m&w Sector blü met hoeveelheid mosselzaad Boze Vlissingse opa sluit strandglijbaan 2 NI MARLEEN BLOMMAERT treinreizigers krijgen stopcontact voor mo&ieltje ir De glijbaan in Vlissingen. foto lex de meester Column We leven in het jaar van de Aap volgens de Chine zen. Een vluchtige blik in de kranten bevestigt dit beeld. Vol op bijtende chimpansees en brul lende Bokito's. Op ieder werelddeel zijn ze ruimschoots voorhanden. Apen hebben een andere manier van communiceren dan mensen. Als mensen uit volle borst lachen zijn hun boventanden ontbloot. Apen kunnen ook lachen maar als apen hun boventanden ontbloten is dat eerder angst dan jolijt. Het valt me op dat de meeste selfie-ma- kers van tegenwoordig ook hun tan den ontbloten als zij een foto ma ken. Ze imiteren daarmee de ster ren op de rode loper. Een ster heeft immers niets anders te doen dan wat van hem verwacht wordt, na melijk stralen. Met telefoon of computer met webcam legt men geduldig plaat na plaat vast tot het acceptabele zelf beeld is gevonden. Ze zijn het aller mooist als ze volstrekt zichzelf zijn, maar dat moeten ze nog ontdek ken. Lachen heeft in de kern een socia le functie. Het laat zien dat je de an der accepteert, het is besmettelijk en het verbindt. Misschien zoeken ze daar naar. In de middeleeuwen Lachen heeft in de kern een sociale functie maar ook erna werd lachen nog door de kerk onderdrukt. Het werd gezien als het werk van de duivel. Het omgekeerde is natuurlijk het geval. Een wereld zonder hartstoch telijk lachen is de hel. Met strak of verwrongen gelaat jouw waarheid als de hemel verkopen bant iedere lach tot ver achter de horizon en dooft iedere hoop en vreugde. Daarom prijs ik me gelukkig dat ik gister in divers gezelschap een heerlijke mediterrane maaltijd mocht delen met mijn buren en hun kinderen en kleinkinderen aan de rand van een vijver, vlakbij een kreek. We aten, dronken, speelden en lachten. Ver weg van de moord dadigheid van de Middellandse Zee waar grimmige golven iedere vreug de smoren wisten we ons verbon den. Zoals het zou moeten zijn in een zomer in de eenentwintigste eeuw. Verbonden. DE STELLING Vraag: TOOS HENK IN! 2021... Auto gekanteld, chauffeur weg Fietser gewond bij ongeluk Boekingssite kampeerboeren BIJ NADER INZIEN Ruim 600 gram aan wietplanten Dat werd zaterdag bekend ge maakt tijdens de jaarlijkse bij eenkomst van Algemeen Vissers- belang Bruinisse door visserij- deskundige Nico Laros. Hoewel nog niet alle locaties zijn ge zien, durft hij nu al te spreken van een enorme hoeveelheid mosselzaad. Als het zaad goed groeit en later uitgezaaid kan worden op de kweekpercelen, is dat een opste ker voor de sector. Mosselzaad van de bodem is nu eenmaal ve le malen goedkoper (de kweker hoeft het alleen maar op te vis sen) dan zaad dat wordt ingevan gen met mzi's (touwen die han gen in het water). Dat is een be werkelijk systeem waar ook veel investeringen voor gedaan moe ten worden. Voorzitter Cees Otte kon in zijn toespraak niet heen om de kwes tie met TTX, het stofje dat na testen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit in sommige partijen mosselen is gevonden. De twee gebieden waar die mosselen vandaan kwa men zijn daarna 'gesloten' door de NVWA. „Laat duidelijk zijn dat wij als kwekers de voedsel veiligheid met stip op nummer 1 hebben staan", zei hij. „Maar wat mij in dit verband wel stoort is dat de eisen die we in Nederland aan ons voedsel stel len blijkbaar niet gelden voor an dere Europese landen." Mosselen die een kleine hoeveel heid TTX bevatten mogen in Ne derland niet verkocht worden terwijl dat in het buitenland geen enkel probleem is. „Die glijbaan is gewoon gevaar lijk. Veel te steil. De kinderen ko men er met een bloedvaart uit en er is veel te weinig uitglij- ruimte", fulmineert Vlissinger Frans de Reeper. Na een ongeluk waarbij een va der een flinke hoofdwond op liep, nam hij het heft in eigen hand en sloot de glijbaan van Boulevard Bankert naar het Bad- strand, af met een stuk gaas. „Die vader raakte zwaargewond toen hij met zijn hoofd tegen de buis knalde. Hij wilde zijn doch tertje opvangen. Zij kwam zo hard naar beneden dat hij zijn evenwicht verloor. Ambulance personeel is een hele tijd met hem bezig geweest. Zoiets mag toch niet gebeuren." Tot zijn teleurstelling zag hij gisterochtend dat iemand het gaas heeft verwijderd. „Ik blijf er bij dat-ie gevaarlijk is. Ik heb eens goed gekeken en bij de in gang zit een sticker waar vaag nog een acht op te zien is. Een waarschuwing 'op eigen risico en niet onder de acht er in'? Als dat zo is, laat de gemeente dan een duidelijk bord neerzetten." De Reeper kreeg veel reacties op zijn 'actie'. Positief en ook ne gatief. „Natuurlijk gaat het vaak goed. Maar iedere keer dat het fout gaat, is er één te veel. De knalgele baan werd vorig jaar kort na de feestelijke open stelling al gesloten. Kinderen werden door hun hoge snelheid uit de baan gelanceerd en kwa men hard op de matten of het grind van de glooiing terecht. Frans: „Dat ding is driekwart jaar dicht geweest, maar ik zie geen verbetering. Ik hoor van veel mensen dat ze het een ge vaarlijke glijbaan vinden. Voor mij was de maat vol. Dus heb ik 'm afgesloten. Ik hoop dat de ge meente nu echt iets gaat doen. Ja, ik ben een boze, bezorgde opa. De gemeente is hierin veel te lapzwanserig." maandag 18 juli 2016 Verbonden Een Zeeuwse voornaam is stoer Reageer op www.pzc.nl Zaterdag: Ik blijf liever weg uit Frankrijk 300 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS MIDDELBURG De politie heeft gisteravond een gekantelde auto aange troffen langs de Schietbaan in Middelburg. De bestuur der had het voertuig verla ten en is nog niet opge spoord. In de auto lagen ne gentien lege bierflessen. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de toedracht van het ongeval. Een sleepdienst werd inge schakeld om de auto weg te takelen. BRUINISSE Bij een ongeluk op de N59 is zaterdagmiddag een En gelse fietser gewond ge raakt. De man reed op de parallelweg achterop een langzaam rijdende auto. De klap was zo groot dat de fietser door de achterruit van de auto in vloog. De Duitse bestuurder kwam met de schrik vrij. De En gelsman werd met een am bulance naar het ziekenhuis gebracht met verwondin gen aan zijn gezicht. VEERE Vekabo Nederland heeft voor kampeerboeren een boekingssite gelanceerd. De website lastminute-naar- deboer.nl moet leiden tot meer vakantiegasten op de 1400 minicampings die Ne derland telt. De site moet vooral mensen met weinig kampeerervaring, maar die wel graag vakantie op het platteland willen vieren, over de streep trekken. Vol gens de Vekabo zorgt de si te nu al voor meer aanloop. In de hennepkwekerij die vo rige week donderdag werd ontdekt bij een woning brand aan de Nieuwe Vlis- singseweg in Middelburg is voor 632 gram aan wietplan ten aangetroffen. In de PZC van afgelopen zaterdag werd ten onrechte gemeld dat het zou gaan om ruim 600 planten. Melita Lanting Bruinisse De natuur is de mosselkwekers positief gezind. Er zijn hele gro te hoeveelheden mosselzaad gevallen op de Waddenzee en in Zeeland. Annemarie Zevenbergen Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2