Kramer overtuigd van basisplaats 7 Robben opnieuw uitgeschakeld na nieuwe blessure Van Rhijn naar Club Brugge Berghuis: 'Snel duidelijkheid' De nieuwe manier waarop Peter Bosz Ajax wil laten voetballen kost tijd en heeft een hoge moei lijkheidsgraad. Te zien is dat de spelers sneller druk willen zetten naar voren, veel passes naar vo ren gaan in plaats van terug en naar opzij. Geprobeerd wordt ook om, na balverlies, de bal snel ler te veroveren. Tot fraai aanval lend voetbal en overwinningen heeft het nog niet geleid. Na vier oefenwedstrijden heeft de nieu we trainer nu drie nederlagen ge leden terwijl tegen tweede-divi sionist AFC nipt gelijk werd ge speeld. Bij zijn eerste persconferentie als trainer van Ajax zei Bosz geen concessies te willen doen aan zijn speelwijze, ook al speelt Ajax al snel belangrijke wedstrijden van groot belang. Bosz moet wen nen aan Ajax maar de selectie moet ook zeker nog wennen aan de nieuwe trainer. Het gevolg er van is een voorbereiding die tot nu toe rommelig verloopt. En dan ziet Ajax-scout Tonny Bruins Slot PAOK Saloniki, de ko mende tegenstander in die voor ronde van de Champions League, zaterdag ook nog een oefenduel winnen van FC Twente. Bruins Slot rapporteert straks aan Bosz een 2-0 overwinning van de ko mende opponent. Hij zag boven dien voormalig Feyenoorder Die- go Biseswar zijn debuut maken in Vriezenveen. Fouten Aan de andere kant van het land speelt Ajax twee oefenduels ach ter gesloten deuren omdat de bur gemeester van Nieuwleusen de oefenduels heeft verboden. Die wedstrijden verlopen minder soe pel. Op de eigen Toekomst ver liest Ajax eerst met 0-2 van AA Gent en daarna met 1-2 van Krylia Sovetov. Opvallend: tegen zowel AA Gent als Krylia waren er fouten in de verdediging. Keeper Jasper Cillessen moet daar bijkans gek van worden. De keeper wordt steeds buiten zijn schuld verschalkt door aanvalsop- ponenten. Mitchell Dijks leidt een tegen treffer in nadat hij een bal ver speelt terwijl zijn teamgenoten daar niet goed op reageren. Joël Veltman verstuurt een risicovolle inspeelpass die vervolgens niet goed wordt verwerkt. Hij is op die manier mede verantwoorde lijk voor het eigen doelpunt van Jaïro Riedewald. Tegen AA Gent speelt Ajax met een basisopstelling waarvan de grootste kans is dat deze onge veer hetzelfde is als over ruim een week PAOK Saloniki wordt ontvangen in de Arena. Met Amin Younes en Anwar El Ghazi op de flanken en een middenveld van Riechedly Bazoer, Nemanja Gudelj en Davy Klaassen. Lichtpuntje Ajax' nieuwste aanwinst Heiko Westermann maakte zaterdag zijn officieuze debuut en oogt nog onwennig. De Duitser speel de in het centrum van de verdedi ging en als linksback en geeft Bosz daarmee genoeg opties voor Ajax' laatste linie. Westermann legt na afloop direct de vinger op de zere plek: „Het elftal is tech nisch zeer goed, we moeten de komende weken alleen slimmer omgaan met bepaalde situaties." Een lichtpuntje is dat tegen Krylia, de Colombiaanse spits Ma teo Cassierra zijn eerste officieu ze doelpunt voor de club maakt. Na het gelijkspel tegen AFC toonde Bosz zich afgelopen week al kritisch op zijn spelers. Hij be nadrukte tijdens wedstrijden ech ter vooral nog te observeren. Bosz heeft nog twee oefenwed strijden om zijn selectie opti maal te prepareren voor de be langrijke kwalificatiewedstrijd te gen PAOK Saloniki volgend week dinsdag. In Zuid-Frankrijk speelt Ajax woensdag twee oefenwedstrij den. Tegen derdeklasser AS Béziers en later op de dag tegen Olympique Marseille. Dat de Rotterdammers 3,5 mil joen euro hebben neergelegd voor de Deense spits Nicolai lorgensen heeft het zelfvertrou wen van Michiel Kramer niet aan getast. „Ik weet wat ik kan. Als ik dat laat zien, zal ik altijd blijven spelen. Het gaat er natuurlijk wel om of je gaat beginnen. Dan is het aan mij om te laten zien dat ik erin hoor. Ik ben er wel van overtuigd dat ik dat kan." In de eerste serieuze test van het seizoen, tijdens het trainings kamp in het Oostenrijkse Rohr bach an der Lanfitz, gunde trai ner Giovanni van Bronckhorst zijn beide spitsen - net als de twee keepers Brad Jones en Par Hansson - ieder een helft om zich te bewijzen. Jorgensen vol deed voor rust redelijk als aan speelpunt, maar was voor de goal niet heel gelukkig. Met twee tref fers was uitblinker Dirk Kuyt in de eerste helft de grote man. Kramer was na de pauze na drukkelijk aanwezig en schoot in de slotfase beheerst de 3-0 bin nen. „Natuurlijk is dat lekker. Uit eindelijk word je als spits afgere kend op goals, zo simpel is het ei genlijk. Dus was ik blij dat ik hem nog eventjes binnen kon schieten. De komst van Jorgensen heeft Vroeg of laat komen ze voor de positie van spits toch altijd weer bij mij uit Kramer op scherp gezet. „Dat werkt bij iedereen zo. Van concur rentie word je zelf ook beter. Om dat ik de enige spits was in de se lectie, keek ik er niet van op dat ze een nieuwe spits haalden. Dat hoort ook bij een club als Feye noord." Kramer wacht zijn kansen af, ook als hij over twee weken in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal op de bank zou moeten be ginnen. „Vroeg of laat komen ze toch altijd weer bij mij uit. Als ik de kans krijg, dan heb ik er ver trouwen in dat ik 'm ga pakken. Ik wil de eerste wedstrijd ge woon spelen. Daar ga ik niet zo maar vanuit, maar ik ga daar wel alles aan doen." maandag 18 juli 2016 VOETBAL Voor Arjen Robben heeft zijn officieuze rentree in het shirt van Bayern München slechts een half uur geduurd. De aan voerder van het Nederlands elftal moest zaterdag in de eer ste oefenwedstrijd onder leiding van trainer Carlo Ance- lotti tegen SV Lippstadt 08 al vroeg naar de kant. Robben was bezig met een sprint toen hij plotseling iets voelde in zijn lies en direct stopte. Hij liet zich meteen vervangen. Na onderzoek bleek dat hij zeker zes weken is uitgeschakeld. De 32-jarige Robben miste de laatste maanden van het afge lopen seizoen ook al vanwege een hardnekkige blessure. VOETBAL Ajax en Club Brugge hebben overeenstemming bereikt over een transfer van Ricardo van Rhijn. De rechtsback, die Ajax naar verluidt anderhalf miljoen euro oplevert, tekent een drie jarig contract bij de kampioen van België. Van Rhijn (25) kwam bij Ajax niet meer in aan merking voor een basisplaats sinds de spectaculaire ontwik keling van Kenny Tete. Met Club Brugge, dat de vaste rechtsback Thomas Meunier zag vertrekken naar Paris Saint-Germain, speelt hij komend seizoen in de Cham pions League. Hij komt er de Nederlanders Stefano Denswil en Ruud Vormer tegen. VOETBAL Steven Berghuis hoopt nog al tijd te slagen bij Watford, maar krijgt hij dit seizoen geen eerlij ke kans, dan wil hij worden ver huurd aan Feyenoord. „Ik ben een liefhebber en wil spelen", zei de 24-jarige aanvaller te gen RTV Rijnmond, nadat hij zaterdag met zijn ploeg in Oos tenrijk was aangekomen voor een trainingskamp. Berghuis verwacht dat hij op korte ter mijn de knoop kan doorhak ken. Technisch directeur Mar tin van Geel van Feyenoord gaf gisteren tijdens de open dag aan dat hij hoopt Berghuis nog aan de selectie te kunnen toevoegen 'omdat er op de vleugels nog wel wat bij kan'. Ajax nog niet gewend aan aanvalsmethode van Bosz Ajax-aanvoerder Davy Klaassen in duel met Renato Neto van AA Gent. Klaassen vormde tegen de Belgen met Riechedly Bazoer en Nemanja Gudelj het Amsterdamse middenveld, foto louis van de vuurst De wedstrijden in de voorronde van de Champions League ko men steeds dichterbij voor Ajax maar na vier oefenwedstrijden is het duidelijk dat het nog niet zo makkelijk is om de ingenieu ze aanvalsmethode-Bosz in te slijpen. Nik Kok Amsterdam Met zijn doelpunt tegen Ander- lecht liet Michiel Kramer zater dagmiddag in Oostenrijk zien dat hij zich dit seizoen niet neer legt bij een rol op het tweede plan. „Ik geloof in mezelf", sprak de 27-jarige spits na Feye- noords prima optreden tegen de Belgische topclub: 3-1. Wietse Dijkstra Rohrbach an der Lafnitz Michiel Kramer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38