14 J ledereen blij met sloopgeld SENZUP ZEELAND 5 Hogere straf verbaast niet Vooral eens Rol slachtoffer Zonder hulp los Nooit gezien met de rechter is onderbelicht je ruzie niet op als een ongeluk Een vete in Eede escaleerde. De rechter legt een zwaardere straf op dan de officier eiste. De PZC-lezersjury heeft daar begrip voor. Een 65-jarige man uit Eede heeft in 2014 met zijn tractor zijn aarts vijand met opzet aangereden. Het slachtoffer raakte niet ernstig ge wond, maar het had veel erger kunnen aflopen. Tot dat oordeel komt de recht bank in Middelburg in de zaak Aat de Jong uit Middelburg: „Dat een rechter een zwaardere straf op legt dan geëist, gebeurt niet alle dagen. Maar het verbaast me in dit geval niet. Ik vond al dat de offi cier van justitie erg mild was. Het opzettelijk achteruit rijden om de ander te raken, leek me wel te be wijzen. Ik kan me dus vinden in het vonnis. De verdachte zou an ders te goed zijn weggekomen." rond een jarenlange vete in Eede. De twee mannen leven al jaren met elkaar in onmin. Op 14 juli 2014 escaleerde het conflict, toen de 65-jarige man met zijn trekker op de Hazewegeling reed. De tweede man kwam op zijn fiets naast hem rijden en zou hem in het gezicht hebben gespuugd. Daarop reed de tractorbestuurder achteruit en raakte de fietser. PZC-lezersjury De officier van justitie hield het op de zitting twee weken op on voorzichtig rijgedrag en eiste on der meer 500 euro boete en een rij ontzegging. De rechter, die gisteren uit spraak deed, tilt echter zwaarder aan de zaak. Zij vindt dat de ver dachte 'willens en wetens' tegen de fiets is aangereden en daarmee het risico heeft genomen dat het slachtoffer ernstig gewond zou ra ken. Hij heeft 'niet zomaar een klein tikje' gegeven. Daarmee is er sprake van een poging tot zware mishandeling. De rechter legt hem een werk straf van 120 uur op, evenals een schadevergoeding van ruim 766 euro. De verdachte stond voor nog twee kwesties terecht, onder meer voor het illegaal rooien van negen populieren. De rechter acht dat voldoende bewezen. Op de schade vergoeding van ruim 23.000 euro die waterschap Scheldestromen als eigenaar van de bomen had geëist, gaat de rechter niet in. Het waterschap moet daarvoor bij de civiele rechter zijn. De derde zaak ging over de ver nieling van een hekwerk. Daar ziet de rechter geen bewijs voor. f Jrv - k Greetje Knüfken uit Zierikzee: „Ik ben het meer met de rechter eens dan met de officier van justitie. De eis vond ik echt te weinig. Een werkstraf van 120 uur klinkt niet veel, maar het slachtoffer had dan ook geen zwaar lichamelijk letsel. En als de verdachte daar echt op uit was, dan zou ook het paard (dat het slachtoffer bij zich had) zijn geraakt. Maar dat had niets." Aart Jobse uit Terneuzen: „De ver dachte is er nu zelf de dupe van dat hij geen advocaat heeft geno men. Die zou meer de rol van het slachtoffer hebben benadrukt. Ze waren die dag allebei opgefokt. Er waren twéé mensen die al jaren ruzie met elkaar hadden, maar nu is het wat eenzijdig belicht. Toch kan ik er wel inkomen dat de straf zwaarder is uitgepakt." Rachel Daniëlse uit Vlissingen: „Zeker nu ik meer hoor en lees over de zaak vind ik het prima dat hij een zwaardere straf heeft ge kregen. Het enige wat ik mis is dat als een ruzie al zo lang sleept, de rechter eigenlijk zou moeten op leggen dat hier een mediator aan te pas komt. Want hoe moet dit anders verder gaan? Je lost het vol gens mij niet op zonder hulp." Melis Knuyt uit Terneuzen: „Het aanrijden van de fiets heb ik nooit als een ongeluk gezien, dus ik kan me wel vinden in waar de rechter nu mee komt. In elk geval is er kend dat de verdachte de ander be wust omver probeerde te rijden. Als vrijwilliger bij Slachtofferhulp weet ik hoe belangrijk het is om toch een soort erkenning te krij gen van wat er is gebeurd." Vijf jaar lang probeerden Mar- lien en Silvio Kramer het huis waar ze met hun drie kinderen wonen te verkopen. Niet omdat ze het in de Van Teijlingenstraat niet naar hun zin hadden. Inte gendeel. Maar de bovenverdie ping was gewoon te klein en dat schrikte ook potentiële kopers af. Met hulp van de provincie kunnen ze nu het naastgelegen huis bij dat van hen trekken. Dat stond te verkrotten en was daar om ook onverkoopbaar. „Dit soort projecten heeft een vliegwieleffect", aldus gedepu teerde Carla Schönknecht, die symbolisch 25.000 euro subsidie kwam overhandigen door Silvio Kramer een hamer in handen te drukken. „Bij eerdere projecten hebben we gezien dat nog meer mensen in de straat hun huis gaan opknappen." De provincie heeft elk jaar 3 miljoen euro beschikbaar voor particulieren. In totaal is de afge lopen jaren al 10,8 miljoen euro uitgereikt in het kader van de Provinciale Impuls Wonen (PIW). Dat levert het tienvoudi- We hebben gezien dat meer mensen in de straat hun huis gaan opknappen ge op aan bestedingen, vaak bij lokale aannemers en bedrijven. „Wij hebben ook een aannemer uit de buurt ingeschakeld", be vestigt Kramer. Er waren deze ronde in totaal 52 aanvragen. Aan 26 projecten is subsidie toegekend. Hoe duurza mer een verbouwing is, hoe gro ter de kans op geld. In het najaar wordt de PIW weer opengesteld. TIJDELIJK ZOMERSE KORTINGEN OP SCOOTMOBIELEN EN DRIEWIELFIETSEN! Zelfstandig en vitaal! dinsdag 19 juli 2016 Het had erger kunnen aflopen Rolf Bosboom Middelburg Aat de Jong De PZC-lezersjury kijkt in de rechtszaal mee: hoe zou den zij zelf oordelen, op de stoel van de officier van jus titie of van de rechter? Greetje Knüfken Aart Jobse Rachel Daniëlse Melis Knuyt Het is een regeling met alleen maar winnaars. Het provinciebe stuur stelt vandaag bijna 1,3 mil joen euro beschikbaar om ver pauperde woningen te slopen of te renoveren. Daardoor kan de familie Kramer in Oost-Souburg haar onverkoopbare huis omto veren tot een paleisje. En de he le straat knapt er van op. Ernst Jan Rozendaal Oost-Souburg —Carla Schönknecht Mobiliteits Mazzel! Met een scootmobiel of driewielfiets kunt u zorgeloos op pad. Ze bieden u maximaal comfort en mobiliteit. Afstanden worden weer kleiner en uw wereld weer een stukje groter. U kunt er deze zomer extra voordelig op uit. Profiteer tot en met 30 juli van 15% korting op driewielfietsen en 10% korting op scootmobielen! KORTING KOR MG Geïntresseerd in een proefrit? Onze adviseur vertelt u graag meer over de mogelijkheden tijdens een vrijblijvend advies bij u thuis. Of vraag de gratis brochure aan. GRATIS BROCHURE OF THUISADVIES? BEL 0800 zelfstandig vitaal U bent bij ons ook aan het juiste adres voor o.a. driewielfietsen, sta-op stoelen, comfortbedden, scootmobielen, rollators en rolstoelen. Bel 0800 - 0468 voor de gratis brochure of ga naar www.senzup.nl Oosteinde 6, 2991 LG Barendrecht Tel. 0800 - 0468 www.senzup.nl Klantenvertellen.nl: 8,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33