Tractorpulling helemaal terug ZEEUWS-VLAANDEREN 23 Ook 'versierde' gevels oude panden in Nieuwstraat in route opgenomen Zeventiende Beeldenroute in openlucht en stadhuis toont veertig vaak monumentale kunstwerken. 'Tentoonstelling van grote allure'. De wethouder van cul tuur van Terneuzen was er niet, maar toch ook weer wel. Frank Deij vertoeft in het buitenland, maar opende za terdagmiddag desondanks op vi deo de zeventiende editie van Beelden op de Scheldeboulevard in Terneuzen. Volgens Deij is de Beeldenroute inmiddels uitge groeid tot 'een tentoonstelling van allure, die ook dit jaar weer het beeldende werk toont van na tionaal en internationaal bekende kunstenaars'. Uiteindelijk waren het de leer lingen van Kunstklas 3 van scho lengemeenschap De Rede die de échte openingshandeling verricht ten, zaterdagmiddag in de Passerel le in het stadhuis. Ze vertoonden een zelfgemaakte film met foto's van de kunstwerken en zelf ge- Jaarlijkse openlucht expositie trekt liefhebbers uit binnen- en buitenland nationaal en internationaal beken de beeldende kunstenaars. Op en achter de Scheldeboule vard staan veertig deels monu mentale kunstwerken. Het groot ste deel werd donderdag en vrij dag per trailer aangevoerd en op z'n plek gezet. Vast onderdeel vormt ook dit jaar weer de 'bin- nententoonstelling' in het stad huis. En net als andere jaren to nen verschillende beeldhouwers elke zaterdag en zondag tussen 10.00 en 16.00 uur in een tent aan de Veerhaven hoe ze tewerk gaan. Nieuw is dat in de wandelroute over de boulevard nu ook de Nieuwstraat is opgenomen. Daar is de gevel van een aantal verpau perende panden op verzoek van Toonbeeld door kunstenaar Vin cent van Leeuwen 'versierd' tot een heus kunstwerk. De Beelden route duurt tot 11 september. componeerde muziek. De Beelden route, die jaarlijks belangstellen den uit binnen- en buitenland trekt, is een initiatief van de ge meente, kunst- en cultuurkoepel Toonbeeld, het Kunstenaarscollec tief van de Vlaming Joseph Panne- coucke en de werkgroep Nieuwe Beelden. Er is werk te zien van 24 Ze waren er weer zaterdagmid dag, de tractoren en de liefheb bers. Na vier jaar afwezigheid werd de traditionele Tractorpul- ling nieuw leven ingeblazen. Er kwam een massa volk op af. Stoere mannen en soms vrou wen, die van techniek en vooral van de lucht van motoren hou den, vermengd met die van worst, friet en bier. Ruim tweeduizend hadden de weg naar de Noorddijk bij Cadzand gevonden om naar het spektakel van de Tractorpul- ling te kijken en te luisteren. „Deze pulling is de formule 1 on der de trekkerwedstrijden", verze kerden Anniek de Regt en Wijn and Janssen van de organisatie. „De deelnemers strijden allemaal om het Nederlands Kampioen schap en komen tussen Hemel- Deze tractorpulling is Formule 1. Er komen alleen maar toppers aan de start, die wekelijks rijden vaart en oktober vrijwel ieder weekend ergens in Nederland aan de start. Het zijn allemaal echte toppers." Toch ging ook bij de toppers af en toe iets mis. Dan moest er weer gesleuteld worden om start klaar te zijn voor de volgende wed strijd. Er werd deze middag gestreden in maar liefst zes klassen van Light Compact Diesels met een twee liter diesel turbomotor tot en met de grote monsters, de Su perstocks met een vliegtuigmotor en de passende brandstof. Na de voorrondes volgden de spannende finales. Winnaar bij de kleintjes werd Risk2. Bij de al zwaardere klasse Light Modifïeds kwamen de eerste Zeeuws-Vla mingen in actie. Wicked Screamer werd dan wel nummer een, maar de Green Spirit uit Biervliet kon rekenen op het langste en hardste applaus. maandag 18 juli 2016 Boulevard staat vol beelden De Steltloper van Veerle De Smet Wout Bareman Terneuzen Tripltrap van Floris Brasser Dans van Salome door Stefaan Ponette fotos camile schelstraete Wilma Valk Een omgebouwde Kever haalt 100 meter en 40 centimeter. FOTO PETER NICOLAI Cadzand Bevlogen van Alinda Ottens ,TAT SNACKS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67