1 23 Vijfenvijftigste Visserijdagen in Bruinisse Het zit er weer op. Maar de mosselschelpen zijn nog niet opgeruimd of Bru kijkt alweer uit naar de volgende Visserijdagen. Ij Mensen mogen dan rijendik staan te wachten, één hoekje van de mosselkraam wordt steevast vrij gehouden voor de elektrische rol stoel van Phille van Wellen. Van Wellen - uit Oosterland nog wel - is een vaste klant. En een goeie ook. „Als ik 's ochtends aankom, begin ik met twee bakken. Dan rij ik twee rondjes en dan neem ik weer twee bakken. Dan rij ik weer twee rondjes en dan neem ik weer twee bakken. En zo gaat dat de he le dag door. Gister had ik twaalf bakken op. Maar vandaag ga ik daar overheen." Het is gezellig in Bru. Zo gezel lig dat het de verkopers op de bra derie niet echt deert dat hun in- dustrielijm, eeltraspen en levens echte poppen niet heel gretig af trek vinden. Bruënaren besteden hun geld liever aan een biertje. En gezondheidskussens, want die zijn nu wel heel goedkoop. Maar vooral ook aan mosselen. Zo veel zelfs, dat de Mossel Com pany dit jaar duizend kilo meer moest aanslepen. Vierhonderd ju ten zakken van vijftien kilo zijn er deze Visserijdagen doorheen ge gaan. Een record, aldus Pascal Rijn berg van de Christelijke Jongeren Vereniging die ze mocht uitven ten „Hoe dat komt? Gewoon, om dat ze dit jaar zo lekker zijn. Dat nieuws, over dat gif, daar trekken ze zich hier op Bru niks van aan. Wij weten wel beter." Nee, gezeurd wordt er niet op het dorp. Zelfs niet over de kermis attracties die staan ingeklemd tus sen woningen en winkels aan de Korte Ring. De armen van de De- ca Dance zwieren rakelings langs de slaapkamerramen. „Maar denk niet dat de bewoners daarover kla gen", zegt exploitant Frank Vale uit Bergen op Zoom. „Sterker nog: als wij op donderdag met onze vrachtwagen komen aanrijden, staat de buurvrouw klaar met kof fie en zelfgebakken koekjes. De mensen hier zijn zó aardig, dat maak je nergens anders mee." Drie dagen per jaar is het feest op het dorp en dan is het ook écht feest. Voelbaar in elke straat, nie mand die niet meedoet. Vakantie schema's worden erop afgestemd. Dit jaar al voor de 55ste keer. De vijftiende, maar ook de laatste keer van voorzitter Theo Ketting. Hij zit daags na de Visserijfeesten een beetje wezenloos voor zich uit te staren. „Even op de bank zit ten, dan weer even naar buiten. Wat me allemaal overkwam, dat deed me echt wel wat." Even op Facebook kijken naar de foto's. Zo gaat dat eigenlijk elk jaar, maar dit jaar is anders. Wat me gister allemaal overkwam, het cadeau van de visserijvereniging, de aubade van de muziek, dat deed me echt wel wat." Ketting wordt in Bruinisse op handen gedragen. Hij is de man die het dorp zijn feest geeft. „Als ik mij ergens voor inzet, dan ga ik daar keihard voor. En nu stop ik. Maar er is nog geen opvolging, dus ik zal achter de schermen wel actief blijven. Toch ook zonde an ders, van al die contacten?" maandag 18 juli 2016 'Dit maak je nergens anders mee' Wendy Wagenmakers Bruinisse De traditionele tocht met de mosselkotters, dat is waar veel mensen voor naar de Havenkade in Bruinisse komen, fotos dirk jan gjeltema Kermisexploitant Frank Vale uit Bergen op Zoom zegt nergens in Nederland zo gastvrij te worden ontvangen als in Bruinisse. —Theo Ketting, voorzitter Een recordverkoop, dat betekent ook keihard werken. Phille van Wellen uit Oosterland neemt het ervan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51