f; 6 DIEDERIK SMIT Problemen voor Ajax, PSV en Feyenoord PSV signaleert dat het steeds moeilijker wordt om vergunningen te krijgen voor het spelen van een oefenduel. Column Soms gebeuren er rare din gen in de sport. Een titelfa- voriet verspeelt het kam pioenschap bij de nummer zeven tien, een achttienjarige wint een Grand Prix of een geletruidrager raakt zijn fiets kwijt en gaat hard lopen. Vaak wordt dan gezegd dat de werkelijkheid altijd gekker is dan je kunt verzinnen. Ik bestrijd dat. Of liever gezegd: ik ga de uitda ging graag aan. Ik voorspel dat er in de komende jaren geen dingen zullen voorvallen die gekker zijn dan de volgende situaties. in één eredivisiewedstrijd. Een wielrenner die op zijn verjaardag de gele trui pakt omdat hij als eni ge nog in koers is, nadat de rest van het peloton een verkeerde af slag nam en vijf kilometer af sneed. Zeven schaatsers die op de olympische 10 kilometer allemaal tot op de duizendste dezelfde tijd rijden en gedeeld vijfde worden. Een trainer die weggestuurd wordt naar de tribune en daar even later een bal tegen z'n ge zicht krijgt, waarna hij met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis moet, exact twee jaar nadat hem precies hetzelfde over kwam. Een tennisser die een wed strijd wint met 41-39 in de vijfde set en na afloop per ongeluk ver klapt dat die uitslag ook z'n pinco de is. dag geboren zijn, die elkaar op het zelfde moment knock-out slaan. Een Spaanse middenmoter die ruim twee jaar lang al z'n wedstrij den met 2-2 gelijkspeelt. Een 500 meter schaatsen op het WK afstan den, waarbij geen enkele deelne mer finisht, omdat de ene helft een valse start heeft en de andere helft ten val komt. Een wielrenner die in botsing komt met een ijs beer die een dag eerder ontsnapt was uit een nabijgelegen dieren tuin. Mocht een van deze dingen ooit gebeuren, laat niemand dan zeg gen: dit verzin je niet. Een geletruidrager raakt zijn fiets kwijt I en gaat hardlop Nederlandse voetbalclubs onder vinden deze zomer opnieuw veel hinder bij het organiseren van oe fenduels. Wedstrijden worden in toenemende mate verboden, ver plaatst of zonder publiek ge speeld, vanwege incidenten met supporters uit het verleden. Algemeen directeur Toon Ger- brands van PSV signaleert een tendens en doet een beroep op fans en autoriteiten. „We hebben bij PSV onze complete voorberei ding om moeten gooien omdat autoriteiten in Duitsland proble men voorzagen als we daar wed strijden kwamen spelen", vertel de hij gisteren in het Zwitserse Bagnes aan de meegereisde me dia. „PSV zou vorige week meedoen aan een toernooi in Duisburg, maar vanwege een incident van vorig jaar met een kleine groep fans in Wolfsburg, konden de door ons geplande oefenwedstrij den niet doorgaan. De organisa tie kreeg de vergunningen niet rond. Twee weken geleden moes ten we ook de wedstrijd tegen Queens Park Rangers achter ge sloten deuren afwerken, omdat de politie vreesde voor tramme lant en een negatief advies afgaf. De praktijk is dat overheden niet tegen zo'n advies ingaan. In Zwit serland moest een van onze wed strijden weer verplaatst worden. Vorig jaar was dat ook al zo van wege een incident met suppor ters in Lyon, al elf jaar geleden no ta bene." Publiek PSV speelt vandaag in Lausanne tegen Sporting Portugal en die wedstrijd zou oorspronkelijk in Genève afgewerkt worden. „Daar voor is de vergunning inmiddels binnen", aldus Gerbrands. „Ook twee oefenwedstrijden van Ajax werden dit weekeinde in Nederland verboden (achter gesloten deuren werden deze duels alsnog afgewerkt, red.). Het is een ontwikkeling die ons zor gen baart. Enerzijds omdat wij er last van hebben en anderzijds omdat wij in deze tijd van het jaar gewoon voor publiek willen oefenen." Oefenwedstrijden van Feye noord werden vorig jaar afgelast uit angst voor rellen. Gerbrands doet een beroep op de fans en vraagt hen om verant woordelijk gedrag en anderzijds hoopt hij ook dat lokale overhe den of de politie niet te snel tot een afgelasting overgaan. „Nie mand wil in de situatie terechtko men dat we oefenduels in de toe komst vooral achter gesloten deu ren af moeten werken." „Ik ben geen jongen die elke week in de krant hoeft te staan en vind dat ook niet zo belangrijk. Laat mij maar gewoon voetballen. Niet dat ik er helemaal niks om geef, maar ik ben liever aan het trainen of bezig met een spel met mijn ploeggenoten. We keezen (een kaartspel, red.) veel en inmiddels doen steeds meer spelers mee. Misschien past veel media-aan dacht ook niet zo bij me, al ga ik het niet uit de weg. Ik weet dat ik nu speler van PSV ben en daar door vaker in beeld kom dan bij voorbeeld bij Vitesse. Er is nu een maal meer animo voor nieuws rond PSV." „Bescheidenheid? Misschien speelt dat ook wel mee. Ik heb wel accounts op sociale media, maar ben er weinig mee bezig. Af en toe word ik aangespoord om er een foto op te zetten, maar van mij hoeft het allemaal niet zo." „Op het veld gaat die bescheiden heid er wat mij betreft echter van af de eerste seconde af. Ik ben be zeten van voetbal en het ontwik kelen van mijn spel. Wanneer ik me goed voel bij een club blijken de limieten elke keer iets hoger te liggen. De 2-1 overwinning tegen CSKA Moskou was vorig jaar mis schien wel een persoonlijk hoogte punt, maar natuurlijk was het titel- feest ook prachtig. De ontlading na de wedstrijd tegen CSKA in het Philips Stadion was enorm. PSV had lang niet overwinterd in de Champions League en ieder een hunkerde naar een Europees succes. Ook buiten Eindhoven merkte je dat iedereen enorm hoopte op een internationaal goed jaar van PSV. Of het dit seizoen weer zo'n succes wordt, is afwach ten. We hebben een ervaren ploeg, maar zijn ook afhankelijk van de loting." Transfer „Het tweede jaar bij een topclub is voor velen moeilijker dan het eerste, hoor je vaak. Nou, ik ga met de rest gewoon verder waar ik gebleven was. Deze groep zit goed in elkaar en dat is voor mij ook een reden om op dit moment totaal niet met een transfer bezig te zijn. Natuurlijk kan er altijd iets komen waar je geen nee tegen kunt zeggen, maar ik verwacht dit jaar gewoon bij PSV te spelen. Wat er beter moet, is dat we na wedstrijden in de Champions Lea gue er ook in de eredivisie staan. Dat is een kwestie van ervaring. Elke speler kent het gevoel van op laden voor een op papier moeilij ke en minder moeilijke wedstrijd. We leverden niet alleen veel pun ten in, maar kregen de goals ook te makkelijk tegen. Soms hadden we vorig seizoen simpel kunnen winnen, maar verzuimden we te scoren en bleef de tegenstander er lang in geloven. Vaak was dit na Champions League-wedstrijden." „Het zou mooi zijn als onze se lectie grotendeels intact blijft om dat we elkaar prima kennen. Na tuurlijk hoop ik ook dat Marco van Ginkel weer aansluit. We heb ben in de jeugd samengespeeld, voelen elkaar aan en weten van el kaar wat we wel en niet kunnen. We hebben bijna elke week con tact en ik hoop dat het PSV lukt hem opnieuw aan te trekken. Aan Stijn Schaars heb ik bij PSV veel gehad. Hij is voor mij een waarde volle mentor geweest en wil nu zelf graag meer spelen. Of ik dat voor mijn broers ook ben? We heb ben goed contact, maar ze hebben hun eigen trainers. Het zou kun nen dat we dit jaar alle drie in de eredivisie actief zijn. Robin bij Heracles, Mike bij NEC (hij is nog belofte, red.) en ik bij PSV." Zaterdag speelde Pröpper het laatste half uur mee in het oefen duel van PSV met Sion. De Eind- hovenaren zetten de Zwitsers sim pel aan de kant (1-2), maar verga ten vooral in de tweede helft va ker te scoren. Luuk de Jong en Flo- rian Jozefzoon deden dat wel en daardoor wist PSV toch de zege te pakken. maandag 18 juli 2016 @DiederikSmit Dit verzin je niet Een invaller die elf keer scoort Twee boksers die op dezelfde Noodklok over oefenduels Rik Elfrink Eindhoven Toon Gerbrands luidt de nood klok over oefenduels, foto anp Pröpper blijft onverstoorbaar Het tweede jaar moeilijker dan het eerste? Davy Pröpper denkt van niet en blijft onverstoorbaar na PSV-succes. Rik Elfrink Bagnes Davy Pröpper voelt zich op zijn plek bij PSV en is niet bezig met een transfer naar het buitenland, foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37