Duo Van Poucke vernieuwend en baanbrekend ZEELAND 25 tweedaags dancefeest in Middelburg De sfeer is relaxed. Geen wanklank gehoord e facebook.com/depzc Het is supergaaf hier", vindt de Middelburgse Rowena Holslag (29). Ze is zondag samen met haar zus Char- mayne (26) op het festival terrein van City of Dance langs de N57. „Ik ga al jaren naar het feest. Dat hoort er gewoon bij als je in Middelburg woont. Al m'n vrienden die zijn ver huisd naar buiten de provincie, komen hiervoor terug. M'n zus ook. Zij woont in Amsterdam. Ik was wat wantrouwig toen ik hoorde van die verplaatsing. Hof van Tange had zo'n vertrouwde sfeer. Maar dit is beter. Het voelt meer als een echt festival. De sfeer is relaxed. Ik ben gisteren ook geweest. Geen wanklank ge hoord." Het terrein biedt beide dagen, ook tij dens de drukste avonduren, een relaxte aanblik. Ruimte genoeg om even te chil- len. Op het gras, op de talrijke bankjes. Een kunstwerk maken voor FunFest op de Kunstwei. Een tattootje laten zetten. En natuurlijk direct de foto's en filmpjes doorsturen aan vrienden. Organisator Martin Priem bekijkt het allemaal tevreden. „Geen gedoe, het is gewoon feest. Rond een uur of zes, ze ven is het volle bak. Het was even wen nen hier. Nieuwe locatie. We hebben al les moeten pionieren. Ik ben kapot, ik kan niet meer lopen, maar het is gelukt." En hij wandelt wat moeizaam weg, rich ting hoofdpodium. Vier Brabantse vrienden staan op het 'VIP-deck' bij dat hoofdpodium. Biertje in de hand, telefoon in de aanslag. Goed zicht op het publiek beneden. Effe de meiden scannen. Paul van Schijndel (26) en Richard Burg (26) zijn echte festival gangers. Zo'n twee, drie keer per jaar. Hier zijn ze voor het eerst. Paul: „We staan op de camping. We hebben zelf tentjes meegenomen. Prima te doen." Ri chard: „Je hebt hier een mix aan muziek stijlen. Ik hou zelf wel van een beetje techno. Lachend: En een biertje. Dat is hier volop." Topact? Paul antwoord reso luut: „Absoluut Vato Gonzales." De vier dalen de VIP-trap af en ver dwijnen in het feestgedruis voor het hoofdpodium. Lege plastic bekertjes knersen daar onder de talloze schoenen. Tamara (39) en Stephan Glerum (53) uit Gorkum staan ook bij het hoofdpo dium. Voor hen is City of Dance even eens de eerste keer. Tamara: „We zijn he lemaal geen festivalgangers. Maar dit leek ons wel leuk. En eenmaal hier is dat ook zo. Een goeie mix van muziekstij len. Je kunt kiezen." Stephan grinni kend: „Ik ben niet de jongste hier. Maar wel jong van geest. We houden van heel veel dingen." Het stel staat op een cam ping in de buurt. De festivalcamping leek ze niet zo'n goed idee. Stephan: „Dat was iets te veel van het goede." Twee weken geleden musi ceerden vader en dochter Lisney die als pianist en cel liste een hecht duo vormden. Gis teren traden pianist Nicolas (1992) en celliste Ella van Poucke (1994) op. Ook zij vormen een duo dat el kaar volledig aanvoelt. Het duo Van Poucke bracht het programma chronologisch en speelde twee kor te stukken van Rachmaninov en daarna de Sonates voor cello en pia no van Rachmaninov en Proko fiev. Twee twintigers die het aandur ven om moeilijke sonates te vertol ken is vernieuwend en zelfs baan brekend. Hun interpretatie adem de ook perfectie en muntte uit door een persoonlijke inbreng. De confrontatie van het werk van twee Russische componisten was ook boeiend. Het melancholi sche en zwaarmoedige van Rach maninov werd gevolgd door de So nate voor cello en piano van Serge Prokofiev, die vooral de sonoriteit van de cello benadrukt en prachti ge kleine variaties schreef op heer lijk romantische maar wel minder zware thema's. Rachmaninov schreef zijn sona te voor zijn vriend Anatole Bran- doukov, die dit werk in 1901, met Rachmaninov achter de piano, in première bracht. Het eerste thema werd door de celliste kleurrijk en expressief gespeeld. In het allegro moderato klonk de muziek koorts achtig en nam de pianist het voor touw. Het Trio in het tweede deel klonk als een droom en de thema tiek in het Andante werd door de pianist mooi gespeeld en later aan- De interpretatie van de sonates van Rachmaninov en Prokofiev ademde perfectie gevuld met de bijna meditatief klinkende tonen van de cello. Het slot werd vinnig en virtuoos ge bracht. Prokofiev schreef zijn sonate een halve eeuw later voor de toen jonge cellist Rostropovitsj. Na het expressieve en rustige begin van het langzame eerste deel volgde een Moderato dat heerlijk dansant en lichtvoetig klonk. Na de grote intervallen, chromatische reeksen en geraffineerde modulaties, bleek dat de cello tot aan de grens van zijn mogelijkheden ging. Het slot deel was een uitgebalanceerd Alle gro, met variaties en een spreken de slottoon op een open snaar. PZC ONLINE Dennis Doeze Jager @d2jager Bijzonder na twee jaar nog steeds on derste steen niet boven bij MH17-ramp terwijl Turkse regering binnen 1 dag dui zenden mensen opgepakt heeft maandag 18 juli 2016 Dj's gaan uit hun dak tijdens City of Dance. Annemarie Zevenbergen Rowena Holslag uit Middelburg Voor video's van het festival City of Dance zie www.pzc.nl/video Dit stel - of stel in wording - vermaakt zich uitste kend op het dancefestival. Jeanette Vergouwen Muziekpodium Zeeland Werken van Rachmaninov en Pro kofiev. Door Ella van Poucke (cel lo) en Nicolas van Poucke (pia no). Zondag 17 juli, Grote Kerk in Veere ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. City of Dance in Middelburg dendert vol door (video) 2. Boze Vlissingse opa sluit strandglijbaan af 3. 'Iemand heeft het gaas weer van de strandglijbaan ge haald' 4. Schouwse selectie verslaat FC Dordrecht 5. Zeeuwen lopen het vaakst Vierdaagse van Nijmegen uit TWITTER —Onder de rook van Schip hol, in Vijfhuizen, hebben on geveer 800 nabestaanden gis teren de 298 slachtoffers van de ramp met de MH17 her dacht. Ze zitten na twee jaar nog met veel onbeantwoorde vragen. VIDEO'S Op de website vindt u veel vi deo's die dit weekend zijn ge maakt. Niet alleen van de City of Dance, maar ook van de Zeelandparade in Tholen, de Beeldenroute in Terneuzen en de Visserijdagen in Bruinis- se. Kijk op www.pzc.nl/video FACEBOOK Op onze Facebookpagina werd veel gereageerd op de actie van Frans de Reeper, die de strandglijbaan in Vlissin- gen afsloot. Saskia Van Mal- degem: 'Opa heeft gelijk, ik vond 'm ook best link.' 'Net een puinkoker wat je op de bouwplaatsen ziet', schrijft Nancy Gideonse. Bart Cam- been keurt de actie van De Reeper af: 'Wat een flauwe kul, hoop dat deze zeuropa een boete krijgt wegens van dalisme.' Kijk op www.pzc.nl of (Dpzcredactie ©pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24