xe 3 Vind je het ook zo heerlijk om de zomer door te brengen op het Noordzeestrand? Deals-ik- niet-overal- aan-denk- gaat-alles- mis denker Dedat-koop- ik-daar-wel Nederlander idee wat er no dig is op de va kantiebestem ming. Dat geeft ook niet, want op vakantie mag je het ervan nemen. Geld speelt geen hoofdrol, is het motto van dit reistype. En wat heeft een mens nou hele maal nodig? Toiletspullen en handdoeken liggen in het hotel. Zolang de zon schijnt, is het goed. En de vakantie is op mooi weer geselecteerd. Iets vergeten? Dan koop je dat ge woon. Alles is in de zuidelijke lan den toch goedkoper. Dit inpaktype geeft vaak meer uit thuis toch niet. dan hij of zij van tevoren van plan was. Financieel her stel je jethuis wel weer, is het credo. Ook al bevalt die ter plekke aange schafte hawaï- blouse of rieten strandtas die op vakantie nog zo tof leek, De been there-done- thatvakantie- vierder „Dit inpaktype wil en kan zichzelf geen beperkingen opleggen, dus dat moet hij of zij ook zeker niet doen. Eigenlijk wordt de vrijheid gekocht. Om daar financieel niet aan ten onder te gaan, kan deze vakantievierder kijken waarop structureel kan worden bespaard, zodat het besteedbare inkomen optimaal blijft. Een budget-app zou goed van pas komen." Deze rei ziger heeft de wereld gezien en kent het verschil tussen een weekeind Londen en vier we ken India. Op het bureauscherm van de computer staan verschil lende vakantielijstjes gesorteerd op bestemming en doel van de reis. Dit inpaktype weet wat wel en niet essentieel is. Veel aandacht vraagt het allemaal niet, inpakken kan bijna op routine. Wel schenkt hij of zij een week van tevoren alvast de inhoud van grote flessen verzorgingsproducten over in kleine reisflacons. Ook print dit type alle documenten uit, voor het Een neuroot in hart en nie ren. Hij of zij wil het ook zo. Dit inpaktype dele geert alleen de overzichtelijke klussen, zoals een dakkoffer le nen of de auto inpakken. Daaraan herinnert de controlefreak zijn of haar partner dage lijks. De 'zonder- mij-gaat-alles-mis- denker' bereidt zich op elke crisis voor. Ben je een vrouw dan neem je waarschijnlijk een flinke verbandtrom- mel mee, kleding en speel goed voor elk weertype. Je man sjouwt zich te pletter. Ben je een mannelijke controlefreak dan heb je op zijn minst een multi- tool bij je en kopieën van alle re serveringen. Op de dag van ver trek, roep je bij het eerste con flict: 'Ik moet ook alles zelf doen'. „Dit type gaat bij wijze van spre ken al opgebrand op vakantie. Een partner kijkt wel uit om te helpen, want zelf doet een con trolefreak alles beter. Toch zullen ze de taken gelijk waardiger moeten verdelen. Een partner heeft het nodig om zich gezien te voelen en toont daar door meer betrokkenheid. Het is belangrijk voor dit type dat alle successen worden gevierd. Als het lukt om op een partner te vertrouwen, betekent dat een doorbraak in de hele relatie." geval dat de mobiel uitvalt of op de plek van bestem ming geen wifi is. Minder geor ganiseerde reis genoten frus treren dit type mateloos. Komt er weer iemand aankloppen voor de conditi oner. Had er zelf aan gedacht! „Deze persoon lijkt alles voor elkaar te hebben, maar er schuilt een angst in dit type om afhanke lijk te raken van anderen. Het zou verrijkend werken eens om hulp te vragen. Laat iets thuis wat veel ruimte in de koffer inneemt en maak door te vragen contact met andere vakantievierders. Zo kun je ervaren hoe mooi afhankelijkheid kan uitpakken." HULPJES dinsdag 19 juli 2016 GO plant te komen: de venus- vliegenvanger. Het gebeurt maar zelden dat hij zijn naam eer aandoet. Van daag is het hem toch ge lukt: tussen twee blaadjes ingeklemd zit een vlieg ge vangen. Hij klinkt uitgeput van de strijd met de plant, die hem niet meer laat ont snappen. Als de vlieg zich niet zou verroeren zou hij nog een kans maken. Maar na precies vijf spartelingen (ja, de venusvliegenvanger A Een spartelende vlieg is kansloos in deze plant. kan tellen) komt er uit spe ciale klieren sap met verte ringsenzymen, die ervoor zorgen dat de vlieg ontbindt en de voedingsstoffen uit de prooi opgenomen wor den door de plant. Na een aantal dagen is de venusvliegenvanger klaar met eten. De val vouwt zich weer open en daar ligt een uitgedroogd vliegenlijkje. Dit keer at de plant het in sect, maar meestal is het andersom. Hoe is dat bij jou in de tuin? Groetjes, Corlijn Cabaretier Pieter Derks: „Nee. Ik heb nooit begrepen waarom er files naar de kust staan bij lekker weer. Het strand wordt ernstig overschat. Je kan nergens heen, er is geen beschutting, er is geen leven, je ligt ge woon de hele dag op een lange strook zand in de bran dende zon tussen glim mende, naakte lijven met op de achtergrond het gekrijs van langzaam verbrandende kinde ren. In de winter kan het strand gewel dig zijn. Of in de herfst. Maar in de zomer heb ik als liefhebber van groen en be schutting en zacht tsjielpende vogeltjes maar één ding over het strand te zeggen: Leve het bos! De tip van de reiscoach: De tip van de reiscoach: De tip van de reiscoach: Elk type reiziger kan hulp krijgen van handige apps. Zeker op reis Een geruststel lende app waarmee je de gegevens van ambassades, ziekenhuizen en alarm centrales op zak hebt. Triplt Deze app slaat je vliegticket-, hotel- of auto huurinformatie op. Boven dien vult Triplt je gegevens aan met kaarten en actu ele weersverwachtingen. SOS Internatio nal return tags Een tas met iEVDWDEH-FWJNl camera, mobiel of usb vergeten? Dankzij deze tags -in dit geval stickers met een code- van SOS International kan een vinder jou bellen of mailen. XE Currency In een grove omrekening van valuta ver kijk je je op prijzen. Met deze app reken je geld- eenheden in één klik om. Handig om vooraf uit te zoeken wat het goedkoop ste transport biedt of hoe veel de sigaretten daar kosten. Tipulator Pietje precies als het op fooien aankomt? Deze app berekent dat voor je als je invoert wat je moet betalen en het per centage fooi dat je wilt geven. ToiletFinder Deze app gidst je naar het dichtstbijzijnde toilet dat beschikbaar is. Naar zeggen is dit met ruim 150.000 locaties de grootste wc-database ter wereld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47