A Criteriums: last van Rio Clement niet naar Lotto-Jumbo 4 TOUR DE FRANCE De rivalen van Chris Froome rest nog slechts een week om hem uit het geel te rijden. Maar hoe doe je dat? CULOZ De traditionele crite riums in de week na de Tour de France ondervinden hinder van de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. Alle criteriums in de twee weken na de Tour azen op de twee Nederlandse smaakmakers Bauke Mollema en Tom Dumou- lin. „Tom heeft met het oog op Rio echter al aangegeven dat hij er niet meer dan twee rijdt en Bauke wil er om dezelfde reden ook maar twee of drie doen", zegt John van den Akker, namens Cy- clingservice verantwoordelijk voor het deelnemersveld bij de rondjes om de kerk. De zaterdag na de Tour vertrek ken de twee olympiërs al met Ste ven Kruijswijk en Wout Poels naar Brazilië voor de wegrace die een week later is. „Buitenlanders zijn zeker met deze succesvolle Tour niet zo in trek bij de Nederlandse crite riums", weet Van den Akker. „Ze willen allemaal Bauke en Tom. Pas als die twee vastliggen, wordt gekeken naar andere toppers." CULOZ Een terugkeer naar Lot to-Jumbo is van de baan voor Stef Clement, de 33-jarige Brabander die op zoek moet naar een nieuwe werkgever nu zijn ploeg IAM Cy cling stopt. „Navraag heeft geleerd dat er bij Lotto-Jumbo geen inte resse is", vertelde Clement giste ren zelfbij de start van de vijftien de etappe. Over belangstelling heeft Clement, die gisteren op nieuw in de aanval was, echter niet te klagen na een sterke Dau- phiné (15de) en een prima optre den in de Tour. „Mijn manager (Rik van Dongen, red.) heeft op de tweede rustdag twee gesprek ken staan met WorldTour-teams, dus het is even afwachten wat er gebeurt", aldus Clement, die voor de Tour de wens uitsprak nog eens in een dienende rol voor een Nederlandse klassementsman te willen rijden. Clement: „Zonder Lotto haken er al wat Nederlan ders af. Giant-Alpecin? Wellicht zit daar een mogelijkheid. Maar rij den voor een buitenlandse kop man kan ook nog." ls iemand de zwaktes van Chris Froome kent, moet het Richie Porte zijn. Vriend, trainingsmaat en tot vorig jaar zijn eerste luite nant. Na vier Sky-jaren en twee tourzeges voor Froome koos Por te voor zichzelf en nu staat hij als kopman van BMC voor de onmo gelijke opgave de code te kraken hoe Froome te verslaan. Maar hoe versla je iemand die zich in de eerste twee weken on genaakbaar toonde? Niet alleen bergop of in de tijdrit. Ook berg af. Met een huzarenstukje in de afzink van de Peyresourde greep hij geel. Een dag duldde hij op de Arcalis bergop ook geen tegen spraak. En in de stormrit naar Montpellier was Froome de enige klassementsfavoriet die Peter Sa- gan kon volgen op het vlakke. Klimmen, dalen, tijdrijden, waaierrijden en zelfs rennend op de Mont Ventoux. Het is goed zoeken naar zwaktes. „Ik weet het ook niet. Echt niet", zegt Por te op de vraag hoe Froome te ver slaan is. „Het enige dat ik kan be denken is dat hij op een dag niet 100 procent wakker wordt." Porte staat al op bijna vierenhal ve minuut. Ook Nairo Quintana, vooraf bestempeld als uitdager nummer één, moet al drie minu ten goedmaken. Niet zo vreemd dus dat ze bij Movistar met de handen in het haar zitten. „Er komt nog een zware week. We willen aanvallen, maar je moet wel de kracht hebben om Froome pijn te doen. We weten niet of wij sterk genoeg zijn", zegt Movi star-teambaas Eusebio Unzué. Knechten Maar wie een man-tegen-mange vecht wil met Froome, moet eerst afrekenen met knechten als Mi- kel Nieve, Geraint Thomas, Ser gio Henao en Wout Poels. Krach ten die bij elke andere ploeg kop man zouden zijn. Ook gisteren door de Ain was niemand bij machte de Sky-dominantie te bre ken. Unzué: „Zijn team onschade lijk maken is het moeilijkste. De eerste stap is hem isoleren, an ders kun je Froome geen pijn doen." Van de zes etappes die nog ko men zijn alleen de drie bergritten en de klimtijdrit geschikt om Froome het vuur aan de schenen te leggen. Maar al in de tourvoor bereiding was Froome bedacht op die derde week, aangezien hij vorig jaar juist toen kwetsbaar bleek. maandag 18 juli 2016 Ie coq spoti. Daan Hakkenberg Stef Clement weet niet waar hij volgend seizoen rijdt, fotoafp Culoz Van de zes etappes die deze laatste tourweek nog volgen zijn alleen de drie bergritten en de klimtijdrit geschikt om Chris Froome het vuur aan de sche nen te leggen. Vier kansen dus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35