A Gillette NIEUWS 7 Twee jaar na de ramp met de MH17 800 nabestaanden herdachten gisteren de ramp met vlucht MH17. Vlak bij de plek waar ze precies twee jaar geleden voor de laatste keer afscheid namen van hun dierbaren. „Koester de herinnering." £7)K00PJEPEAL.NL) "«aanbiedingen van Gilletter 60% 46% MAOQ De zon schijnt onver biddelijk door het glazen dak van de Expo Haarlemmer meer. Alsof ze ge hoor wil geven aan het thema van de herdenking: 'laat de zon doorbreken'. De herdenking was voor het eerst op een plek die emotioneel beladen is. Vlak bij Schiphol, naast het park waar volgend jaar een groot herdenkingsbos met ge- denkwand moet verrijzen. In de lucht rond de Expo vliegen volop vliegtuigen over. Met vakantie gangers die wél hun plek van be stemming bereiken. „Het is fijn om één te zijn op een plek waar we steeds terug kunnen komen", zegt voorzitter Evert van Zijtveld van de Stich ting Vliegramp MH17. „Het is de plek waar onze dierbaren zijn ver trokken. Dat maakt het proces te gelijk ook zwaar." Twee jaar na de vliegramp die aan 298 inzittenden, onder wie 196 Nederlanders, het leven kost te, staan veel nabestaanden voor een dilemma. Hoe ga je verder met het leven als het verdriet on veranderd groot is, en de leegte nog dagelijks voelbaar? Tot vorige maand vonden nog crematies plaats. En twee Nederlandse slachtoffers zijn nog steeds niet geïdentificeerd: Alex Ploeg en Ga ry Slok. Nienke Tol, zus van de Volen- damse bloemiste Neeltje, vertelt in een gedicht dat ze ondanks het grote gemis de behoefte voelt om verder te gaan en weer te ge nieten van de kleine dingen. Waar de buitenwereld al twee jaar verder is, staat voor nabe staanden de tijd stil. Ze proberen de zon weer toe te laten in hun hart, ook weer te lachen en ple zier te hebben. Maar altijd werpt de vliegramp een kille schaduw over de meest zonnige zomerdag. Bij alles wat ze doen, is de glans er simpelweg vanaf, vertelt nabestaande Riet Martens in haar voordracht. „Nu pas ervaren wij de glans die jullie ons gaven. Zal ooit ons leven weer kunnen gaan glanzen en stralen als in die tijd dat jullie er waren?" Hoe de zon ook de zaal binnen dringt, hoe opbeurend iedere troostende zin ook is, geen woord weegt op tegen het voorle zen van de namen van alle 298 slachtoffers door de nabestaan den. Van gezagvoerder Wan Am- ran Bin Wan Hussin (50) tot fiets- fanaat Harrie Wagemans (56). „We moeten het proberen", zegt Van Zijtveld. „We moeten onszelf weer toestaan dat we mo gen lachen en genieten van din gen. Anders blijven we in een va cuüm zitten. Koester de herinne ring aan dierbaren, geniet van de zingende vogels in de vroege mor gen. Ervaar de vrolijkheid van kinderen." Ooit hopen de nabestaanden dat de zon weer een beetje gaat stralen in hun leven. Net zo stra lend als de slachtoffers die een voor een op foto's op het grote scherm hun families toelachen. €49,95 60% €30,- Nu slechts €19,95 34,95 72% 25,- Nu slechts 9,95 299,95 60% €180,- Vanaf slechts €119,95 59,95 75% 45,- Nu slechts €14,95 37,95 50% 19,- Nu slechts €18,95 GOlette 25,95 46% 12,- Nu slechts €13,95 maandag 18 juli 2016 'Nu pas ervaren we jullie glans' Tonny van der Mee Vijfhuizen Premier Rutte met nabestaande Ria van der Steen, foto anp Draadloze LED-spots met afstandsbediening en touch Perfect voor al je donkere plekjes in huis Zeer gemakkelijk te monteren met krachtige stick-on methode Te bedienen met de afstandsbediening of touch Adviesprijs Korting U bespaart: Nonowax Orenreiniger - Makkelijk én veilig! Voorkomt schade aan je trommelvlies en gehoor Een stuk veiliger dan wattenstaafjes Geschikt voor het hele gezin Adviesprijs Korting U I 4-seizoenen Donzen Dekbedden van topkwaliteit Geschikt voor ieder seizoen; warm in de winter, luchtig in de zomer! Rijk gevuld met 100% zuiver eendendons, diervriendelijk vergaard Vochtregulerend, ventilerend en isolerend Beschikbaar in alle gangbare maten Adviesprijs Korting U bespaart: korting SLEEP MED.. korting Traagschuim hoofdkussen van SleepMed Optimale drukverlaging; ontlast nek, rug en schouders Uitgerust wakker worden Geschikt voor rug-, buik- en zijslapers Past in iedere gangbare kussensloop Adviesprijs Korting U Originele Gillette Fusion 8-Pack scheermesjes Voor een perfect glad scheerresultaat Voordelig scheren met top mesjes 5 blades en 1 precisie trimmer 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs Korting U bespaart: korting Originele Gillette Mach 3 8-pack scheermesjes Bespaar veel geld maar scheer toch met Gillette Altijd handig om extra mesjes in huis te hebben Voorzien van 3 vlijmscherpe blades 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs Korting U bespaart: BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RpberPay (7^ Cn "IET TEVRE0EN? GELD TERUG! Familieleden en vrienden komen samen om de MH17-slachtoffers te herdenken, foto frank van beek/hh korting korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7