maar ik heb hem nu niet meegenomen!" Richard: „Op de camping hebben we meer tijd voor elkaar." Vriendschappen moetje onderhouden Ulanda: „Niet alleen neefjes en nichtjes komen hierheen, ook vrien den. Vriendschappen vinden we heel belangrijk. Ik heb hier een tijdje te rug nog met vijf vriendinnen gesla pen. Heel gezellig. Mensen vinden twee uur rijden naar Zeeland vaak erg lang. Ons interesseert dat niet. Ik rij hier ook heel simpel alleen heen vanuit Rhenen." Richard: „Het is me opgevallen dat het drukker is geworden op de weg. Je kunt er de donder op zeggen dat we op vrijdagmiddag in de file staan. Gelukkig kan ik de middag vaak vrij nemen. Dat scheelt." Ulanda: „Omdat we hier al meer dan twintig jaar komen, kennen we in de buurt best veel mensen. Ik heb hier inmiddels zelfs opdrachten en begin een aardig netwerk op te bouwen. Het nadeel is dat ik hier soms nog aan het werk ben." Richard: „Af en toe ga ik naar mijn stamkroegje Café Anders in Renesse. Daar ken ik wat mensen, en die heb ben weer wat anders te vertellen dan ik." Ulanda: „Overigens zijn we niet zo van het socializen met andere cam- pinggasten. We maken een praatje en zeggen goedemorgen, maar verder gaat het niet." Ga er ook eens op uit in de winter Ulanda: „Renesse voelt bijna als ons tweede thuis. We zouden hier best willen wonen, maar dat is lastig met werk. In de winter missen we Zee land en het leven op de camping wel een beetje." Richard: „We gaan geregeld week endjes weg, dan pakken we een ho telletje in een leuke stad. Als we dan naar Zeeland komen, dan kiezen we ook altijd voor Renesse." Ulanda: „Het is leuk om even in het dorp te kijken, een rondje te doen. We gaan ook altijd langs de cam ping." Richard: „Dan is het er muisstil." „Rai en ik leerden elkaar kennen in mei 2015, toen we allebei op reis waren. Ik reisde al vijf maanden door Azië en was op dat moment in de Filipijnen. Rai is Filipino, maar hij woont in San Francisco. Hij was voor de eerste keer zijn thuisland aan het verkennen en ik verbleef op het vliegveld van Manila voor een vlucht naar het eiland Pala wan. Die raakte vertraagd, werd ge- canceld, de hele mikmak. Op een gegeven moment hoorde ik mijn naam omgeroepen worden. Of ik naar de AirAsia-desk kon komen. Daar stonden al twee reizigers, onder wie Rai, en tijdens de wachttijd, raakten we aan de praat. Daarna gingen we onze eigen weg, maar we zaten in hetzelfde vliegtuig. Toen we eindelijk aankwamen in Puerto Prin- cessa, haalde ik mijn rugzak op en nam een tricycle naar mijn hostel. Daar zag ik ineens een bekend gezicht: de man van het vliegveld! Rai dus." Busrit „Hij en zijn reisgenoot hadden met twee Canadese rugzakreizigers een bus geboekt naar El Nido. Ik besloot om de volgende ochtend mee te gaan. Dat was het begin van een periode van samen optrekken. De vijf uur durende busrit naar El Nido was heel bepalend: Rai en ik konden niet stop- MIJN TATTOO pen over van alles en nog wat te pra ten. Maar vooral kamperen met de groep op een afgelegen strandje gaf de doorslag. Wat ik zo leuk vind aan Rai? Ik heb veel respect voor zijn normen en waarden. Ik leer veel van hem en hij is een van de aardigste mensen die ik ken. Bovendien hebben we dezelfde passie voor reizen. En zo kan ik nog wel even doorgaan. Of het tussen mij en Rai liefde op het eerste gezicht was? Nee, daar geloof ik niet in. We hebben ook geen officiële begindatum van onze relatie geprikt. Kamperen op een afgelegen strandje gaf de doorslag voor onze liefde Maar in september werd het zeker serieuzer. Na die periode van samen de wereld intrekken, ben ik eind vorig jaar naar San Francisco gevlo gen. Daar hebben we nog een tijdje samengewoond. Het probleem is dat ik geen werk kan vinden in die stad, omdat ik geen verblijfsvergunning krijg. Momen teel zit ik in Australië om er mijn geld te verdienen. Rai en ik onder houden noodgedwongen een latrela- tie. We zijn allebei hard aan het werk om onze relatie te laten slagen. Hope lijk kunnen we ergens in de wereld samen verder." Mijn vakantieliefde dinsdag 19 juli 2016 PZ Richard en Ulanda van den Brink missen hun plekje in Renesse in de win ter. FOTO MARISKA DEN HARTOG Een vakantieliefde gaat meestal maar één zomer mee. Maar er zijn zomerliefdes die nooit voorbijgaan. Rianne de Bakker (23) uit Hulst vertelt over haar ontmoeting met Rai Pöquiz (36) uit San Francisco. Gertie de Boey Het is zomer! De jurkjes, topjes en T-shirts gaan aan, tattoos komen te voorschijn. Wat is het verhaal achter het plaatje? Wie: Erwin Vermeulen, 47 jaar, Sint Jansteen Wat: pijl en boog met de naam van dochter Jessy Waar: binnenkant onderarm Laten zetten: oktober 2014 in Kapellebrug „Jessy is mijn vlees en bloed. Haar sterren —Rianne de Bakker beeld is boogschutter, maar daar konden we geen mooie afbeeldin gen van vinden. Mijn vrouw kwam op het idee van een pijl en boog en maakte het ontwerp. Aan het eind van de pijl zit een dro- menvanger met vier veertjes en aan de bloemen zitten twaalf krulletjes. Het staat voor 4 december, Jes sy's geboortedatum. Ik had al een tattoo van een indiaan, maar die was lelijk. Daar heb ik een roos over laten zetten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49