Mi Jr d l' 41% 26 korting Mariano vier jaar geschorst Oranje -19 naar huis gestuurd Trainer Phillip Cocu wil dit seizoen geen terug val wil zien en al hele maal niet vanwege eventuele laksheid na twee succesjaren op rij. Onder de Zwitserse zon en bij de spaarzame regenbuien waren Cocu en zijn as sistenten buitengewoon scherp op elk signaal waaruit concentra tieverlies of gebrek aan inzet zou kunnen blijken. Wie twijfelt aan de hardheid van Cocu had een aantal trainin gen bij moeten wonen. „Jullie kun nen wel als een stelletje dooien bij die pionnen blijven staan, maar dan duurt de training alleen maar langer", liet hij zich gisteren bij de slotsessie in Bagnes bijvoor beeld ontvallen. PSV was afgelopen week niet voor de gezelligheid naar Zwitser land afgereisd en dat was voor bui tenstaanders te merken ook. Er was tijdens de oefensessies geen ruimte voor verslapping of liever koekjes. Voor niet-voetbalgerela- teerde afleiding van derden was nauwelijks plaats. De club neemt vergeleken met andere topteams nog altijd ruim de tijd voor dui ding en interviews, al dan niet via eigen media. Externe verslagge vers die net iets te dicht op de overlegstructuren bij de kleedka mers stonden, werden niettemin verzocht gepaste afstand te hou den. „De trainer wil dat liever niet", klonk het gedecideerd van uit de PSV-entourage als journalis ten de grenzen van het spannings veld tussen PSV en de externe me dia even opzochten. Een bewijs dat PSV een omgeving wilde creë ren die gelijkwaardig is aan de si tuatie tijdens een Europese wed strijd. De reis per kabelbaan vanuit het op een metrische mijl hoogte gele gen Verbier naar het trainingsveld in Bagnes (op 800 meter hoogte) bood voor de spelers dagelijks een afwijkend intermezzo. Vervanging In tegenstelling tot vorig jaar bleef het tijdens de zomerse training strip qua transfers relatief rustig. Waar in 20t5 Davy Pröpper, Maxi me Lestienne en Gaston Pereiro aansloten en Georginio Wijnal- dum en Oscar Hiljemark weggin gen, was nu keeper Hidde Jurjus de enige nieuweling. Met hem heeft PSV de beschik king over drie eredivisiewaardige sluitposten en is het doelgebied dichtbevolkt. Achterin is het nog de vraag of Jetro Willems ver trekt. Hij wacht op interesse van clubs uit Engeland of Spanje. Komt die er niet, dan tekent de linksback een nieuw contract bij PSV. Vertrekt hij, dan haalt PSV nog een vervanger. Op het middenveld wacht PSV op Marco van Ginkel en valt nog te bezien wat Adam Maher van plan is. „Als hij zo speelt als nu, houden we hem er graag bij", stel de technisch manager Marcel Brands gisteren nog. Maher werkte in het oefenduel met Sion een prima eerste helft af en wacht de komende weken op interesse uit het buitenland. Komt die er niet, dan is PSV met de ge plande terugkeer van Marco van Ginkel voor het middenveld waar schijnlijk klaar. Cocu zou nog wel kunnen besluiten een talent uit de eigen opleiding toe te voegen. Voorin is het wachten op een stap van Florian Jozefzoon of Lu ciano Narsingh. Gaan zij niet weg, dan hoeft PSV in principe niets te doen. Vertrekt één van hen, dan ontstaat de ruimte om eventueel de Portugees Armindo Tué Na Bangna (met de voetbalnaam 'Bru- ma') in te lijven. Voor PSV ligt de absolute bovengrens voor een bod vermoedelijk op 5 miljoen euro, terwijl Galatasaray meer wil. Het transferfeuilleton is voor deze zo mer nog niet geschreven, zo liet Brands afgelopen week weten. De Eindhovense achterban kan bin nenkort dus nog wel één of twee versterkingen begroeten. BOBBEJAANLAND Van 34r voor 20,- GA SNEL NAAR pzc.nl/zomeruitjes dinsdag 19 juli 2016 m Messcherp PSV waakt voor signalen van verzadiging ATLETIEK Atleet Brian Mariano heeft een schorsing van vier jaar naar aanleiding van een po sitieve dopingtest geaccep teerd. De 31-jarige sprinter werd op 6 februari van dit jaar bij een wedstrijd in het Franse Mondeville betrapt. De Atletiekunie maakte niet bekend welk middel bij de meervoudig Nederlands kampioen op de 60 meter was aangetroffen. Mariano is tot 6 februari 2020 ge schorst. Hij laat via zijn advocaat Lars Westhoff weten dat hij niets verkeerd heeft ge daan. Mariano beschikt niet over de financiën om een zinnig verweer te voeren, aldus de raadsman. VOETBAL Het Nederlands elftal voor spelers tot negentien jaar is er niet in geslaagd de halve finale te halen van het EK in Duitsland. Frankrijk was gis teren in de beslissende groepswedstrijd met liefst 5-1 te sterk voor het team van bondscoach Aron Win ter. Oranje eindigde daar door als derde in poule A met drie punten. Bij winst of een gelijkspel was Oranje zeker geweest van deelname aan het WK onder 20 van volgend jaar in Zuid-Korea. Donderdag is er nu een play-offwed- strijd tegen Duitsland voor het laatste WK-ticket. Bagnes PSV is na acht dagen trainen, reizen, oefenen en kabelen in Zwitserland bijna klaar voor het nieuwe seizoen. Enkele aanwins ten worden nog verwacht. Rik Elferink Gaston Pereiro in actie tijdens het duel met Sporting Lissabon. De Eindhovenaren wonnen de wed strijd gisteravond eenvoudig, met liefst 5-0. foto pro shots Tem de golven van de Wildwaterbaan, schiet op boeven in El Paso of bezoek de nieuwste zomershow Harmony. Meer snelheid? Duizelingwekkende loopings in zeven rollercoasters. Nog avontuurlijker? Bezoek dan de allernieuwste Virtual Reality- achtbaan Mount Mara. En voor de kleinere avonturiers, Kinderland is helemaal van jullie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26