fcfc ZEELAND 9 tO jaar Zeelandhallen PZC ONLINE Geert van de Ven @fotogeert Alle Pokemon go borden gestolen. Logisch. Collec tors Item. #4dn16 #PokemonGO Studio A58, op het ZEP-terrein in Middelburg. Van Vliet denkt dat kleinschali ge beurzen en evenementen de toekomst hebben. Hij ziet het dan ook helemaal zitten met Stu dio A58. Niet in de laatste plaats, omdat Libéma in zijn ogen ver keerd bezig is met de Zeelandhal len. „Als je een evenementenhal wilt zijn, huisvest dan ook evene menten! Maar de agenda voor de rest van het jaar is nagenoeg leeg. Er zijn nog wat snuffelmark- ten en een stoffenbeurs, maar dat is het wel zo'n beetje." Volgens Van Vliet denkt Libé ma te veel in rendement. „Een prachtevenement als Indoor Zee land hebben ze gewoon wegge jaagd door een absurde huurver hoging door te voeren. Zoiets krijg je nooit meer terug." De Goesenaar denkt dat Libé ma het wel prima vindt nu de twee 'oude' hallen aan het COA worden verhuurd voor de op vang van vluchtelingen. Volgens dagblad NRC strijkt het concern drie miljoen euro op voor elf maanden opvang. „Als dat werke lijk zo is, lachen ze zich dood bij Libéma. Zo'n omzet draai je nor maal nooit met die twee hallen", stelt de voormalige eigenaar. Vol gens hem is een aantal evene menten al gesneuveld vanwege de aanwezigheid van de vluchte lingen. „Ik vraag me af hoeveel er nog volgen." Van Vliet zegt veel moeite te hebben met wat in zijn ogen het ogen de nek omgedraaid door de fout van een ander. Hij zat ook met een schuldgevoel naar de standhouders toe van de afgelas te beurs. Zij hadden al een voor schot betaald. Dat geld hebben ze niet meer teruggezien. „Het doet pijn dat een aantal mensen met wie we een goed contact hadden opgebouwd nu ook bena deeld is", zegt Van Vliet. Ze hebben bij Libéma een fout in de planning gemaakt. Die is mij duur komen te staan Desondanks heeft de voormali ge eigenaar naar eigen zeggen veel steun ondervonden. Men sen die een hand op zijn schou der legden en vroegen of hij het wel zou redden. Het antwoord op die vraag is wat Van Vliet be treft een volmondig ja. Event Ser vices Center was slechts één poot van zijn bedrijf, bedoeld voor de evenementen in de Zee landhallen. „Ik heb nog twee po ten over en daar kun je ook pri ma op lopen", grapt de Goese naar. Eén van die poten richt zich op het organiseren van beur zen en congressen in het buiten land, de andere op beurzen in de relatief nieuwe evenementenhal verval van de Zeelandhallen is. „Wij hebben daar iets moois op gebouwd, hadden op een gege ven moment zelfs negen vaste mensen in dienst. Als je dan ziet wat er nu gebeurt... Nauwelijks evenementen meer en nog één vaste medewerker. Dat is triest." Hoewel de ondernemer toe geeft dat er nog best wat rancu ne zit in de richting van Libéma en hij nog twijfelt over een rechtszaak vanwege het niet doorgaan van de Technische Vak beurs, kijkt hij toch weer voor uit. Hij heeft zijn handen vol aan de organisatie van onder meer een beurs en congres in het Scheldetheater in Terneuzen over de ontwikkelingen in het Scheldebekken. Daar wordt on der meer een visie over een nieu we noord-zuid verbinding over de Westerschelde gepresenteerd. In Studio A58 zet hij een vak beurs voor de horeca- en recrea tiebranche op poten. Er staat ook een beurs over de recreatieve mo gelijkheden van de huizenmarkt op het programma. „Graag zou ik in Middelburg ook nog iets doen voor de gedupeerde stand houders van de afgelaste beurs in de Zeelandhallen", besluit Van Vliet. „Dat zij daar nadeel van hebben ondervonden, zit me nog steeds niet lekker." Libéma wenste geen gebruik te maken van de mogelijkheid om te reageren op de uitspraken van Rein van Vliet. dinsdag 19 juli 2016 PZC DIGITAAL Lezers met een abonnement op de PZC kunnen de krant ook digitaal lezen. Daarbij heeft u toegang tot alle regio nale edities. Die edities zijn tot 14 dagen terug te lezen. U kunt de digitale krant gemak kelijk lezen via uw pc, laptop, smartphone of tablet. De digi tale krant verschijnt iedere werkdag voor 06.00 uur en op zaterdag voor 07.00 uur. pzc.nl/digitaal TWITTER —Alle 40 speciale verkeers borden die de organisatie van de Vierdaagse in Nijmegen liet plaatsen zijn gestolen. De borden moesten wandelaars en het verkeer op kruispun ten waarschuwen voor onop lettende Pokémon GO-spe- lers. Die jagen daarbij met hun smartphone op fictieve we zentjes die overal kunnen op duiken. FACEBOOK Welke namen zijn typisch Zeeuws? Het ZB Planbureau houdt daarover een peiling on der de Zeeuwse bevolking. Marina de Groene reageert onder het artikel op Face- book: 'Ben bezig met een stamboom en Jozina, Elisa beth, Anna, Rosalia, Jo(h)an- na en combinaties met Maria kom ik heel veel tegen.' Eind deze maand zijn de resultaten bekend. Meer informatie op zbpanel.nl. ONLINE TOP 5 1. Zeeuwse gemeenten lopen miljoenen mis 2. Het leven van Rinie en Joke Deij nam een serieuze wen ding 3. ZB peilt: welke namen zijn écht Zeeuws? 4. Politie vindt 19 lege bierfles sen in gekantelde auto Middel burg 5. Gestolen auto's uitgebrand teruggevonden bij Rilland Kijk op www.pzc.nl of O ©pzcredactie facebook.com/depzc GPpzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37