Dief van spullen uit Duinzicht de cel in 'Kosten statushouders zelfde als andere nieuwe Vlissingers' WALCHEREN 7 Wethouder Elliott benadrukt dat glijbaan veilig is voor iedereen Leek de glijbaan aan het badstrand in orde, loopt een bezorgde pa een hoofdwond op. Als het onderste deel van de glijbaan wat langer is, is er niks aan de hand dinsdag 19 juli 2016 René Hoonhorst Federico is 15 en stoer. Dus pijn doet het niet als-ie de tweede keer de glijbaan uitspuit. Maar dat kleinere kin deren zich bezeren als ze uit de baan aan het Nolleplein het Vlis- singse badstrand opstuiteren, vindt hij niet gek. „Je gaat toch harder dan je denkt en kunt niet meer afrem men als je eenmaal beneden bent." Vriend Roan - ook 15, maar decimeters langer - heeft zich Niet-glijders op het Badstrand daarom al tijdens het glijden, in de buis, breder gemaakt en komt in een sukkelvaartje onderaan de tunnel. Ook hij kan zich voorstel len dat kleinere kinderen met een rotvaart de tunnel uitglijden en, ook al liggen er rubberen tegels, schaafwonden oplopen. Afgelopen weekeind liep een va der een lelijke hoofdwond op toen hij zijn dochtertje op wilde van gen. Genoeg reden voor 'een kwa- Federico (15) komt niet helemaal goed op zijn voeten terecht als hij de opa' uit de omgeving om de glijbaan met kippengaas af te slui ten, gaas dat overigens een dag la ter al weer weg was gehaald. Op de toegang tot de glijbaan kleven twee waarschuwingsstickers. 'Ge bruik op eigen risico' is op beide plakplaatjes te lezen. Maar tussen 'vanaf en 'jaar' is een cijfer wegge vallen. Het lijkt logisch dat de aan bevolen leeftijd hoger ligt dan vier, de leeftijd van het meisje dat zaterdag naar beneden gleed. Wethouder Josephine Elliott meldt dat er een aanbeveling van 8 jaar heeft gestaan. Ze benadrukt echter dat de glijbaan 'voor alle leeftijden geschikt is'. „Een kind van twee zou er afkunnen. Of een kind dat ook moet doen, is aan de ouders. Die kennen hun spruit het beste." Elliott zegt ook dat het cadeau - Vlissingen kreeg de glijbaan van plaatselijke onder nemers met hulp van Europese subsidies - haar niet zwaar op de de glijbaan uitschiet, maar kan er wel om lachen, foto lex de meester maag ligt. Het speeltuig werd vo rig jaar weliswaar afgekeurd, maar dat ging meer over juridische re geltjes dan over veiligheid. Boven dien zijn er toen wat meer rubbe ren tegels en een hoop zand onder de glijbaan gelegd. Elliott weet waar ze het over heeft, want 'ik ben zelf ook naar beneden gegleden'. Ze had geen moment het idee gevaar te lopen. „Sinds maart hebben we ook geen enkele klacht over de glijbaan ont vangen." De wethouder sprak gis teren ook met de bezorgde man, die de glijbaan met kippengaas af sloot. „Ik heb hem uitgelegd dat ik zijn bezorgdheid begreep, maar dat er geen aanleiding voor is. Het kind liep zaterdag geen gevaar, de vader verwondde zichzelf. Als mensen de glijbaan toch willen verlengen, moeten ze sponsors zien te vinden om dat te doen. Als artikel 12-gemeente heeft Vlissin gen er geen geld voor." Ad Roos Middelburg De rechtbank in Middelburg heeft maandag de 32-jarige M. de K. uit Westkapelle conform de eis 188 dagen cel (waarvan negen tig voorwaardelijk) opgelegd. Ook moet hij een eerder opgeleg de voorwaardelijke taakstraf van vijftig uur uitvoeren Daarnaast moet hij ook nog een schadever goeding van 1027 euro betalen. De K. kreeg die straf opgelegd voor de diefstal van een scooter, diefstal van enkele fietsen en een televisie uit vakantieoord Duinzicht in Westkapelle. Dat al les gebeurde in oktober vorig jaar. Voor wat betreft de fietsen en de scooter kon de politie hem snel in de kraag vatten, want ze zagen hem ermee slepen. Verder had De K. nog geprobeerd het geldkastje van de toiletten op het station in Vlissingen te plun deren. Ook in de supermarkt sloeg hij zijn slag: daar ging hij er met wat broodjes en pinda saus vandoor, zonder af te reke nen. Claudia Sondervan Vlissingen De Partij Souburg Ritthem krijgt niet te horen wat Vlissingen uit geeft aan kosten voor asielzoekers die mogen blijven (zogenoemde 'statushouders'). Deze mensen hebben immers dezelfde rechten als alle andere inwoners van Ne derland, antwoordt het college van Vlissingen. De PSR had vragen gesteld over die kosten. De partij kreeg eerder steun van de Vlissingse gemeente raad voor een motie die het colle ge opdracht geeft om te bewerk stelligen dat de gemeente extra fi nanciële compensatie krijgt voor de verhoogde huisvestingseisen voor toegelaten vluchtelingen die het Rijk stelt. De PSR wilde we ten wat die mensen kosten aan on derwijs, gezondheidszorg, uitke ringen en huisvesting. Hetzelfde als andere Vlissingers, stelt het col lege. Voor de inrichting van een huis wordt een lening afgesloten op naam van de statushouder. Het afgelopen half jaar vonden 53 asielzoekers met een verblijfs status een huis in Vlissingen. Daarmee heeft de gemeente aan de opgave van het Rijk voldaan. De PSR wilde ook weten hoe de nieuwe Vlissingers van het afgelo pen jaar zijn opgeleid. Van die 164 mensen zijn er 11 hoog opgeleid, 9 hebben een gemiddelde opleiding en 121 zijn laaggeschoold. Van 17 mensen is het onbekend en bij 9 is de vraag nog niet van toepas sing (dat zijn kinderen). Vlissin gen kijkt niet naar opleiding van statushouders, maar het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) gaat wel rekening houden met de lokale arbeidsmarkt. Vlissingen blij ft uitgli j den over glijbaan bij badstrand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35