De Nijs verrast en wint Schouwse zege kan De Nooijer niet zo deren 11 U Tennisser Bram de Nijs heeft het Dikke Toren Toernooi in Zie rikzee op zijn naam geschreven. In een poule van drie bleek de Middelburger, inmiddels woon achtig in Dubai, de sterkste. Daar mee bleef hij de als eerste ge plaatste Ferry Sonnemans voor. Met een speelsterkte van 2.8 was Sonnemans een stuk hoger ingeschaald dan zijn concurren ten De Nijs (3.6) en Jasper Smit (3.7). Toch trok De Nijs aan het langste eind. In de eerste wed strijd versloeg hij Sonnemans met 6-4 6-2. Smit kreeg met 4-6 6-16-2 klop. De strijd om het zilver werd wel gewonnen door Sonnemans. In een onderling gevecht werd Smit met 6-2 6-3 verslagen. Ferry Sonnemans kan de favorietenrol in Zierikzee niet waarmaken Bij de vrouwen ging de titel naar Mariska van Keulen. In een poule van drie won zij allebei haar partijen. De tweede plaats was weggelegd voor Nathalie Schoenmakers. Femke Schippers werd derde. Het als eerste geplaatste duo Marc Felius en en Johnny Quaak maakte de favorietenrol waar in het mannen dubbel. Zij werden eerste in een poule van drie. Ook bij de vrouwen ging de dubbeltitel naar de favorieten. Puk Nouwen en Esmee Vleugel wonnen in een groep van vijf al hun wedstrijden. Het MLTC-duo verloor slechts één set. Voor Nouwen was het zelfs dubbel feest, want met Andries Coppoolse pakte zij ook nog de ti tel in het gemengd dubbel. Zon der setverlies werd het tweetal eerste in een poule van drie. deel dat veel van de spelers hem nu al een tijd kennen. Dat geldt al leen niet voor de nieuwelingen Jo- simar Pattinama, Douwe Zeegers en de van GPC overgekomen Bra ziliaan Leonardo Faioli. Met Ar- mand Doka werkte Jannes Tant eerder wel al samen bij Gent- Zee haven. „Daar heb ik hem toen eerst vijf weken laten lopen, om dat hij nog niet fit was. Armand werd er gek van, maar was daarna wel een vaste waarde." Doka en zijn nieuwe ploeggeno ten leggen tijdens de eerste trai ning flink wat meters af. Veel met de bal, maar er zijn ook een paar loopoefeningen zonder bal. „Als ie dereen zich de afgelopen tijd aan zijn schema heeft gehouden, is dit geen probleem. Maandag worden ze weer getest door Dirk Laleman, fysieke coach bij Club Brugge", zegt Tant. De training wordt afgesloten met een loopsessie. De spelers moeten in twintig seconden zo'n negentig meter afleggen. Na acht minuten krijgen ze vier minuten rust, daarna volgen de laatste acht minuten. „Dit gaan we bijna ie dere training doen", zegt Tant. „Je zult zien dat de jongens straks fysiek helemaal in orde zijn." Over die fysieke gesteldheid lijkt de trainer zich nu eigenlijk al weinig zorgen te moeten ma ken. De aanwezige spelers ma ken stuk voor stuk een fitte in druk. Ja, ook Guillaume Clin ckemaillie, die vaak verguisd werd maar nu met een glim lach rond zijn mond zelfs af en toe op kop loopt. Het onlangs gespeelde EK-voet- bal in Frankrijk bleek zaterdag een inspiratiebron voor de Schouwse selectie. Zo leek het ten minste. In het oefenduel met eer- stedivisionist FC Dordrecht zakte de ploeg in tot ver achter de mid denlijn. De gekozen tactiek bleek de juiste. In Burgh-Haamstede ver zekerden de Schouwse amateurs zich van een 2-1-zege. Het behaalde resultaat maakte trainer Thomas de Ridder trots. „We hebben er bewust voor geko zen om behoudend te spelen. De teamdiscipline was optimaal. Van tevoren weet je dat je negen van de tien momenten achter de bal aan moet lopen. Negentig minu ten lang kon elke speler dit op brengen. Dat tekent de motivatie van deze groep." Het gehele duel was FC Dor drecht voornamelijk in balbezit. Trainer Gérard de Nooijer was te vreden over het vertoonde de spel van zijn ploeg in de eerste helft. „In wedstrijden als deze moet je snel een doelpunt maken. Daar slaagden we niet in, omdat de voorzetten matig waren." De bezoekers schoten in het eer ste bedrijf welgeteld één keer op doel. Doelman Jurgen Schoenma kers (MZC'11) keerde de inzet van Anthony Berenstein in de korte hoek. Door het geringe aantal vol ledig uitgespeelde mogelijkheden dat FC Dordrecht creëerde, groei de het geloof bij de Schouwse se lectie. „Na twintig minuten had den ze nog geen kans gehad", con stateerde uitblinker Julius Bliek (Kloetinge). „Wij hoefden deze wedstrijd niet te verliezen." Na rust sloeg de thuisploeg toe. Driemaal ging FC Dordrecht in de fout tijdens de opbouw. Twee maal profiteerde de Schouwse se lectie optimaal. Na 53 minuten ver overde Ray Kroon (Goes) de bal aan de linkerkant van het veld. De buitenspeler rukte een paar meter op en zette Dylan Adelaar (Bruse Boys) alleen voor de Dordtse doel man. Adelaar zag zijn inzet ge keerd worden door de uitkomen de Max Verkade. De bal stuiterde richting de zestienmeterlijn. Ro nald Zwager (Duiveland) stond op de juiste plek om de bal beheerst over de toegesnelde verdedigers en keeper in de verre hoek te til len. Een kwartier later werd de score zelfs verdubbeld. Niet alleen ver dedigend stond Bliek zijn manne tje, ook in aanvallend opzicht bleek hij een meerwaarde. De cen trale verdediger zag een mogelijk heid om door te verdedigen op het middenveld. Bliek won het duel en kon enkele meters inschui ven op de helft van FC Dordrecht. Met een steekbal bediende hij op nieuw Zwager. De aanvoerder ron de met een magistraal lobje ui terst koel af. FC Dordrecht antwoordde snel met een tegentreffer. Linksback Zij waren een stuk fitter dan wij. Dat was ook zo'n beetje het enige verschil Bradley de Nooijer, zoon van hoofdcoach Gérard, nam de treffer voor zijn rekening. Verder kwa men de Dordtenaren niet. „Aan het eind van de wedstrijd was ik nog bang dat het gelijk zou wor den", stelde Bliek. „Zij waren een stuk fitter dan wij. Dat was ook zo'n beetje het enige verschil. Veel beter waren ze niet. Ik zette ie mand een paar keer met mijn schouder gewoon aan de kant." Gérard de Nooijer zal er echter geen 'seconde van wakker liggen'. „Natuurlijk is dit misschien verve lend voor de supporters. Toch ga ik niet boos worden op de groep. We weten dat we de competitie beginnen met een heel ander elf tal. Er komen nog zeven man bij. Elke minuut die deze jonge jon gens maken, zie ik als bonus." maandag 18 juli 2016 Daniel Vervelde Zierikzee nu wel topfït Guillaume Clinckemaillie (tweede van links) leidt samen met Fabian Wilson (links) de groep tijdens de warming-up voor de eerste training, fotos peter nicolai Len Wolters Burgh-Haamstede —Julius Bliek, uitblinker bij het Schouws elftal Een Schouwse verdediger probeert een Dordtse aanval te verijde len. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56