molenaar EEN VEILIGE MOLENAAR DOUCHE 6 NI PAULINE BIJSTER Brexitminister wil nieuwe immigranten weren Bel 0341 - 27 40 40 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Column Sinds ik deze column schrijf, heb ik twee keer afgesloten met een zin die neerkomt op: 'wat hebben we het toch eigen lijk goed'. De eerste keer schrok ik toen ik de volgende morgen de krant zag: een terroristische aan slag in Istanboel. De tweede keer was afgelopen vrijdag: een bloede rige aanslag in Nice. Het nieuws had de krant bereikt na mijn co lumndeadline, stom toeval dus. En een beetje pijnlijk. Nu vraag ik me af of ik nooit meer kan schrijven dat we het ei genlijk goed hebben. Europa wordt geteisterd door terroris tische aanslagen, in Turkije breekt net niet een burgeroorlog uit. Om nog maar te zwijgen over alle an dere ellende. Als ik nu schrijf dat we op een camping in Ouddorp zitten waar neefjes en nichtjes in hun blootje met waterballonnen spelen en zoe ken naar Zeeuwse Pokémons, dan ben ik bang dat er morgen weer iets naars is gebeurd. Maar de vraag is: als we opschrijven hoe slecht het gaat met de wereld, wordt het dan beter? Journalisten bepalen via kran ten en andere media waar men sen over praten en nadenken, maar ze bedenken niet de oplos singen. „De manier waarop nieuws de wereld toont, en daar mee de politiek dwingt op die we reld te reageren, bestendigt hoe die wereld is", schreef Rob Wijn berg in zijn Correspondent-column dit weekeinde die niét over Nice ging. De in San Francisco wonen de oprichter van het tijdschrift The Optimist (voorheen OdeJur- riaan Kamp beweert al jaren dat journalisten beter kunnen gaan schrijven over wat er allemaal wél goed gaat, over de oplossingen voor de droogte in plaats van de droogte zelf, bijvoorbeeld. Er zal wel weer iets naars ge beurd zijn, terwijl ik dit stukje typ op het terras van strandtent Flaauwe Werk - een prachtige naam als je bedenkt dat het mees te werk tamelijk flauw is bezien vanuit je luie vakantiestoel. Mar tin Bril schreef eens een column over deze tent. „Dit is het hoogste punt van Goeree, het is hier altijd droog", had de eigenaar tegen Bril gezegd in 2003. En de zon schijnt altijd, bewe ren mijn familieleden die hier al een week zitten. Dat is het dus: in Zeeland op de camping gaat het goed. De Britse Brexitminister wil een golf van nieuwe migran ten naar het Verenigd Konink rijk voorkomen voor het land de EET verlaat. Minister David Davis, die als taak heeft zijn land uit de Europese Unie te loodsen, zegt dat migranten uit de EU die tussen nu en het vertrek van het VK uit het blok waarschijnlijk niet meer de mogelijkheid krijgen te blij ven. Hij wil een 'last-minute' run naar Groot-Brittannië Weer fileleed bij Franse grens Toeristen die per auto naar het zuiden reden, hadden gisteren te maken met files aan de Fran se grens, aldus de Verkeersln- formatieDienst. Vooral op de A16 tussen Brugge en Calais was veel fileleed. Na de gebeur tenissen in Nice werd daar een nieuwe grenscontrole in gevoerd. Er stonden files in beide richtingen. De A16 is be langrijk voor vakantiegangers richting Bretagne. Ook de con troles op de E17 (Rekkem) en op de E19 (Hensies) veroor zaakten oponthoud. voorkomen, zei hij gisteren te gen The Mail. Davis wil 'een royale regeling voor EU-mi- granten hier en voor Britse burgers in de EU', maar die zal niet van toepassing zijn op nieuwkomers. Davis zei verder dat artikel 50, het mechanisme dat een ver trek uit de EU regelt binnen twee jaar, begin 2017 ingeroe pen kan worden. Dat zou bete kenen dat de Brexit in 2019 een feit kan zijn. LANGER THUIS WONEN maandag 18 juli 2016 @PaulineBijster Goed nieuws LONDEN LIJNDEN Rusland heeft gisteren van uit Baikonoer een onbemand vaartuig naar het internatio nale ruimtestation ISS ge stuurd met 2.400 kilo voed sel, brandstof en privépost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6