L I MIJ m r Kapelle Cultureel strikt Daniëls opnieuw Raad Tholen wil van woonwagens af mOLEN 23 Tholen loopt uit voor de Zeelandparade en taptoe Tholen kreeg 650 jaar geleden stadsrechten en viert dat met onder meer een optocht door de binnenstad. De complimenten vlogen za terdag over straat in Tho len. 'Dit mogen ze best va ker doen', 'Een dikke pluim voor de organisatie', 'Het leukste evene ment van het feestjaar tot nu toe.' Met mag duidelijk zijn: de vrolijke optocht die door de Thoolse bin nenstad trok, viel in goede aarde bij de vele toeschouwers. De Zeelandparade was één van de topevenementen die dit jaar worden gehouden in het kader van het 650-jarig bestaan van het stadje. In de stoet liepen onder meer klederdrachtclubs, muziek gezelschappen, verenigingen en in woners mee. De toeschouwers ge noten zichtbaar van alle groepen en voertuigen die voorbij trokken. Er was veel applaus voor onder meer de fietsende muzikanten van de Holland Bicycle Showband Crescendo en de Thoolse vetera nen, die mochten meerijden in voertuigen van het Bevrijdingsmu seum in Nieuwdorp. De metersho ge Zeeuwse boer en boerin, hele maal gemaakt van ballonnen, maakten ook indruk. Er stonden niet alleen Tholena- ren langs de route. Ook mensen uit onder meer Brabant en andere delen van Zeeland wisten de weg naar het jarige stadje te vinden. „Ik ben hier al zeker twintig jaar niet meer geweest", zei Gerda Koole uit Middelburg, die een goed plekje aan de Wal had uitge zocht. „Toen ik in de krant las over deze parade dacht ik: dat is een mooie reden om weer eens naar Tholen te gaan." Toeris- me-wethouder Frank Hommel was in zijn nopjes met de grote be langstelling. „Dit is toppromotie voor de stad", liet hij weten. Aan de parade deden ook muziekgezel schappen van buiten Zeeland mee, waaronder Showband La Vaillante uit Frankrijk. Deze korp sen gaven 's avonds voor een twee de keer acte de présence tijdens een taptoe. Het Terreplein stond met een kleine tweeduizend toe schouwers helemaal vol. De Fran- 4. se band speelde met zwarte rouw banden om in verband met de aan slag in Nice. Er werd ook een mi nuut stilte gehouden. Het 650-jarig bestaan wordt la ter dit jaar verder gevierd met nog tal van andere evenementen. KAPELLE Kapelle Cultureel heeft de programmering van het komende seizoen bekendge maakt. De bekendste naam is Wim Daniëls. Hij was in maart van dit jaar ook al in Kapelle. Dat smaakte naar meer. Op 8 okto ber brengt hij in De Vroone zijn cabaretprogramma Associëren. Een andere cabaretier die naar Kapelle komt, is Anoud van den Bossche. Ook de bekende harpis te Lavinia Meijer staat op de lijst. Zij treedt op 1 april 2017 op in de Maartenskerk in Wemeldinge. Het volledige programma is te vinden op de website www.ka- pellecultureel.nl. Burgemeester en wethouders heb ben de opdracht gekregen om te onderzoeken of de Stichting Woonwagenbeheer Zuid-West Ne derland de woonwagens aan de Oudelandsedijk wil overnemen. De twee wagens zijn gebouwd in 1993 en dringend aan vernieu wing toe. Dat gaat de gemeente 140.000 euro kosten. Dat vindt de raad veel geld, zeker gezien de fi nanciële zorgen die Tholen heeft. Het college moet nu bekijken on der welke financiële voorwaarden de genoemde stichting de wagens zou willen overnemen. Tholen zal hoe dan ook kosten moeten ma ken. Het terrein waarop de woon wagens staan, is aangelegd in het begin van de jaren zeventig en vol gens B en W ook dringend aan een opknapbeurt toe. Dat kost de gemeente tonnen. De gemeente raad roept op tot soberheid. maandag 18 juli 2016 'Dit mogen ze best vaker doen' Rob Paardekam Tholen De fietsende muzikanten van de Holland Bicycle Showband Crescendo uit het Groningse Opende maakten zaterdag indruk. Het was één van de niet-Zeeuwse gezelschappen die meededen aan de parade. Ze traden 's avonds ook op tijdens de taptoe, foto's marcelle davidse Bekijk de parade: pzc.nl/tholen Ook voor de kleine inwoners van het jarige Tholen was er plaats in de stoet. Deze jongens lieten zich lekker rijden. Een metershoge Zeeuwse boe rin van balonnen liep vooraan. De slingers van de geslaagde Thoolse recordpoging 'langste pa pieren slinger' werden uitgedeeld door een paar Thoolse dames. Vanwege de hoge kosten wil de Thoolse raad af van twee woon wagens die de gemeente ver huurt op het woonwagenkamp bij Tholen-stad. Rob Paardekam Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63