Ik dacht: het komt wel goed. Toen heb ik het verprutst. Ik ben heel blij dat docenten me deze kans gunnen 4 ZEELAND STOOMCURSUS VOORKOMT ZITTENBLIJVEN Leerlingen van het Scheldemond College in Vlissingen spijkeren hun kennis gedurende twee weken bij. Zo voorkomen ze dat ze een heel jaar over moeten doen. Terwijl hun klasgenoten al vakantie vieren, zit ten twaalf leerlingen van het Scheldemond College in Vlissingen de komende twee weken met hun neus in de boeken. Balen? Ja, dat wel, geeft vwo'er Bodhi Mulder (15) uit Nieuw- en Sint Joosland toe. „Maar liever nu twee weken naar school, dan een heel jaar overdoen." Het Scheldemond College geeft Liever nu twee weken naar school, dan een heel jaar overdoen zittenblijvers met de zomerschool de kans alsnog over te gaan. De Vlis- singse school doet voor het eerst mee aan dit project, dat gesubsidi eerd wordt door de overheid. Ruim dertienduizend scholieren volgen landelijk de stoomcursus, gericht op de onderdelen die ze niet onder de knie hebben. Paul Shelton, do cent Engels, heeft - in overleg met de tieners zelf - voor elke leerling een programma samengesteld. Levy werkt aan de onregelmatige werk woorden. Bodhi werkt aan de gram matica, en Sharon oefent op Engel se termen. Aan het eind van de twee weken doen de leerlingen een toets. Halen ze een voldoende, dan mogen ze door naar het volgende jaar. De cursus is effectief, blijkt uit onderzoek: 83 procent van de leer lingen die in 2015 meededen kon na de zomerschool alsnog over naar het volgende schooljaar. Ook op de lange termijn heeft de zomerschool effect. Van de leerlingen die in 2014 deelnamen, is 68 procent in 2015 weer over gegaan of geslaagd voor het eindexamen. Ook na twee jaar blijkt bijna tachtig procent van de leerlingen het goed te doen. Niet iedereen kan deelnemen. „Het hele team moet ervan over tuigd zijn dat de leerling in staat is de tekortkomingen in twee weken te repareren", zegt coördinator Hans Schalkwijk van het Schelde mond College. „Het zijn leerlingen die 85 procent van de stof beheer sen. Het is zonde als ze vanwege een klein deel een heel jaar op nieuw moeten doen." Ik heb nooit echt wat hoe ven leren. Met een paar keer doorlezen redde ik het altijd. Maar dat was in de derde niet meer genoeg", zegt Bodhi Mulder (15) uit Nieuw- en Sint Joosland. „Ik wist helemaal niet hoe ik moest leren. Ik dacht lang dat het wel goed zou komen. Toen heb ik het verprutst." De leerling uit vwo 3 van het Scheldemond College begon het schooljaar met veertien te korten. „Ik heb de laatste maan den een eindsprint ingezet, en tien tekorten weggewerkt. De grammatica van Engels ging toen wel iets beter, maar woordjes leren lukte me nog steeds niet. Ik had een vier ge middeld aan het eind van het schooljaar: dat is te weinig, want je mag voor de kernvak ken maar één tekort hebben." Bodhi beseft dat de zomer school een buitenkans is. „Ik wil er de komende weken hon derd procent voor gaan. Ik ga de grammatica bijspijkeren en mijn cijfer ophalen tot een goe de voldoende. Ja, het is wel ba- len dat mijn vrienden nu op het strand liggen, en ik niet, maar het is mijn eigen schuld. Ik ben gewoon stom geweest." De overstap van de ma vo naar de havo is be hoorlijk groot, onder vond Sharon Beijer (18) uit Vlissingen. „Wat bij mijn klasgenoten automatisch lijkt te gaan, kost mij moeite", zegt de havo 4-leerling. „Ik heb na de mavo eerst een jaar mbo gedaan. Daar leerden we alleen vaktermen. Veel was wegge zakt. En dan ben ik ook nog dyslectisch. Ik heb me het hele jaar vól ingezet, maar het is me niet gelukt een voldoende te ha len voor Engels." De komende weken doet ze nog een poging. „Ik ben heel blij dat de docenten mij deze kans gunnen. Ik ga er alles aan doen om mijn cijfer op te ha len. Ik wil laten zien dat ik het wél kan en ik denk dat het me gaat lukken. Op de zomer school kan ik de hele dag met Engels bezig zijn. Ik hoef me nergens anders op te focussen. Dat is fijn." Lukt het niet, dan gaat Sharon niet verder op het Scheldemond College. „Dan wil ik de havo afmaken op het volwassenenonderwijs op Scal- da, omdat het leeftijdsverschil met mijn klasgenoten nu al groot is. Maar liever blijf ik op deze school." Onderzoek beschoten auto Arnestein Belg met drugs gepakt in Hulst Bomalarm in woning Axel dinsdag 19 juli 2016 Dankzij zomerschool toch naar volgende klas Cornelleke Blok Vlissingen —Bodhi Mulder, leerling vwo 3 Bodhi Mulder Bodhi Mulder Het Scheldemond College in Vlissingen heeft dit jaar voor het eerst een zomerschool, fotos lex de meester Sharon Beijer Sharon Beijer 112 NIEUWS MIDDELBURG De politie onderzoekt een schietincident dat zondag avond zou hebben plaats gevonden op de Hercules- weg in Middelburg. Ver schillende mensen meld den om 20.00 uur dat daar geschoten is op een personenauto. Wie rond dat tijdstip één of meerde re auto's met hoge snel heid over het industrieter rein zag rijden, of wie ande re informatie heeft, wordt verzocht contact op te ne men via 0900-8844. Ano niem kan ook via telefoon nummer 0800-7000. HULST De politie heeft vrijdag een 54-jarige Belg aangehou den tijdens een verkeers controle in Hulst. De man had cocaïne, amfetamine en heroïne in zijn auto. Ver der deelde de politie ze ven bekeuringen uit voor onder meer een kapotte verlichting en rijden onder invloed. Bij vier personen trof de politie softdrugs aan. Die is in beslag geno men en vernietigd. De poli tie controleerde in driehon derd voertuigen. De politie voerde de controle uit van wege de toenemende over last in het uitgaansgebied. Het doel was inzage te krij gen in het soort bezoekers dat uitgaat in Hulst. AXEL Hulpdiensten trokken gis termiddag naar de Bijlok estraat in Axel. Even was er de vrees dat er een ex plosief aangetroffen was. Volgens politiewoordvoer der Mireille Aalders was er bij agenten na een huisbe zoek een vermoeden gere zen dat ze mogelijk te ma ken hadden met 'iets dat heel erg eventueel een ex plosief zou kunnen zijn'. „Vandaar dat de hulpdien sten ingeschakeld waren", verklaart Aalders. Bij na der onderzoek bleek er niets aan de hand te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32