17 In een al maanden uitverkochte Amsterdam Arena gaf Beyoncé zaterdag een overdonderend concert. Dé popkoningin van het afgelopen decennium vermeed politieke uitspraken en sloeg een verzoenende toon aan. k-47% -40% Gezien op All-In 4 dagen Sauerland 3 dagen in Pieterburen en optreden van Beyoncé Knowles heeft tegenwoordig een zelfde politieke urgentie als een U2-concert in de ja ren 90. Als Queen B spreekt, heeft ze het oor van de wereld. Na jaren van relatief onschuldige statements over de kracht van vrijgezelle vrouwen en het luizenleventje van mannen, heeft Beyon cé (34) zich ontpopt tot misschien wel het belangrijkste gezicht van de Ameri kaanse antiracismebeweging. Haar show van zaterdagavond in de Am sterdam Arena was echter verrassend a-politiek. Haar toon was nooit radicaal of aanvallend, maar dankbaar en verzoe nend. Slechts bij liefdeslied 1 1 zei de zangeres dat 'de wereld nu door moeilijke dingen heengaat en wel wat liefde kan ge bruiken' en ballade Halo droeg ze op aan de slachtoffers van het geweld in Turkije. Ook bedankte ze haar fans voor hun loya liteit: „De meesten van jullie ken ik al 19 jaar, sinds Destiny's Child." We hadden vanavond duidelijk niet met de activiste Beyoncé, maar vooral met de entertainster te maken. En waar om ook niet? Haar standpunten zijn in middels kristalhelder en bovendien is Beyoncé als middelpunt van een stadion show de afgelopen jaren een kracht van wereldniveau geworden. Ze etaleerde in de Arena haar fenomena le vocale capaciteiten (bijna ongelooflijk hoe die vrouw twee uur op constant top niveau kan zingen - oké, de echo op de microfoon hielp een beetje mee), maar ook haar vooruitstrevendheid op het visu ele vlak van de moderne concertbeleving. Net zoals de liedjes van haar laatste twee albums strak verbonden zijn met de bijgeleverde filmpjes, is ook elke song op het concertpodium visueel uniek. Met hulp van een gigantische videomuur en een stortvloed aan flitsende danschoreo- grafieën werd alle nummers levende én perfect uitgelichte videoclips. Wel nogal korte overigens, want een lied helemaal af zingen doet Beyoncé maar weinig. Na twee refreinen was het doorgaans wel weer voldoende. Zo werd het een spektakelshow in sprinttempo, waarbij opviel dat Beyoncé nog steeds verslaafd is aan de windmachi- ne. In de verder broeierige Arena stond rond de bühne permanent een verfrissen de windkracht 5. Het droeg bij aan het modeshowgehalte van de show die geen enkel dood punt, maar ook nauwelijks spontane momen ten kende. Het U verschil met die andere vrouwelij ke wereldster die kort geleden in ons land was, Ade- le, kon amper gro ter. Kwebbelde de laatste soms als een praatzieke buurvrouw, Beyoncé hield het liever zakelijk. Ze is een popidool, geen type om zichzelf voor een volle zaal te relativeren. Nu was daar in de Arena ook weinig be hoefte aan. Het voetbalstadion dampte twee uur lang van adoratie. Elke heupbe weging van La Knowles leverde orkaan- krachtig gejuich op. De bijval was niet verwonderlijk. Voor wie houdt van popperfectie zag Beyoncé die bijzonder dicht benaderen. Klinisch misschien, maar bijzonder doeltreffend. Ook zonder sprankje onverwachte magie bleek een avond Beyoncé een overdonde rende ervaring. Alle nummers werden levende videoclips 'Doutzen Kroes is een schatje' Claudia de Breij buigt diep voor Willeke Voordeeluitjes.nl/w1807 085 760 5 760 p.p.p.a. p.p.p.a. maandag 18 juli 2016 CONCERT Beyoncé Formation World Tour Stefan Raatgever COLLEGA'S De Amerikaanse acteur Chris Pine, vooral bekend als de jon ge captain Kirk uit de Star Tre/c-films, is zeer enthousiast over zijn samenwerking met Doutzen Kroes in de stripverfil ming Wonder Woman. In de film maakt het Nederland se supermodel, die eerder in de Nederlandse film Nova Zem- bla te zien was, haar debuut in een Hollywoodproductie. „Zij is een schatje", zei Pine dit weekeinde in Los Angeles tij dens interviews voor Star Trek Beyond, de nieuwe film in de sciencefictionreeks. Kroes speelt in de film een van de amazones. Zelf speelt Pine een Amerikaanse piloot. De film komt naar verwachting volgend jaar zomer uit. TROTS Willeke Alberti is 'ongelooflijk trots' dat haar vertolking van Mag ik dan bij jou zo goed ont vangen is. Het nummer wordt uitgebracht op cd en dvd. Ze zong het liedje van Claudia de Breij zaterdag in Beste Zan gers en ontroerde daarmee honderdduizenden kijkers én De Breij zelf. „Willeke! Wauw, een diepe buiging", reageerde de cabaretière vanaf haar va kantieadres. „Zei ze dat echt? Het is ook een van de mooiste Nederlandse liedjes ooit ge maakt", vindt Willeke (71). „Het de allermooiste vraag die je aan iemand kunt stellen." cé FOTO AP IMAGES 2x overnachten in Pieterburen, bij ***Hotel Waddenweelde 1x ontbijt 10,- diner korting gratis parkeren echte wadlooptocht van 3,5 uur gratis WiFi en meer.. aankomst op alle dagen 89 aankomst vanaf september aankomst op: zo, ma, di, wo, do 69 vr, za 89 3x overnachten in Bad Laasphe, bij ****Hotel AM Fang 3x ontbijtbuffet 3x 3-gangen dinerbuffet gratis consumpties (15:oo - 24:00 uur) gratis koffie/thee met gebak (15:oo - 17:oo uur) gratis parkeren gratis WiFi gratis gebruik van zwembad, fitness, sauna en Kneipp-ruimte gratis uitstapjes-boekje t.w.v. 2,50 stadswandeling met gids door Bad Laasphe (ma, do) aankomst op alle dagen 1691 in september op alle dagen 1591 in oktober op alle dagen 1491 tijdens vakantieperiodes, feestdagen en in de weekenden geldt een toeslag Aanbiedingen zijn geldig t/m 31 oktober 2016. Exd. boekingskosten 4,95 p.p. en door de hotels te heffen stads- en toeristenbelasting. Kijk op Voordeeluitjes.nl voor alle voorwaarden. Bellen tegen lokaal tarief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16