Voor wie zelf bepalen hoe tegoed gel hollands nieuwe. Hanina 13 Poeslief, bescheiden en coöperatief M \afa Hij zit hier namens het VK, en dus werk ik met hem Mijn vriendin weet op alles raad en ik ben er voor de grapjes Samsung Galaxy A5 2016 hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? f k wil gewoon naar bed en I pas weer opstaan als het voorbij is." Het is maandag ochtend en vriendin K. en ik zit ten aan het ontbijt. Zij een crois- santje, ik een broodje geitenkaas. Mijn hart breekt. Sinds enkele maanden is ze langzaam en haast ongemerkt afgegleden in een depressie. Ik begrijp er niets van, hoewel ik het zo vaak heb zien langskomen bij mensen in kranten en op tv. Een enkele keer heb ik in gesprekken over ie mand die niets van zijn leven weet te maken zelfs eigenhandig de diagnose gesteld. Nu blijkt dat ik er in werkelijkheid maar weinig van afweet. en vertelt hoe ze zich voelt en ik zit daar maar. Ik pijnig mijn her senen: wat kan ik nu zeggen om haar te troosten, om haar ervan te overtuigen dat het weer goed komt? Ik voel me compleet nutte loos, maar hoop tegelijkertijd dat ze niet merkt hoe erg ik tekort schiet. Als het gesprek stokt, vraag ik haar of ze wel goed slaapt. Nee dus. En dan spreekt ze die verpletterende zin uit. Moet ik haar nu omhelzen of juist wegkijken om elkaar niet aan het huilen te maken? Het wordt dat laatste. Wat zeg je te gen een dierbare die zo vastzit? Wat kan ik eigenlijk doen om haar hier weer uit te helpen? Zal ik een grapje maken om haar aan het lachen te maken, zoals ik gewend ben te doen of is dat nu ongepast? Mijn lieve vriendin die al een leven lang aan mijn zij de staat, die altijd een oplossing weet voor mijn problemen. En ik weet niet hoe ik haar kan hel pen. Ik wil zeggen dat ik voor haar ga bidden, alleen wat heeft zij, die niet in een god gelooft, daar nu aan? Later die avond doe ik het toch, al is het maar omdat het mij helpt. Dan vraagt ze hoe het met mij gaat. Is het nu verkeerd om zie lig te gaan doen over mijn trivia le problemen? Ik aarzel even, maar dan steek ik toch van wal, omdat het nu eenmaal ver trouwd aanvoelt. En ja hoor, als ze mij heeft aangehoord, weet ze ook nu weer precies het juiste te zeggen. Waarom kan ik niet het zelfde voor haar doen? Terwijl ik dit schrijf bedenk ik me dat on ze vriendschap misschien altijd al zo is geweest. Zij weet op alles raad en ik ben er voor de grapjes. Voormalig Brexitleider Bo ris Johnson, tot voor kort wereldkampioen schimp scheuten en beledigingen, heeft zich gisteren op zijn eerste buitenlandraad in Brussel van zijn beste kant laten zien. In minder dan een week is de bullebak een diplo maat geworden: poeslief, bescheiden en coöperatief „We gaan weg uit de Europese Unie, maar niet uit Europa. Zeker op buiten lands terrein blijven we heel nauw sa menwerken", luidde de formule waar mee Johnson zelf dacht bij 'onze vrien den' in Brussel te kunnen scoren. En dus bleef dat de hele dag zijn mantra. Het VK stapt op, „maar op geen enkele manier zullen we onze leidende rol in de Europese samenwerking opgeven." Veel ministers waren benieuwd hoe hun nieuwe collega, die Europa eerder zag als 'een voortzetting met andere middelen van het werk van Napoléon en Hitier', zich in Brussel zou gedra gen. Maar dat viel mee. „Heel keurig", aldus Koenders na afloop.Andere mi nisters reageerden minder welwillend. „Zijn benoeming is een Brits besluit dat wij niet te bekritiseren of becom mentariëren hebben", aldus de Duitser Frank-Walter Steinmeier zuinigjes. Jean-Marc Ayrault, die Johnson vorige week nog van leugens betichtte om zijn referendum te winnen: „Hij zit hier aan tafel als vertegenwoordiger van het VK, en als zodanig werk ik met hem." De Fransman zei verder dat John son zich met 'een zekere bescheiden heid' had gepresenteerd. Desondanks: veel enthousiasme om met Johnson grappend en schouderkloppend door het leven te gaan is er nog niet. Onder het mom van 'te snel na Nice' gingen de ministers zondagavond een diner met hun nieuwe collega uit de weg. Johnson's eerste persconferentie, ook al superbescheiden, ruilde hij in voor een 'doorstep' van welgeteld anderhalve mi nuut. Hij had 'een lange en heel produc tieve dag' gehad, en zijn ontvangst? „Heel goed, dank u!" Bij het afscheid besef ik dat ze niets heeft gezegd over mijn outfit. Normaal merkt ze het ge lijk als ik, zoals vandaag, mijn kleren met zorg heb uitgekozen en niet zomaar iets uit de kast heb gegrist. Dan geeft ze me een compliment om ervoor te zor gen dat ik wat vaker mijn best doe. Ik kus haar gedag en druk haar extra dicht tegen me aan. Ik wil mijn vriendin terug, ik wil op dit moment niets liever dan dat ze naar bed gaat en dat de volgende ochtend alles weer voorbij is. 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! dinsdag 19 juli 2016 Deoressie Ze smeert jam op haar croissant Bullebak van Brexit is nu een diplomaat Frans Boogaard Brussel A Boris Johnson met Bert Koenders. FOTO: FRANCOIS LENOIR/REUTERS Jean-Marc Ayrault, minister Frankrijk SAMSUNG 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie de volledige vrijheid wil over hoe hij zijn tegoed gebruikt is er hollandsnieuwe. Want bij ons is 1 MB gewoon gelijk aan 1 minuut bellen of 1 sms! Jij bepaalt zelf waar je het voor gebruikt. Kies voor volledige vrijheid met bijvoorbeeld de Samsung Galaxy A5 2016. Nu i.e.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 20,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 359,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 240,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €20,- waarvan €10,- abonnement en €10,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €240,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 31 juli 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13