BEZORGD 24 °C mmï Op weg naar absolute macht €100 'Akkoord over MH17' Kras Kortingsdagen Drie doden in Baton Rouge Drie agenten komen om in een hinderlaag. Niet ver van waar Alton Sterling door politie is doodgeschoten. 1111 1111 Walcheren U Onderuit Tot 0ju'' Een gemaskerde, in het zwart gekle de schutter nam gisterochtend loka le tijd in Baton Rouge, Louisiana, agenten onder vuur. Zij reageerden op een telefoontje over een verdach te man die met een geweer langs de weg liep. Toen ze arriveerden, zou de man het vuur geopend heb ben. Burgemeester Kip Holden van Ba ton Rouge sprak van een 'hinder laag'. De man in het zwart werd ge dood. Het ging om een Afro-Ame- rikaan, de 29-jarige Gavin Long. Aanvankelijk ging de politie er vanuit dat er een of twee handlan gers waren. Maar na enkele uren bleek dat Long de enige schutter was. President Obama spreekt van een 'laffe, verwerpelijke aanval'. „We kennen het motief nog niet, maar ik wil duidelijk zijn: er is geen rechtvaardiging voor geweld tegen veiligheidsdiensten. Ze ma ken niet goed wat fout is." De aan val vond plaats in een stad die al da gen toneel was van demonstraties tegen de politie. Nog geen twee we ken geleden kwam in Baton Rouge een zwarte man om het leven door politiekogels. Op videobeelden is te zien dat deze Alton Sterling op de grond ligt en geen gevaar vormt voor de politiemannen als een agent hem in zijn borst schiet. Zijn dood leidde tot veel span ning tussen politie en de veelal zwarte bevolking van de stad in Louisiana. Vorige week werd nog een wraakactie voorkomen. Bij een inbraak werden tieners aangehou den die aangaven dat ze munitie hadden willen stelen om de politie te grazen te nemen. Na de dood van Alton Sterling kwam in de Verenigde Staten een golf van protest op gang. Twee da gen later werden in Dallas vijf agen ten doodgeschoten tijdens een pro test tegen politiegeweld. VIJFHUIZEN Exact twee jaar na de ramp met de MH17 is er een ak koord gesloten over een schadever goeding tussen Malaysia Airlines en het overgrote deel van de Ne derlandse nabestaanden. De in houd van het akkoord wordt niet bekendgemaakt. Dat zei letselscha de-advocaat Veeru Mewa bij de NOS naar aanleiding van de MHi7-herdenking, gisteren in Vijf huizen. P7 Boeken bestellen via www.blz.nl tijdens de vakantieperiode www.blz.nl Nieuwsmedia 7 11688 5.43.49 z.t. z.t. z.t. 50.15 z.t. +0.06 +2.08 58.02.51 +1.47 +2.45 +2.59 Gérard de Nooijer verliest met FC Dordrecht van de Schouwse <v selectie. De Turkse president Recep Erdogan overleefde vrijdagnacht een coup van het leger. Hij kwam als de grote overwinnaar uit de strijd en sloeg keihard terug met een ongekende zuiveringsgolt onder militairen, rechters en aanklagers. Wie kan hem nog stoppen? »ph korting p.p. Korting op alle reizen! Opnieuw agenten onder vuur Karlijn van Houwelingen Washington »P3 Deze actie is alleen geldig op boekbestellingen in Nederland en België t/m 31 augustus 2016. maandag 18 juli 2016 De PZC is onderdeel van Temperatuur in de lift pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 167 5 5 5 5 30 1. Mark Cavendish 2. Alexander Kristoff 3. Peter Sagan 11. Dylan Groenewegen 1. Jarlinson Pantano (foto) 2. Rafal Majka 3. Alexis Vuillermoz 10. Tom-Jelte Slagter ALGEMEEN KLASSEMENT 1Chris Froome 2. Bauke Mollema 3. Adam Yates 4. Nairo Quintana Voor meer Tournieuws zie Sport 1 t/m 5 en pzc.nl/tourdefrance «J FOTO EPA W+i.-_-rN-:V Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697?oc Atfëx. Zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1