D'Hoore duldt nauwelijks tegenstand Jolien 14 Jarno Mobach baalt Zeeuwse wielrenners spelen hun rol in de Omloop Het Nieuwsblad die ook over Zeeuwse kasseien gaat. Jarno Mobach is als beste Zeeuw geëindigd in de Omloop Het Nieuwsblad. De zeventienjarige renner van SPIE-Douterloigne fi nishte na een valpartij nog op de zeventiende plaats. Zijn provincie- genoot Lars Oreel (Van Moer Lo gistics Cycling Team) werd kort daarachter achttiende en deelde mee in de feestvreugde van zijn winnende ploeggenoot Sander de Pestel. Het ging in de openingsfase van de wedstrijd razendsnel. Het duurde daardoor lang vooraleer er een kopgroep totstandkwam. In eerste instantie probeerden acht renners weg te rijden, maar zij werden na 20 kilometer koers al weer gegrepen. De aanvalspoging van Daan Hoole had meer succes. De renner van RWC Ahoy Rotter dam kreeg al snel gezelschap van elf medevluchters. Daarbij zaten onder anderen zijn ploeggenoot Daan van Sintmaartensdijk en Belgisch kampioen Sander de Pestel (Van Moer Logistics Cy cling Team). De twaalf vluchters reden met een marge van 42 se conden over de Zeeuws-Vlaamse kasseien van de Timmermans- weg. De Zeeuwse topfavoriet Jarno Mobach (SPIE-Douterloigne) pro beerde daar de oversteek naar de kopgroep te maken. Hij naderde met zijn vluchtgenoot Stijn Dae- men (Davo Cycling Team-Tonge ren) tot twintig seconden achter stand, maar zag daarna het gat steeds groter worden. Tot overmaat van ramp kwam hij ten val voor het ingaan van de vijf plaatselijke rondes. Hij was daardoor op achtervolgen aange wezen, maar kon niet veel later zijn plek in het peloton terug in nemen. Ondertussen hadden de vluchters een ruime voorsprong van twee minuten bijeen gefietst. In de laatste rondes waren er nog verschillende tegenaanvallen uit het peloton. De sterk rijdende Zeeuw Lars Oreel (Van Moer Lo gistics Cycling Team) schoof ech ter vaak mee, waardoor zijn ploeg genoot De Pestel vooraan in een zetel zat. Die beloonde het afstop- pingswerk van zijn ploeggenoten met een zege. Oreel keek tevreden op de wed strijd terug. „Het ging erg goed vandaag", liet hij weten. „We had den als ploeg de wedstrijd volle dig onder controle. Dat Sander het dan ook uiteindelijk afmaakt, is natuurlijk schitterend." Als kers op de taart reed hij zelf naar een mooie achttiende plaats. „Ik voelde me heel goed en kon in de plaatselijke rondes vaak meespringen. In de laatste ronde maakte ik zelfs nog bijna de aan sluiting met de kopgroep. Hope lijk kan ik die goede lijn doortrek ken naar de Ronde van Vlaande ren voor junioren eind deze maand." Jolien D'Hoore heeft na de ope- ningsrit ook de tijdrit en de slote tappe van de BeNeLadies Tour op haar naam geschreven. Ze volgde zichzelf daarmee glansrijk op als eindwinnares. Lindy van Anrooij was dit jaar de beste Zeeuwse in de BeNeLadies Tour. De 20-jarige renster van Jos Feron Lady Force legde beslag op de 27e eindklasse ring en werd daarmee 14e in het jongerenklassement. Bovendien was ze de derde beste clubrenster. Na haar overwinning in de eer ste rit, moest de Belgische leidster Jolien D'Hoore zaterdag in de tweede rit genoegen nemen met de twaalfde plaats. In de massas print kon ze niet wedijveren met de Nederlandse winnares Nina Kessler (Lensworld-Zannata). De renster van Wiggle Highs zag daardoor Kessler tot twee se conden naderen in het algemeen klassement, maar diezelfde dag stelde ze orde op zaken in de indi viduele tijdrit. D'Hoore bleef als enige onder de dertien minuten. Jolien D'Hoore doet volgende maand mee aan de Spelen in Rio. Ze neemt op de baan deel aan het omnium Ze klokte na de 9,6 kilometer tijdrit een tijd van twaalf minuten en 50 seconden en was daarmee veertien seconden sneller dan de Nederlandse Floortje Mackaij (Team Liv-Plantur). D'Hoore begon gisteren met een ruime marge in het klasse ment aan de 112,2 kilometer lange slotetappe in Zeizate. De 26-jarige renster uit Gent zette daarin de puntjes op de i door opnieuw te winnen in de massasprint. Ze pakte zo voor het tweede jaar op rij de eindzege in de BeNe Ladies Tour. Ook nam D'Hoore de groene puntentrui naar huis. En kel in de eerste editie van 2014 kon de Zweedse Emma Johansson haar van de eindwinst houden. Sindsdien is ze haast onverslaan baar in de etappekoers door de la ge landen. Wie denkt dat eindwinnares Jo lien D'Hoore alleen op de weg pijl snel is, vergist zich. Ze zal immers België vertegenwoordigen tijdens Olympische Spelen van Rio de Janeiro op de baan. Ze heeft haar zinnen gezet op het onderdeel om nium. Daarna focust D'Hoore zich op het WK op de weg. Hans Dekkers heeft de 51ste editie van de Ronde van Philippine op zijn naam ge schreven. De 34-jarige renner van het Arrow Cycling Team was de snelste in een massasprint en won zo voor het tweede jaar op rij. De Australiër Cyrus Monk finishte als tweede, voor Twan Brussel man (Cyclingteam Jo Piels). Voordat de renners aan de wed strijd begonnen, werd een minuut stilte in acht genomen voor de overleden Zeeuwse wielerspeaker Bert van Gils. Vervolgens gingen de 55 deelnemers van start voor een criterium van tachtig kilome ter. Na zo'n twintig kilometer koers ontstond de eerste serieuze vluchtpoging. Negen renners ko zen de aanval. Titelverdediger Hans Dekkers was mee, evenals Jordi Talen (Cyclingteam Join-S-De Rijke). Twee rondes la ter volgde een hergroepering. Kort daarna leken vijf renners de wedstrijd alsnog op slot te gooien. Hans Dekkers, Pim van de Klundert (Willebrord Wil Voor uit), Tom Vermeer (Baby-Dump Cyclingteam), Michel Stroosnijder (ZRTC Theo Middelkamp) en de Australiër Cyrus Monk ontsnap ten uit het peloton en pakten in een mum van tijd een mooie voor sprong van dertig seconden. De renners van DRC de Mol na men het peloton op sleeptouw, maar kwamen niet dichterbij dan twintig seconden achterstand. De vluchters leken in de slotfase om de zege te gaan strijden, maar niets was minder waar. Een tegen aanval uit het peloton - met onder meer Ricardo van Dongen (Team 3M), Daan Meijers (Cyclingteam Join-S-De Rijke) en Thijs de Lan ge (ZRTC Theo Middelkamp) - bracht het peloton weer bijeen. In extremis probeerde Eloy Raas (ZRTC Theo Middelkamp) het al leen, maar in de slotronde maakte het peloton zich uiteindelijk op voor een massasprint. Daarin was Ik ging de sprint vroeg aan, zodat ik zeker niet verrast zou worden Hans Dekkers met afstand de snel ste. Hoewel zijn kansen leken te keren na een mislukte ontsnap pingspoging, stelde hij zo alsnog orde op zaken in de eindsprint. „Het tempo lag enorm hoog", legde hij na afloop uit. „We kon den met een mooie groep wegrij den uit het peloton, maar een ren ner van DRC de Mol ontbrak voor aan. Het peloton viel daardoor nooit stil." In eindsprint bleek dat Dekkers zijn kruit nog niet ver schoten had. „Ik ging hem vroeg aan, zodat ik zeker niet verrast zou worden. Ik passeerde Monk vlak voor de bochten zag niemand meer passeren in de laatste rechte lijn", aldus Dekkers. maandag 18 juli 2016 Lars Oreel helpt ploeg aan zege Job de Feijter Boekhoute Job de Feijter Zeizate Dekkers op herhaling in Philippine Job de Feijter Philippine Hans Dekkers, wielrenner Jolien D'Hoore zoals ze bijna uitgetekend kan worden in de BeNeLadies Tour: winnend. FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59