L i Jur moet ver rijden ,rre# GRATIS BEZORGD 29 °C WADA: Schors alle Russische sporters 'Hoofd koel, handen thuis' U 1111 llll Walcheren l Turkse organisaties in Nederland en het kabinet roepen de Turkse gemeenschap op om de emoties in bedwang te houden. De spanningen tussen Turken onderling na de mislukte coup lopen in heel Europa hoog op. De T\irkse Federatie Nederland (TFN) en de Islamitische Stich ting Nederland (ISN) hebben hun aanhang in een mail gevraagd de kalmte te bewaren na de mislukte coup in Turkije en niets te doen dat in strijd is met de wet. „We hebben een paar gekke dagen ach ter de rug, met veel emotionele reacties", zegt bestuurslid Deniz Özkanli van ISN. „Maar het is nooit de bedoeling om het recht in eigen hand te nemen." Vicepremier Lodewijk Asscher (PvdA) doet een vergelijkbaar be roep op landgenoten van Turkse komaf. „Ik roep de Turks-Neder landse gemeenschap op om het hoofd koel te houden en de han den thuis", zegt hij in reactie op recente incidenten. „Conflicten, waar dan ook ter wereld, zijn nooit een excuus voor intimidatie, bedreigingen of vernielingen in ons land. Laat mensen met een an dere mening met rust." Op verschillende plaatsen in Ne- Op internet circuleert een lijst met 24 bedrijven die de staatsgreep zouden steunen derland zijn gebouwen aangeval len die toebehoren aan sympathi santen van Erdogans aartsrivaal Fethullah Gülen. Zo gingen er ste nen door de ruiten bij stichting Nida in Rotterdam-West en wor den gegevens verzameld van Ne derlandse 'Gülenisten'. meende tegenstanders van Erdogan worden op social media uitgemaakt voor 'landverraders' en ook circuleert een lijst met bedrijven die de 1 staatsgreep zouden steu nen. De lijst bevat de na men van 24 bedrijven, in stellingen, advocaten en scho len. In het Turks wordt opgeroe pen deze instellingen te boycotten omdat ze banden zouden hebben met de Gülenbeweging. Ook in Duitsland, Vlaanderen en Oosten rijk roeren Erdogan-aanhangers zich. Asscher, zelf op vakantie, zegt dat zijn expertise-unit Socia le Stabiliteit in nauw contact staat met Turkse koepelorganisaties en 'sleutelfiguren' om verdere escala tie te voorkomen. Özkanli: „Ik hoop dat de situatie in Turkije over zijn hoogtepunt heen is en dat het ook hier rustiger wordt." Burgemeester Ahmed Abouta- leb van Rotterdam, de stad waar de meeste ongeregeldheden na de couppoging plaats hadden, zei dat bedreigingen, beledigingen en boycotten niet worden getole reerd. „Demonstreren kan, maar binnen de grenzen van de wet. Ge beurt dat niet, dan heb ik de poli tie achter mij." P7 Ver Het liefst rijdt Jur Wattel (9) uit Vlissingen de hele dag op zijn minibike. Dat kan niet, want de dichtstbij zijnde trainingsbaan is drie uur rijden met de auto. In Zeeland lukt het niet om een baan van de grond te krijgen, tot frustratie van zijn ouders. In Zon &Zomer Wie zorgt er voor mij als mijn baasje op vakantie is? Boeken bestellen via www.blz.nl tijdens de vakantieperiode MONTREALWeer alle Russische sporters van de Olympische en Paralympische Spelen in Rio de Janeiro. Die aanbeveling doet het mondiale antidopingbureau WA DA aan het Internationaal Olym pisch Comité (IOC). WADA presenteerde gisteren het rapport van de Canadese ju rist Richard McLaren naar do- pingpraktijken in Rusland. Daar in wordt geconcludeerd dat de af gelopen jaren honderden Russi sche sporters doping kregen toe gediend. In de dopinglaboratoria van Moskou en Sotsji, waar de Russi sche staat het dopegebruik onder haar sporters regisseerde en con troleerde, zijn tussen 2012 en 2015 ten minste 643 positieve doping- tests verdoezeld. Atletiek is koplo per met 139 vervalste tests. Het IOC neemt vandaag in spoedberaad waarschijnlijk een besluit over de schorsing van Rusland. P3 ZESTIENDE ETAPPE 1. Peter Sagan (foto) 2. Alexander Kristoff 3. Sondre Enger 20. Bauke Mollema 4.26.02 z.t. z.t. z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT T urken roepen op tot kalmte r J Laurens Kok en Heieen Boex Rotterdam Vroem! FOTO LEX DE MEESTER 72.40.38 +1.47 +2.45 +2.59 Voor meer Tournieuws zie pagina's 22 t/m 24 en pzc.nl/tourdefrance 1. Chris Froome 2. Bauke Mollema 3. Adam Yates 4. Nairo Quintana www.blz.nl Deze actie is alleen geldig op boekbestellingen in Nederland en België t/m 31 augustus 2016. dinsdag 19 juli 2016 Tropische warmte pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang rir 168 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1