Guequièrre is in vorm Twaalf categorieën, vier Zeeuwse zeges Toptijd voor Van Anrooij Rijnberg vervangen Kerkhove is kansloos 13 Spelen, dat het misging. Fysiek was en ben ik in orde, maar het lukte gewoon niet uit." Dat het NK wel een succes werd, zorgde voor verlichting. Eerder deed het mislopen van de Spelen - hoe dubbel ook - dat ook al. „Ik heb zo veel moeten rijden om maar UCI-punten te verzamelen, er stond zo'n druk op me. Ik ben blij dat ik daar vanaf ben. Ik kan nu eindelijk weer ontspannen." Volgend jaar gaat Vader op voor zijn zevende nationale titel in to taal. Terpstra kan dan vijf-op-een- rij maken. Het kampioenschap is dan in Landgraaf. „Gelukkig", zei Vader. Hij kan zich dan meer uitle ven op klimmen en technische stukken. En Terpstra gaat ook lie ver naar Zuid-Limburg. „De kans op zo'n spannend NK als vandaag is daar veel kleiner." NIEUWKUIJK Dat Zeeland een mountainbikeprovincie is, bleek maar weer eens tijdens het Nederlands kampioenschap in Nieuwkuijk. In vier van de twaalf categorieën ging het goud naar een in deze provincie opgegroeide rijder. De eerste die kampioen werd, was Zoë Mulder. De pas vijftien jarige mountainbikester uit Heinkenszand was zaterdag de sterkste bij de nieuweling-meis jes. Ze verbeterde zich daarmee ten opzichte van 2015, toen ze zilver pakte. De zestienjarige tweelingbroers Mick en Tim van Dijke uit Co- lijnsplaat heersten in de wed strijd voor de nieuwelingen. Mick werd eerste, Tim legde be slag op het brons. Vorig jaar stonden ze ook al samen op het podium. Toen werd Tim Neder lands kampioen en finishte Mick als tweede. Overige resultaten. Nieuwelin gen: 13. Jarmo Visser (Heinkens zand), 18. Damy Vader (Middel burg). Junior-vrouwen: 8. Aimée Schoe (Vrouwenpolder). Junioren: 13. Joppe de Vries (Wilhelminadorp), 19. Marijn Vermue (Nisse). Beloften: 9. Erik Boer (Wolphaartsdijk). Eli te-vrouwen/beloften: 13. Didi de Vries (Wilhelminadorp), 17. Simone Cornelisse (Middel burg). UTRECHT Shirin van Anrooy van AV'56 heeft bij de Track meeting in Utrecht het Zeeuws record op de 1500 meter meisjes C verbeterd naar 4.49,72. Van Anrooij liep met de meisjes B, waar ze overall op de negende plaats finishte. Tim van den Broeke liep op de 3000 meter naar een pr van 8.34,42, goed voor de tweede plaats. Steven Nuytinck, afkom stig uit Wolphaartsdijk, bleef met 11,26 op de 100 meter net boven zijn beste tijd, maar zijn zesde plaats op de 200 meter in 22,42 was wel een pr. VLISSINGEN Doelman Joshua van Dolder (FC Dauwendaele) en Delano Langezaal (De Meeuwen) zijn toegevoegd aan de selectie van het Zeeuws voetbalelftal dat zaterdag in Zierikzee tegen FC Dordrecht speelt. Van Dolder vervangt Dennis Rijnberg (Terneuzense Boys) die verhinderd is. Door de definitieve afwezigheid van de hoofdklassers Hoek en Vlissingen is Langezaal overgeheveld van Jong Zeeland naar het Zeeuws elftal. BASTAD Tennisster Lesley Kerk hove verloor gisteren kansloos in de eerste kwalificatieronde van het WTA-toernooi in Bastad. In de Zweedse plaats trof de Zie- rikzeese speelster het ook niet: ze lootte de nummer een van de plaatsingslijst, de Russin Katerina Siniakova. Zij staat net binnen de top 100. Kerkhove is momenteel de nummer 178 van de wereld. Dat verschil op de mondiale ranglijst kwam tot uiting op de baan. Het werd 6-3 en 6-2. Roy Guequièrre blijft nog steeds progressie boeken. Zater dag in de eerste TMZ-editie van de Ronde van Yerseke was hij de absolute gangmaker. In de eindspurt met zijn twee opponen ten moest hij echter genoegen ne men met de derde plaats na win naar Rik de Vree uit Nispen en Groninger Pieter Verhoeven. De coureur uit Sint-Maartens dijk boekte enkele weken geleden zijn eerste overwinning als cou reur in de Patrijzenjacht van Co- lijnsplaat. „Dat was natuurlijk een behoorlijk hoogtepunt. Nu hoop ik die stijgende lijn voort te kun nen zetten en na vandaag heb ik het idee dat dit lijkt te lukken", oordeelde Guequièrre in Yerseke. Van zijn spurt moet hij het abso luut niet hebben. Vandaar dat hij het zaterdag ook weer zocht in ver schillende ontsnappingspogingen. Maar het duurde vrij lang voordat dat succes had. „In een spurt weet ik dat ik niet voorin zal eindigen. Daarom moet ik het proberen al leen te doen of met nog een paar anderen. Vandaag had ik een dag dat het leek of me dat weer ging lukken zoals in Colijnsplaat. Maar de groep gaf geen toestemming voor een lange vlucht. Pas in de slotfase lukte dat wel en kwam Rik de Vree aansluiten. Op dat mo ment wist ik dat het moeilijk zou worden om opnieuw te winnen", verduidelijkte Guequièrre. Toen ook nog de onbekende Pie ter Verhoeven uit Groningen aan sloot, werd het nog moeilijker. „Ik was op familiebezoek in Zeeland en dacht dat ik dan wel een koers- je mee kon pikken", vertelde Ver hoeven. Hij bleek ook sneller dan Guequièrre. Rik de Vree lijkt weer helemaal terug te zijn na een ern stige val die hij vorig jaar maakte. „Voor mij was iedere podium plaats al een overwinning." De D-categorie werd gewonnen door Marcel Clement uit Goes en Thijs Geuze uit Sint-Laurens de S/P-klasse. De 40+ leverde een ze ge op voor de Belgische hardrijder Lorenzo Arena. maandag 18 juli 2016 Op een nauwelijks glooiend parkoers loopt Milan Vader ronde na ronde uit. FOTO ORANGE PICTURES Zoë Mulder, geflankeerd door Tim en Mick van Dijke. Wim de Vos Yerseke Het peloton rijdt op de Burenpolderweg in de Ronde van Yerseke richting de Groenix van Zoelenstraat. foto johan van der heijden n- hnhank M Rabobank Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44