'Kijkerspubliek wordt ook zonder alle talkshows goed bijgepraat' 16 SHOW CULTUUR LUISTERT RADIO vincent Quote van de dag Zo af en toe preek ik in een kerk. Zonder God, maar met moraal. Die moraal kan ik op het cabaretpodium nooit echt kwijt, maar ik ventileer haar graag, dat kan van af de kansel. Tijdens die preken doen we ook aan samenzang. De laatste keer zongen we, met orgelbegeleiding, Ik zou wel eens willen weten, van Jules de Corte. Vroeger vond ik het een oubollig lied. Ik maak te andere muziek, blues en de door de Corte zo verfoeide rock-'n-roll. Ik beukte bijkans de ha mertjes door de snaren van de piano. Ik zong zo vals als een kraai, maar dat donderde niet, het ging om het gevoel. Tijdens de samenzang hoorde ik De Corte's lied voor het eerst met wijzere oren. Ik ging op zoek op woord.nl, een site vol met oude en nieuwe radio, naar de mens achter het lied. Ik vond een leuke, beetje dwarsige, koppige, eigen wijze, vrolijke man. Er staat één interview op de site, en een portret. Het portret is uit 1967, het is van Tony van Verre, een legendarische radiointerviewer van wie heel erg veel op woord.nl te vinden is. Inter views met Wim Sonnevelt, Simon Carmiggelt, Annie M. G. Schmidt... Mocht ik eens bedlege rig worden, ik weet al wat me dan te doen staat: al die interviews luisteren. We horen Jules - ik zeg Jules, dat mag ik, als medeblinde - uitgebreid vertellen over de mo derne tijden waarin hij leeft. „Het wordt alle maal zo veel", zegt hij. „Het aanbod aan amuse ment en verpozing is overweldigend." Het is 1967, er zijn twee televisiezenders en drie radiozenders. Twee eigenlijk, want aan Hil versum 3 heeft De Corte een ongelofelijke he kel. Hij is van de klassieke muziek, althans, niet alles. Bach is geweldig, maar Haydn, nee, als hij naar Haydn luistert, heeft hij het gevoel alsof het altijd maandagmiddag is. Er is te veel amusement, dus. De Corte: „Al zouden vanavond alle twaalf de apostelen tege lijk op tv komen, ik zou er niet naar kijken." Toch kan ik door al dit moderne gedoe de oude stemmen weer laten klinken, Jules moest eens weten. Later deze week meer van woord.nl Het is elke ochtend weer een strijd tegen jezelf. Wat heerlijk, die sausages Op sociale media lieten veel men sen de afgelopen dagen weten dat ze behoefte hebben aan bij voorbeeld Pauw of Jinek. „Ik vind juist dat we meer dan formidabel verslag doen van de nieuwsge beurtenissen via de extra jour naals en Nieuwsuur zit er ook bo venop. De publieke omroep kwijt zich excellent van zijn taak door volcontinu verslag te doen van de actualiteiten", reageert Klein. Door de vele sportevenemen ten deze zomer - EK voetbal, Tour de France en de Olympi sche Spelen - is besloten de talk- De talkshow hanteren we deze zomer niet show van Eva Jinek te schrappen. Het was volgens de NPO niet haalbaar tussen de evenementen en bijbehorende programma's (zoals De avondetappedoor een redactie op te tuigen. Uitwijken naar NPO2 was ook geen optie. „Ik kan me voorstellen dat men sen naast de journaals of Nieuws uur nog op een andere manier duiding willen, maar wij willen de juiste mix tussen actualiteiten en het sportnieuws. De talkshow is één vorm van het behandelen van actualiteiten, en die hante ren we deze zomer niet. Ik geloof niet dat het publiek iets tekort komt: op radio, tv én online." maandag 18 juli 2016 TRAGISCH Kort voor haar dood heeft zan geres Amy Wine- house een zelfmoord poging gedaan, zegt haar ex-man Blake Fielder-Civil te gen The Sun. „Ze heeft in haar lichaam gesne den." Amy over leed in 2011 aan alcoholvergifti ging. GEZIN Ze zijn al een jaar uit elkaar, maar Ben Af fleck en Jennifer Garner hebben hun scheiding nog steeds niet officieel gere geld. Volgens en- tertainmentsite TMZ zijn hun drie kinderen de reden dat zij hun scheiding niet doorzetten. Reageren: vincent@persgroep.nl De Corte Frans Bauer heeft op reis in Noord-lerland moeite zich aan zijn dieet te houden. Orkaankrachtig géjuich voor Tv-directeur Frans Klein van de NPO kan zich, ook na de aan slag in Nice en de mislukte coup in Turkije, niet vinden in de kritiek van kijkers op de zo merstop van talkshows op de publieke omroep. Marlies van Leeuwen 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15