Bikkel 8 Edward Gal niet met Undercover in Rio Een dag voor de officiële sluiting van de inschrijftermijn voor de Spelen zijn de Nederlandse ruiter- en dressuurploegen bekend gemaakt. Oranje-equipe is bij het springen zowel regerend Europees- als wereldkampioen Bendsneyder geeft TT-resultaat goed vervolg Eerste major voor Stenson Marquez koning van Sachsenring verrassing is de reserverol van Gerco Schroder, in 2012 in Londen winnaar van twee zilveren medailles, individueel en als lid van de olympische springequipe. Maar ook bij de paarden vielen spaanders. Want: 'Fritsie' blijft thuis. Fritsie is de bijnaam van het toppaard van dressuurruiter Edward Gal, Glock's Undercover. Gal vindt de zwarte ruin te ner veus en neemt zijn tweede paard, Voice, mee naar Rio. „Ik doe dit voor Fritsie, zijn welzijn gaat bo ven mijn eigen prestatie." Undercover had vorig jaar bij het EK in Aken een traumatische ervaring. Hij schrok van de herrie in het stadion, beet tot bloedens op zijn tong en werd gediskwalifi ceerd. Volgens Gal stond het paard twee dagen later nog met grote ogen van de schrik in de stal. 'Fritsie' is sindsdien nooit meer de oude geweest. Dus neemt Gal geen risico en kiest voor de Spelen voor Voice. Ook met hem kan de Rhedenaar tot de medaillekandidaten in Rio worden gerekend. Met Voice won Gal bij de NK dressuur in Ermelo de Grand Prix. Hij trok zich gisteren echter terug voor het tweede onderdeel, de kür op muziek, en verspeelde de kans om voor de achtste keer nationaal kampioen te worden. „Voice is geblesseerd geweest en het belangrijkste is dat hij fit is in Rio", vond Gal. Zodoende behaalde Diederik van Silfhout zijn eerste Neder landse titel, onder anderen voor Adelinde Cornelissen, die toch weer met Parzival voor de Spelen is geselecteerd. Het paard is in middels al negentien jaar oud. „Maar hij is in zijn doen en laten echt geen negentien", vertelde Cornelissen. „Zo is dat met men sen ook, de een is vitaler dan de ander. Parzival is scherp, fit en vindt het spelletje nog steeds leuk. Hij heeft het weer geflikt." Basisplaats De olympische equipes werden gisteren na de NK voor volle tri bunes gepresenteerd. De uitverko ren ruiters en amazones reden in open auto's de arena binnen, en er was Braziliaanse muziek, inclu sief schaars geklede danseressen. In die feestelijke sfeer ontbrak Schröder. Hij was teleurgesteld omdat hij slechts reserve is in de springequipe. Dat was echter niet reden dat hij niet in een auto zat in Ermelo. Schröder deed giste ren namelijk mee aan het CHIO in Aken. 'Een luxeprobleem', noemde bondscoach Rob Ehrens het passeren van Schröder. Hij had de keuze uit een brede selec tie. En het paard van Schröder, London, was anderhalf jaar ge blesseerd. Ehrens stelde dat het paard 'te weinig kilometers' heeft gemaakt voor een basisplaats. Die is er wel voor Jeroen Dubbeldam en Zenith. De topruiter keert na zestien jaar terug op de Spelen, waar hij in 2000, toen met De Sjiem, olympisch kampioen werd. Nederland heeft in Rio met na me bij de dressuur en het sprin gen, zoals technisch directeur Maarten van der Heijden van de KNHS het zei, 'héél grote medail lekansen'. Bij het springen is de oranje-equipe zowel regerend Eu ropees- als wereldkampioen. Raemon Sluiter moest af en toe flink op haar inpraten, gisteren tij dens de finale in Gstaad. Wat had Kiki Bertens het bij vlagen moeilijk in de eindstrijd. Ze leek niet zo lekker meer in haar vel te zitten als bij de indrukwekkende eerdere ron des op het Zwitserse gravel. Vikto- rija Golubic, een dame met fratsen, wist haar succesvol te ontregelen: A Kiki Bertens was in de finale in Gstaad niet opgewassen tegen Viktorija Golubic. foto afp 4-6 6-3 6-4. maandag 18 juli 2016 MOTORSPORT Motorcoureur Bo Bendsney der heeft zich opnieuw van zijn goede kant laten zien in de Moto3-klasse. Op de Duitse Sachsenring eindigde de ze ventienjarige Rotterdammer als twaalfde. Bendsneyder boekte drie weken geleden in Assen zijn beste resultaat met een negende klassering. Het leek er zelfs op dat hij die pres tatie gisteren zou verbeteren. De KTM-coureur veroverde tijdens de kwalificatie op een natte baan de vierde startplek. Zijn beste kwalificatie tot nu toe. Het begin van de race ver liep voorspoedig. Bendsney der reed zelfs één ronde op kop. Daarna zakt hij terug. GOLF De Zweedse golfer Henrik Stenson (foto) heeft gisteren in Schotland de eerste majorti- tel in zijn loopbaan veroverd. De 40-jarige Scandinaviër ver sloeg in de finale van het pres tigieuze Brits Open op Royal Troon de Amerikaan Phil Mickelson na een enerverend man-tegen-mangevecht met drie slagen verschil: 264 tegen 267. Stenson nam met zijn triomf, goed voor een winstpre mie van dik 1,3 miljoen euro, re vanche voor zijn 'nederlaag' drie jaar geleden bij het Brits Open. Mickelson wist de Zweed destijds in een persoon lijk duel wel te verslaan, dank zij een geweldige slotronde. MOTORSPORT Mare Marquez mag zich met recht de koning van de Sach senring noemen. De Spaanse wegracer won gisteren voor de zevende keer op rij de Grand Prix van Duitsland. Het was zijn vierde in de MotoGP. De tweevoudig wereldkampi oen boekte zijn derde zege van het seizoen en verstevig de zijn leidende positie in het wereldkampioenschap. De coureur van Honda kreeg de zege bepaald niet cadeau. Regen beïnvloedde de race op de Sachsenring. Een motorwis sel op het opdrogende circuit bleek een tactische meester zet. Hij vloog rond over de baan en haalde iedereen in. Schroder is de dupe van luxeprobleem Hans Klippus Ermelo Adelinde Cornelissen neemt net als vier jaar geleden met Parzival deel aan de olympische dressuurwedstrijden. Parzival is inmiddels negentien jaar oud. A Gerco Schröder was niet in Kiki Bertens was in het Zwitserse Gstaad dichtbij een derde WTA- titel in haar carrière. Maar na een slopend speelschema was het beste er in de finale af. Pim Bijl Gstaad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39