Schiphol bijna belangrijkste hub ter wereld €799 - effeweg.nl Vrijstaand huis in trek T - E 15 Zoover Tripadvisor steeds belangrijker i BOEK NU! www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 EERST KIJKEN, DAN BOEKEN Na Frankfort is Schiphol zelfs de belangrijkste 'hub' ter wereld. Dat blijkt uit een studie van Stichting Economisch Onderzoek, uitge voerd in opdracht van ACI, de we reldwijde koepel van luchthavens. SEO turfde per luchthaven het aantal bestemmingen waarop di rect of indirect kan worden gevlo gen. De cijfers tonen onmisken baar aan dat Europa het best ver bonden is. Frankfort kent het bes te netwerk, Amsterdam staat op 2, Parijs op 4 en Istanboel op 6. Schiphol, dat het aantal verbin dingen ook dit jaar weer met 5 pro cent zag toenemen, blinkt vooral uit in veelzijdigheid. Met alle be langrijke regio's in de wereld zijn de verbindingen dik in orde. Euro pees gezien staat de Nederlandse luchthaven op bijna elk gebied - Noord-Amerika, Azië, verbindin gen in Europa zelf- in de top 3. De zeer goede score van Schip hol is opvallend: steeds vaker klin ken bezorgde geluiden over de toe komst van de luchthaven. Die han gen samen met de troebele toe komst van KLM, dat als onderdeel van fusiebedrijf Air France-KLM hard moet werken zijn positie in de zwaar concurrerende lucht vaartmarkt te behouden. Ook de enorme groei van de luchtvaartsector in Turkije en de Golfstaten wordt als een bedrei ging voor Schiphol gezien. Het rapport van SEO laat zien dat die zorg niet geheel onterecht is. Het aantal verbindingen vanaf luchtha vens als Doha en Istanboel is het afgelopen decennium verveelvou digd. Maar, stellen de onderzoekers: dat is niet per se slecht voor Euro pa. „Europese burgers profiteren van nieuwe verbindingen", schrijft SEO. Ook is de Europese thuismarkt groter en stabieler. Dat maakt vliegvelden als Frank fort en Schiphol minder kwets baar voor economische schokken. De ranglijst van SEO zegt overi gens niets over het aantal passa giers dat van een bepaalde lucht haven gebruikmaakt. Op die rang lijst bivakkeert Schiphol op de 14de plaats. Atlanta is de drukste luchthaven ter wereld. AMSTERDAM Het vertrouwen in de woningmarkt blijft onvermin derd groot. Vorige maand wissel den bijna 17.862 woningen van ei genaar, tegenover 15.147 dezelfde periode vorig jaar: een stijging van bijna 18 procent. Afgezet te gen mei dit jaar nam de verkoop met ruim 11 procent toe. Vooral de verkoop van vrijstaande huizen zit in de lift. Deze steeg met 20 procent. Alle provincies profiteerden. De sterkste stijging (plus 45 procent ten opzichte van vorig jaar) werd gemeten in Flevoland. In Noord-Holland was de groei met nog geen 4 procent het meest be perkt. Dat de stemming onder consu menten best is, bleek gisteren ook uit de Marktindicator van Vereni ging Eigen Huis. Deze is verder ge stegen. Keerzijde is wel dat hier en daar schaarste ontstaat, zo con stateert Eigen Huis. '««till Grand Tour Bella Italia NU VANAF Andalusië ^j) dinsdag 19 juli 2016 A Ronald Pannen Margriet Pannen (staand) zijn uitbaters van Quinta Verde. Met Nicole Hooger- vorst en Kathleen Osseweijer van Cas al Cubo zijn ze boos op de nieuwe opzet van de Zoover Awards. Grote foto: Quinta Verde. Al jaren is Zoover (spreek uit Zoever) in Nederland de populair ste reisreviewsite. Het door Er- win Rooymans en Bas Rasker in 2004 opgerichte Zoover bevat 3,2 miljoen reviews van 400.000 accommodaties. Internationaal is Tripadvisor de grootste. Die site bevat liefst 350 miljoen beoorde lingen en trekt maandelijks 340 miljoen unieke bezoekers. Met hun grote populariteit zijn Zoover en Tripadvisor een zegen en een vloek tegelijk voor hoteluitbaters. Negen van de tien vakantiegan gers kijken bij het zoeken van ac commodatie éérst op reviewsi- tes, blijkt uit onderzoeken. Ruim de helft van de mensen stelt dat een goede of slechte score ver volgens daadwerkelijk van in vloed is op de keuze. Een goede beoordeling is daarmee cruciaal geworden om gasten te trekken. Probleem is dat het moeilijk is voor reviewsites om de echtheid van beoordelingen te garande ren. In diverse landen bleken bu reautjes tegen betaling een goe de recensie te kunnen plaatsen of een concurrent zwart te ma ken. Neprecensies zijn vaak niet van echte te onderscheiden. In weerwil van het negatieve sen timent rond Schiphol, heeft de Nederlandse luchthaven nog steeds een centrale positie in het internationale luchtvaartver- keer. Sander van Mersbergen Amsterdam Reis beoordeling Ontdek alle hoogtepunten van Italië in 22 dagen! Tijdens deze unieke rondreis maakt u o.a. kennis met de steden Pisa en Lucca, het cultuurrijke Florence en Siena. Maar ook met Rome, Pompei', de vulkaan de Vesuvius, deïrulli in Alberobello en Verona, de stad van Romeo en Juliet. Bloemen- Verona Venetië riviera cr° Monaco Florenz Rimini Orvieto Rome Pompei'/ NapelsV Vesuvius Sorrento A|berobe||0 I 22 DAAGSE BUSREIS 19sep (vertrekgarantie!) va. €1199,- 1 oktva. €1099,- INCLUSIEF Verblijf o.b.v. halfpension Vervoer per comfort class touringcar Santa Susanna beoordeling Madrid Toledo Barcelona Valencia Bijna 800 jaar drukte de Arabische cultuur een stempel op Andalusië en liet daarbij unieke schatten achter zoals het Alhambra in Granada en de Mezquita in Córdoba. Bij een bezoek aan Spanje staat Granada op de lijst van hoogte punten. Tot de Andalusische driehoek behoort ook Sevilla! Córdobcy Sevilla Granada'' Ronda Nf^Cala de Mijas Gibraltar 15 DAAGSE BUSREIS 5 sep (vertrekgarantie!)va. €869,- 26 sepva. €839,- 24 oktva €799,- INCLUSIEF Verblijf o.b.v. halfpension 4 stadstours o.l.v. een gids Vervoer per comfort class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15