O CD Van Kempen wint nipt 10 EERSTE TRAINING HSV HOEK A y Zuidweg krijgt één minuut in WK-f inale Van Noorden nog fris na Eiger Trail Minderhoud kan zich op Rio richten L Jannes Tant mist drie man bij eerste training. De trainer mikt dit jaar op promotie. Korfbalster Naomi Zuidweg (rechts op de fo to) uit Middelburg is zaterdagavond met Ne derland onder 23 jaar wereldkampioen ge worden. In de finale in het Tsjechische Olo- mouc was Oranje te sterk voor Chinees Tai pei: 24-16. Zuidweg speelde een goed toer nooi, maar kreeg in de eindstrijd nauwelijks speeltijd van bondscoach Kees Vlietstra. Ze viel in de laatste minuut in. Ze deed nog wel van begin tot eind mee in de halve finale. Voor de speelster van KZ/Hiltex zit haar 'on der 23-tijd' er nu op. Wil ze nog een keer in het oranje korfballen, dan zal ze voor het gro te Oranje uitgenodigd moeten worden. Atleet Huub van Noorden is zaterdag derde geworden in de Eiger Trail, een wedstrijd over 51 kilometer in de Zwitserse regio Grin- delwald. De specialist uit 's-Heer Abtskerke voltooide de race door de bergen in 5.23.03 uur. Hij zat daarmee iets minder dan acht minuten achter de Zwitserse winnaar. Van Noorden was tevreden met zijn race, maar was niet helemaal lekker in zijn ritme gekomen. Hij voelde zich na afloop nog be trekkelijk fris. Over zes weken loopt Van Noorden weer een trail door de bergen. Dan is de afstand 100 kilometer. PAARDENSPORT Hans Peter Minderhoud gaat naar de Olym pische Spelen. De dressuurruiter uit West- kapelle is gisteren aangewezen om samen met Diederik van Silfhout, Edward Gal en Adelinde Cornelissen de Nederlandse eer te verdedigen volgende maand in Rio. Minder houd werd gisteren tijdens het NK in Erme- lo met Glock's Johnson derde in de afslui tende kür op muziek. Opgeteld bij de twee de plaats in de Grand Prix van vrijdag werd de Zeeuwse ruiter tweede overall. Minder houd: „Johnson liep echt goed. Ik ging voor titel. Ik reed scherper dan afgelopen vrijdag. Ik reed deze kür voor de tweede keer. Ik ga me nu op de Grand Prix en de Special con centreren voor Rio." BSZ Windsurfen Hardlopen Wie is dat? En die jongen, is dat die Brazili aan van GPC? De twee vrij willigsters van Hoek kijken van een afstandje toe als enkele spe lers van Hoek zich klaarmaken voor de eerste training. De be langrijkste vraag van de mid dag komt daarna uit de mond van één van de dames. „Hoe is het met Guillaume Clincke maillie?" De aanvaller kwam de afgelo pen twee seizoenen steeds te zwaar terug van vakantie en stelde nogal wat mensen teleur. Het kostte steeds maanden Ik vind dat we de ambitie moeten hebben om te promoveren voordat hij weer helemaal dit was, waarna Clinckemaillie dan steeds liet zien makkelijk te kunnen sco ren en een meerwaarde te zijn voor Hoek. Het antwoord op de vraag hoe strak zijn shirtje deze zomer zit, is al min of meer be kend. Een week eerder heeft zijn vriendin een foto op Facebook ge zet, met begeleidende tekst. Clin ckemaillie poseert in een roze zwembroek en een buikje heeft hij deze keer niet. „Ik weeg bijna zeven kilo min der dan vorig jaar bij de start van de voorbereiding", lacht Clincke maillie voor de training. „Ik ben twaalf dagen naar Turkije geweest en ook nog zes dagen naar Spanje. Vannacht zijn we terug komen rij den uit Salou, ik heb vijftien uur in de auto gezeten. Mijn vader en ik hebben het rijden een beetje af gewisseld." Hij heeft lekker gege ten en gedronken en de cocktails niet links laten liggen, zegt hij. „Maar ik ben ook bijna iedere dag dertig, veertig minuten gaan hard lopen. In de afgelopen twee maan den ben ik nog geen kilo aangeko men." Weegschaal Jannes Tant ziet ook dat zijn topscorer van afgelopen seizoen een fitte indruk maakt. „Maar ik zet de spelers vandaag niet op de weegschaal", zegt de trainer. „Dat verwachten ze wel, maar dat doen we na het weekend." Tant staat met veertien spelers op het veld, de nieuwe keeperstrainer Guy Neirynck neemt drie doelmannen onder handen. Giovanni Siereveld is ziek, Thomas van Renterghem en Brian Meulmeester zijn nog op vakantie en sluiten woensdag aan. „We willen er nog twee spelers bij", vertelt Tant. „We mogen ons niet vergalopperen en zomaar ie mand nemen." Dat oud-prof Ja- maïque Vandamme niet naar Hoek is gekomen, daar baalt Tant van. „We hebben veel geduld ge had en er alles aan gedaan. Toen hij uiteindelijk niet kwam was ik ontgoocheld. Ik moet de techni sche commissie wel een pluim ge- ven, want die hebben er alles aan gedaan." De Belgische oefenmeester kwam in oktober binnen bij Hoek als opvolger van Ruud Pennings. Dit seizoen heeft hij de touwtjes vanaf dag één in handen. „We kunnen samen aan een nieuw sei zoen beginnen. Ik kan vanaf dag één mijn stempel drukken. Het einde van de competitie was posi tief. Dat moeten we vasthouden of verbeteren. Ik vind ook dat we de ambitie moeten hebben om te promoveren naar de Derde Divi sie. Dat hoeft niet per se via het kampioenschap." Het is, zegt Tant, ook een voor- Motorcrosser Jeffrey van Kem pen uit Oost-Souburg heeft de vierde clubcross van de RES Axel in de klasse MX 1 gewonnen. Hij eindigde weliswaar in punten ge lijk met Roy Gijsel uit Heikant, maar de dan doorslaggevende tweede manche won hij. Deze klasse stond vol van de grote namen. Van Kempen, Gij sel, Stefan Hage (Kapelle) en Ke vin Spruijt (Meliskerke) versche nen allemaal aan de start. Uitein delijk ging het voor de manche- en dagwinst tussen Van Kempen en Gijsel. Hage kende door diverse valpar tijen een beroerde dag. Alleen in de eerste manche haalde hij met een derde plaats de finish. Ook Spruijt speelde geen rol van bete- Jeffrey van Kempen hield Roy Gijsel achter zich door de tweede manche in Axel te winnen kenis, omdat de Walcherse cros ser te veel hinder ondervond van een schouderblessure. De in het Belgische Tessenderlo verblijven de Fin Rene Rannikko mocht uit eindelijk als derde mee naar het podium. Bij de veteranen behield Tho mas Adriaanse uit Lewedorp zijn ongeslagen status. Patrick Pies- sens uit Heikant was in beide manches het snelste weg, maar moest telkens het hoofd buigen. In de klasse MX 2 2-takten was er een derde plaats weggelegd voor Kevin van Houdt uit Axel. Bij de vrije tijd rijders won Timo Dhanis uit Terneuzen deze klas se. Dylan Serrarens uit Lamswaar- de won de klasse 65 cc door bei de manches winnend af te slui ten. maandag 18 juli 2016 KORFBAL ATLETIEK Irma van Duijn uit Schoondijke is zater dag tweede geworden bij een wedstrijd voor ID-renners in het Brabantse Ouden bosch. Zij moest alleen de Belgische Silke Bastiae- nsen voor laten gaan. Bij de mannen eindig de Walter Pollet uit Hulst op de zesde plaats en daar won de Belg Lars de Jong. Quinty van de Guchte uit Driewegen be haalde zaterdag eveneens een podiumplek. Zij werd derde tijdens een wedstrijd voor ju nior wielrensters in Philippine. Van de Guch te reed een aanvallende rees maar kwam net tekort voor de eindzege. Daphne Mesu uit Middelburg eindigde als derde bij de nieuwelingen in Philippine. Beach Soccer Zeeland (BSZ) is voor het eerst in driejaar tijd niet verder gekomen dan de groepsfa- se tijdens een speelronde van de Belgium Be ach Soccer Lea gue. Vijf punten uit drie wedstrij den waren niet genoeg voor een plaats in de kwartfinale in Waterloo. t Rick Jendrusch uit Scharendijke is tijdens de Eu ropean Freestyle Pro Tour-wed strijd op Lanzaro- te achtste gewor den in de double elimination. Eer der werd hij ze vende in de sin gle elimination. 12 Leonie Ton heeft een dik persoon lijk record gelo pen tijdens de zes uur van Aal ter. De atlete van Deltasport legde ruim 72 kilometer af en won daar mee de wedstrijd bij de vrouwen. Overall was haar afstand goed voor plek drie. ■c o q. (O Clinckemaillie is Barry van der Hooft Hoek —Jannes Tant, trainer Hoek ,.r-. Herman Heuvink Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41