Pantano kan beter overweg met hitte Mollema op de radar van wereldpers Dumoulin wil nog één keer uitpakken 3 wens van Poels door. In een grote ronde voor eigen kans rijden. Dat moment nadert, zegt Dave Brails- ford, hoogste baas bij Sky. Giro of Vuelta „Wout was al fantastisch op de Mont Ventoux en nu weer. Hij heeft het al goed gedaan in kleine re ronden en Luik gewonnen. Hij is van wereldklasse, groeit nog steeds en leert van Chris. Het is goed om hem eens in de Giro of Vuelta te zien. Als eerste stap om te zien of hij zich zelf staande houdt." CULOZ Even reed hij gisteren weer solo aan kop. Met slechte benen belandde Tom Dumou lin met een 'we zien wei-instelling' in de kopgroep, maar daar voelde hij al snel dat een derde ritzege er niet in zat. Waarom hij dan toch solo op avon tuur ging? „Ik wilde an ticiperen, want ik wist wel dat ik niet de Grand Colombier met de besten over ging ko men. Alleen lukte het niet helemaal", aldus de Limburger, die uit eindelijk pas als 6oste eindigde. „Het kan niet elke dag feest zijn", be waarde hij ook in een extreem succesvolle Tour de realiteitszin. „Je hoopt dat alles lukt, maar ik ben me er goed van bewust dat het niet zo werkt." De rustdag van mor gen komt 'als geroe pen'. „Ik hoop deze Tour nog één keer uit te pakken. Ik wil in de klimtijdrit (donderdag, red.) wel wat proberen. Maar voel ik me slecht dan kies ik een andere dag uit", besluit Du moulin. CULOZ Nog voor hij gisteren zijn eerste etappe won, haalde Jarlin- son Pantano deze ronde al de we reldpers. De 27-jarige Colombiaan van IAM Cycling vond het zo hard regenen in Andorra dat hij op de slotklim naar Arcalis een blauwe paraplu afpakte van een toeschou wer. Gewapend met die plu ped delde hij op zijn gemak naar bo ven en die foto haalde heel veel kranten. Intense hitte is meer zijn ding, bewees hij gisteren. Op de warm ste dag van deze Tour, met tempe raturen boven de dertig graden, reed hij heel de dag mee vooruit in een vlucht waar ook ploegge noot Stef Clement oorspronkelijk deel van uitmaakte. Aanvankelijk probeerde de Colombiaan Cle ment naar de dagzege te sturen. „Toen heb ik gezegd dat niet ik, maar juist hij de beste was", vertel de Clement, die na de finish aan de champagne mocht. In de finale bleef Pantano Rafal Majka, de laatste twee jaar toch goed voor drie etappes en één bol- lentrui, eenvoudig voor in een sprint-a-deux. 50 miljoen euro Een dag voordat de Tour de Fran ce Zwitserland aandoet, boekte het Zwitserse IAM Cycling dus de zo gewenste ritzege met Pantano. En dat op de dag dat de eigenaar van de ploeg, die na dit seizoen op houdt, op bezoek was. Clement: „Het is heel dubbel voor ons. We moeten dankbaar zijn voor wat Mi chel Thétaz de afgelopen vier jaar heeft gedaan. Hij heeft er 50 mil joen euro in gestopt." De teambaas was 's morgens, voor de start van de vijftiende etappe met zes cols, in de team bus geweest. Clement: „Ga zo door, ik ben trots op jullie, zei hij. Dat lukte aardig, denk ik." Roosterend in de zon wacht een legertje journalisten Bauke Molle ma op aan de finish in Culoz. Sme kend om een quootje. Maar waar is Bauke? „Dopingcontrole", roept de Vlaamse perschef Tim Vander- jeugd van de Amerikaanse Trek-Segafredo ploeg. Als inmiddels het zweet uit tal van oksels gutst, komt Mollema een dik half uur na zijn finish op het gemak aangerold. Hij negeert de massa en klimt direct de zwar te bus van Trek-Segafredo in. „Is he not coming?", panikeert een Brit se verslaggever. „Bauke gaat eerst even douchen", antwoordt Van- derjeugd, die de rust probeert te bewaren. Normaal zou dit het moment zijn dat tal van media afhaken, weet hij. Maar zelfs een buiten landse journalist kan het zich nu niet permitteren de dagelijkse soundbite van de surprise van de Tour te missen. Dus wordt er ge- wacht.In de tussentijd maar even een microfoon onder Hamair Zu- beldia hangen. „Bauke is in de vorm van zijn leven", herhaalt de Spaanse routinier een paar keer. „Nog nooit heb ik 'm zo goed ge zien." Mediahonger Even stilt dat de mediahonger, maar niet voor lang. Nog eens vijf tien minuten later komt de man waar iedereen hier op wacht dan eindelijk de bus uit. Bedaard als al tijd, met beide handen in de zak ken van zijn sportbroekje. Roer loos overziet hij de drummende verslaggevers achter het zwarte lintje. „Eerst in het Nederlands?", vraagt Vanderjeugd hem. Molle ma knikt even kort. Spaans, En gels, Gronings. Hij vindt alles best. Hoe het ging? „Het gaat eigen lijk hartstikke lekker", antwoordt Mollema, die alleen even uitweidt over de lastige afdalingen. „Tricky, wel. Maar ik ben eigenlijk nooit echt in de problemen gekomen. Nog vier bergritten te gaan. Ik hoop deze vorm vast te houden." „Okay, British press, now", roept Vanderjeugd na amper twee minu ten. Praktisch dezelfde dialogen volgen, met hier en daar een ande re insteek. Denkt Mollema werke lijk dat hij de Tour kan winnen, wil een Amerikaanse interview ster weten. „Who knows?", lacht Mollema. „Froome heeft dan wel een heel slechte dag nodig. Maar als ik deze benen houd? Het zijn nog vier zware dagen naar Parijs. Dus..." Sereen En dan maakt Vanderjeugd er weer een einde aan. „Okè, that was all, people." Veel heeft Mollema niet gezegd, maar niemand druipt teleurge steld af. Het gaat er nu vooral om dat hij wat zegt. „Opvallend toch, hoe sereen jul lie Bauke altijd blijft", besluit pers man Vanderjeugd, de druppels zweet van zijn voorhoofd dep pend. maandag 18 juli 2016 Wout Poels straalt. De wielrenner van Sky is bezig kopman Chris Froome voor het tweedejaar op rij naar de eindzege in de Ronde van Frankrijk te loodsen. De sterke benen smaken voor de Nederlander naar meer, naar eigen succes in plaats van knechten, fotobelga De NOS, het Belgische Sporza, Eurosport, de Britse televisie en zelfs het Amerikaanse NBC. Allemaal willen ze wat van Bauke Mollema na de vijftiende etappe waarin hij opnieuw suc cesvol zijn tweede plaats achter Chris Froome verdedigt. Meer dan ooit staat de sterke Gronin ger op de radar van de wereld pers, als het grootste gevaar voor Froome. Arjan Schouten Culoz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34