Nog geen meter gelopen en nu alweer naar huis EUWS 11 Factor 50 voor de biggen en geitenoren Ml BESCHERMING TEGEN DE FELLE ZON Ze zijn van het kaliber dat pas op stoom komt na een kilometer of vijftig. Niet om op te scheppen, Gerda meent het. Net als haar man Dick. Ultralopers zijn het en deze Vierdaagse mogen ze zich uitleven. Een beetje dan, want ja, wat is nou 55 kilometer extra? Ook al loopt de temperatuur aardig op. Gerda: „Het is warm, dus je moet blijven drinken. Maar blijven eten is met dit weer net zo belangrijk. Omdat je geen hon ger hebt, vergeet je dat snel. Toch heb je energie nodig om door te kunnen lopen. Daarom hebben we extra appels en bananen mee." Omdat het de honderste Vier daagse is, zijn er honderd lopers die een extra 'dagje' doen. Giste ren waren er 25 die alvast de extra 'ereronde' liepen voorafgaand aan wat gewoonlijk de officiële start dag is. Als ode aan de honderdste Vierdaagse. Vandaag, morgen en overmorgen zijn er ook groepen van telkens 25 die zich mogen wa- kilometer. Daar doen we 29 uur over." Het doet heus weieens pijn aan de voeten en spieren. Gerda: „Je moet vooral mentaal sterk zijn." En toch ook veel trainen. „We lopen elk weekend 40 tot 50 kilometer. Altijd samen, anders zou het niet kunnen. Samen lo pen is onze kracht." UITVALLER gen aan twee etappes op één dag. Gerda en Dick hebben er voor aanvang van hun extra ronde op maandagmiddag veel zin in. Dick: „We hebben al drie keer Nij- megen-Rotterdam gelopen, 160 Het is warm, dus je moet drinken. Maar blijven eten is net zo belangrijk De Vierdaagse lopen ze dit jaar voor de tiende keer. „Vanavond lo pen we een beetje alleen, maar dan heb je de fysieke uitdaging. Vanaf morgen is het vooral een feestje met al die mensen langs de kant." De planning was gisteren, dat ze rond half drie afgelopen nacht bij de finish aankomen. Gerda: „Dan gaan we niet meer slapen voor de etappe van vandaag, dat is dode lijk." Vandaag lopen ze sneller dan gisteravond. „We lopen in de groep 6,1 kilometer per uur, over dag kunnen we op eigen tempo, 7 kilometer." NIJMEGEN Anet Grootheest (47), die aan haar achtste Vierdaagse zou be ginnen, is alweer naar huis. Bij de in schrijving stapte ze in een gat en ver zwikte haar enkel. Ze viel, en brak daar bij haar pols. Die zit nu in het gips. „Inmiddels lach ik er maar om", vertelt ze. „Het is niet an ders." Ze zou met twee vriendinnen lopen en logeerde in Nijmegen bij een gastgezin. Nooit eer der verstuikte ze haar enkel of brak iets. „Ik heb wel al tijd veel blaren. Als ik nu die enkel niet verzwikt had, had ik gewoon meege daan. Dat gaat best met een gebroken pols." Gisteren heeft ze op het Vierdaagseter- rein nog wat gedron ken en is ze daarna met de trein maar naar huis gegaan. „Dan zit ik niemand in de weg. Ik kom donderdag wel weer terug om ze aan te moedigen. Dan is hopelijk m'n enkel ook weer wat min der dik." dinsdag 19 juli 2016 PAPENDRECHT Ook op de kinderboerderij is het zomers heet. Op de Papenhoeve in Pa- pendrecht worden sinds gisteren de twee Maori-varkens inge smeerd met zonne brandcrème (factor 50 van het Kruidvat). „De varkenshuid kan net als bij mensen verbran den. Vandaar", aldus medewerker Sebasti- aan Hoonakker. Ook de tien biggetjes worden elke dag ingesmeerd. „En een lekker modder bad helpt ook tegen de hitte." De factor 50 blijft niet voorbehou den aan de varkens. De oren van de Nubische geit krijgt ook een dage lijkse insmeerbeurt. „Die lange oren zijn ex treem gevoelig voor de felle zon." FOTO MILAN RINCK Extra bananen mee voor twee wandeletappes op één dag Honderd deelnemers aan de Vierdaagse doen voorafgaand aan de etappe nog een 'rondje' extra van 55 kilometer. Onder hen zijn Gerda Stoevelaar (61) en haar man Dick (59) uit Nieuw-Beijerland. Frank Hermans Nijmegen Ultralopers Dick en Gerda Stoevelaar. foto theo peeters —Gerda Stoevelaar t:33sooo.-ooa3oa- 008000000000 oooeoaoap FOTO ERIK VAN 'T HULLENAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11