O CD Jur wil zo goed worden als Valentino Rossi tt ZEELAND 13 Reijnders sterk van start met Ferrari Breed veld in de Ronde van Clinge Nederlaag voor Reimerswaal Elftal k Provincie Zeeland houdt plannen tegen Jur Wattel (9) moet altijd minimaal drie uur reizen om op z'n minibike te kunnen scheuren. Zijn ouders willen graag een trainingsplek in Zeeland realiseren, maar krijgen het niet voor elkaar. Afgelast PAARDENSPORT Yaël Reijnders debuteerde dit weekend sterk met haar hengst Ferrari. De amazone uit Goes startte in Rucphen voor de eerste keer in de klasse Zi en eindigde vrijdag twee keer als eerste. Een dag later werd ze met Ferrari respectievelijk eerste en twee de, waarbij haar beste score 67,4 procent was. Reijnders was bijzonder tevreden met de resultaten en kreeg lovende woorden van de verschillende jury's. De Goese wordt getraind door Imke Schellekens-Bartels, die in 2004 en 2008 deelnam aan de Olympi sche Spelen. In 2008 won Schellekens-Bar tels in Peking zilver in de landenwedstrijd. Ook in Clinge wordt de traditie in ere ge houden. De jaarlijkse kermis in het dorp wordt vanavond afgesloten met een wieler koers. Net als in voorgaande jaren gebeurt dat onder de vlag van de Belgische bond WAOD. Daardoor weet organisator Edwin Enthoven zeker dat de deelname opnieuw optimaal zal zijn. Jaarlijks verschijnt een re delijk aantal Nederlandse renners aan de start en zij krijgen concurrentie van een sterke Belgische delegatie. Daardoor mag er opnieuw een aantrekkelijk duel verwacht worden. De Ronde van Clinge gaat om 19.00 uur van start in de Gravenstraat. In een oefenwedstrijd met Jong FC Dor drecht moest het Reimerswaal Elftal gister avond een 3-1-nederlaag slikken. Die stand stond in het stadion in Dordrecht halverwe ge al op het scorebord. De door Eddie Kie- senberg gecoachte selectie kwam op een 1-0-achterstand, waarna Krabbendijke-spe- ler Elco Jansen voor de gelijkmaker zorgde. Jong FC Dordrecht scoorde daarna nog twee keer, waardoor het bij rust 3-1 stond. In de tweede helft werd vervolgens niet meer ge scoord. Arjen de Koeijer was in de slotfase nog wel dicht bij een doelpunt. Een fraaie kopbal van de topscorer van Yerseke leverde echter net geen treffer op. Vitesse VLISSINGEN Jur Wattel is een coureurtje met talent. Ruim een jaar geleden stapte hij voor het eerst op een minibike en nu al speelt hij een rol van betekenis in het NK voor rijders onder tien jaar. „Ik sta achtste, maar ik kan nog wel een plekje stijgen." Jur probeerde meerdere sporten. Voetbal, turnen, zwemmen. Flet was het allemaal niet voor hem. Hij wilde opgevouwen op een minibike rijden. Bij de Zeeuwse stichting Pocketbike Promotion kon hij zijn eerste meters ma ken. Vervolgens meldde hij zich bij Race-kids, dat landelijk ope reert. Hij reed afgelopen winter goede testwedstrijden en bleek geschikt om al NK-wedstrijden te gaan rijden. Zijn lievelingscircuit noemt hij Juvaincourt in Frankrijk, op vijf- enhalf uur rijden van Vlissin gen. „Het is een grote baan, met mooie bochten en ook een lang recht stuk. Daar kan ik lekker hard op gaan." De minibike van Jur gaat maximaal too kilometer per uur. Uiteindelijk is het de be doeling dat hij doorgroeit naar de wegracerij. Hij wil zo goed worden als Valentino Rossi. Jur is verslaafd geraakt aan de adrenaline. Het liefst rijdt hij altijd ur Wattel wil scheu ren. Op z'n minibi ke. „Hij is verslaafd geraakt aan de adre naline", zegt zijn va der Abco. „Het liefst rijdt hij al tijd." Maar er is één probleem voor de negenjarige Vlissinger: in Zeeland kan hij nergens terecht. „We zijn aangewezen op banen in Staphorst, Assen en Stadskanaal." De minibike van Jur produceert een bak geluid. Ongeveer 85 deci bel, schat Abco Wattel. Er zijn om die reden nergens plekken in de provincie waar zijn oudste zoon le gaal zijn sport kan beoefenen. „Hij rijdt nu sinds februari 2015. In het begin konden we nog wel terecht op de indoorkartbaan in Goes. Maar sinds die gesloten is, hebben we geen trainingsgelegen heden meer in de buurt. We moe ren altijd ver weg: een heel eind Nederland in of richting Frank rijk. We zitten elk weekeinde mi nimaal drie uur in de auto voordat we ergens zijn." Abco en Daniëlla Wattel, die een motorzaak in Vlissingen heb ben, zouden graag zien dat dar gaat veranderen. Ze hebben daar om de stichting JMW Racing op gericht, vernoemd naar hun zoons Jur en Max. De laatste is pas vijf, maar rijdt ook al. „We willen hier trainingen gaan houden", vertelt Abco. „Dat kan doordat ik mijn in structeursdiploma heb behaald bij de KNMV. Ik kan een circuitje uit zetten en op een veilige manier een groep jonge rijders - dus niet alleen mijn zoons - lesgeven. En via de stichting zijn we dan goed verzekerd." Ze hoopten dat ze één uurtje in de week op het voormalige Olau- terrein in Vlissingen terecht zou den kunnen. De gemeente Vlis singen leek daaraan ook mee te willen werken, maar de pro vincie houdt het tegen. „Ik kan er heel kwaad om wor den, maar je staat machte loos", zegt Abco. „Kijk, men wil heel graag dat de jeugd gaat sporten. Daar wil ik aan bij dragen. Maar dan moet je niet zo'n hoge drempel opwerpen." Enige jaren geleden waren er plannen voor een outdoorcircuit in de polders bij Rilland. „Zo'n ge luidscentrum was een uitkomst geweest", stelt Abco. „Andere pro vincies hebben ook zoiets. Maar men vindt steeds dat er te veel ge luidsoverlast is." Abco vindt juist dat zijn zoons veel trainingsuren moeten maken. Niet alleen omdat ze daar beter van worden, maar ze gaan er ook veiliger door rijden. „Hoe meer uren ze maken, hoe gecontroleer- der het gaat. Je ziet dat de brokken gemaakt worden door de rijders die zomaar eens een keer meedoen met een wedstrijd. Ik wil mijn kin deren nu al een goede ba sis meegeven voor later. Als ze dan nu al één keer in de week dicht bij huis kun nen trainen, zou dat heel goed zijn." dinsdag 19 juli 2016 WIELRENNEN VOETBAL Robbie de Nooijer (Oostkapelle) en Ro nald Zwager (Duiveland) zijn toegevoegd aan de selectie van het Zeeuws elftal, dat zaterdag in Zierikzee aantreedt tegen FC Dordrecht. Coach Dolf Roks heeft de be schikking over twintig spelers. Het duel op het veld van MZC'11 begint om 19.00 uur. Op de tweede rustdag in de Tour de France wordt vanavond in Oud-Vosse- meer een wielercafé ingericht. Profwiel renner Johnny Hoogerland uit Langeweeg- je (Roompot Oranje Peloton) en wielerjour- nalist en presentator Piet Eversdijk zijn te gast op de fietsavond. Het wielercafé is vanaf 19.00 uur geopend en begint om 19.30 uur in brasserie Huys van Roosevelt aan de Raadhuisstraat. I De eerste oefen wedstrijd van VC Vlissingen en Terneuzen gaat vanavond niet door. Beide ploe gen zouden el kaar in Vlissin gen treffen, maar de zon dag-hoofdklas ser heeft het duel afgelast. Trainer Ruud Pennings heeft te weinig spe lers. Door het ge plande oefen duel begon Ter- neuzen zaterdag al met trainen. l Jong Vitesse speelt vanavond om 19.30 uur de eerste van twee oefenduels in Zeeland. De ploeg van trainer John Lammers treedt vanavond in Bruinisse aan tegen het Bruse Boys van de nieuwe trainer Marco Groene- veld (foto). Donderdag is Goes de tegen stander. Dat duel begint ook om 19.30 uur. ■E o o. <0 Geen plek om je sport te bedrijven —Vader Abco Wattel Roeland van Vliet Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41