Nü in de winkel! Halina 17 'huizen' Le Corbusier op erfgoedlijst J Kortingsbon j 12 NI Vriend wordt vandaag voorgeleid De al drie maanden vermiste Helen Bailey (51), is gevonden. De Britse schrijfster lag in de beerput van haar huis. Haar vriend is de belangrijkste verdachte. Ze pakte haar leven op, gaf een nieuwe richting aan, stelde nieuwe doelen Overal duiken filmpjes en foto's op. Levenloze lijven, gewonden, paniek, destructie Ian Stewart had een zorgvul dig imago opgebouwd van de liefdevolle levenspartner die treurt om de verdwij ning van zijn 'soulmate' He len Bailey. Maar dat is uiteenge spat. Stewart (55) moet zich ver antwoorden voor moord en voor obstructie van het onderzoek naar de vermissing van zijn vriendin, kinderboekenschrijfster Helen Bai ley (51). Vandaag is de eerste hoorzitting voor de rechter, afgelopen zater dag werd Stewart in staat van be schuldiging gesteld. De succesvolle schrijfster werd voor het laatste gezien op 11 april, toen zij haar teckel Boris uitliet. Ook het hondje is terecht. Hij lag net als Bailey begraven op het ter rein van haar woning in Royston, ten noorden van Londen in Hert fordshire. Oproep Nadat Stewart haar vermissing had gemeld bij de politie, begon een zoekactie. Bailey's vriend deed een emotionele oproep: „Wat er ook is gebeurd, waar je ook bent, ik kom jou en Boris ha len en ik zal je alles geven wat je nodig hebt", aldus Stewart. „Ik hoop dat je deze boodschap leest of hoort want ik mis je heel erg." Aanvankelijk werd nog gedacht dat de schrijfster depressief was en voor enige dagen absolute rust had gezocht. Zij verdween enkele dagen voor de vijfde jaardag van de dood van haar man John Sin- field (65). Hij verdronk in 2011 op vakantie in Barbados. In haar blog Planet Grief schreef Bailey dat zij het 'moeilijk had'. „Het zijn zware tijden", aldus de schrijfster. Nieuwe doelen Volgens vrienden viel het met die depressie wel mee. „Toen ik haar vijf jaar geleden leerde kennen was zij wanhopig, had ze veel ver driet", aldus haar vriendin Shelley Whitehead. „Maar ze veranderde. Ze pakte haar leven weer op, gaf er een nieuwe richting aan, stelde nieuwe doelen." Bailey hervatte haar schrijfwerk voor de populai re series Electra Brown en Daisy Davenport. Zij verwerkte haar ver driet over de dood van haar man in een boek voor volwassenen met de titel: When Bad Things Hap pen in Good Bikinis. Vorige week, na de bevestiging van de vorige eigenaar van het huis van Stewart en Bailey dat 'je alleen op die plek iets goed kan verbergen', begon de politie met de graafwerkzaamheden. Snel daarna werd haar lichaam gevon den, in de lege ondergrondse oude beerput. Er wordt vandaag sectie op het lichaam van de schrijfster verricht om de exacte doodsoorzaak vast te stellen. ISTANBOEL De UNESCO heeft gisteren tijdens het con gres in Istanboel zeventien bouwwerken van de Zwitsers- Franse architect Le Corbusier op de werelderfgoedlij st gezet. De meeste staan in Frankrijk. De andere in Zwitserland, Bel gië, Duitsland, Argentinië, In dia en Japan. De belangrijkste voorbeelden van zijn uitverko ren ideeën, zowel geprezen als verguisd, zijn de Villa Savoy (Poissy), de kapel Notre-Dame- du-Haut (Ronchamp), het Com plexe du Capitole (Chandigarh, India) en het klooster Sainte- Marie-de-la-Tourette (Eveux). Ook het huis Guiette (Antwer pen) en zijn museum voor wes terse kunst in Tokio staan erop. f et ergste vond ik die ouders die met de H M hand voor de ogen van hun kind wegrenden, Niet kij ken, niet kijken, riepen ze tegen hun kroost." Mijn zus en ik turen over het Amstelveld waar haar dochtertje zorgeloos speelt op de schom mels, met een kleine vriendin. Verderop trappen jongens een balletje. Een vrouw drinkt een grote milkshake op een bankje in de zon. Een paar uur geleden, niet zo ver hiervandaan, zijn honderden levens voorgoed ver woest. Bij elke witte bestelbus of vrachtwagen die een weg zoekt over de grachten kijken we even op. Ik vertel haar over een artikel in een Belgische krant over de slachtoffers van de recente aan slagen in Brussel. Er was een spe ciale traumaverwerkingsarts uit Israël op hen afgestuurd om ze te helpen. Helaas zijn ze in Israël gespecialiseerd geraakt in het overleven van terroristische aan slagen. „De een heeft er meer last van dan de ander." Onderzoek naar geestelijke ge volgen van oorlog en geweld is nog steeds broodnodig. „Het heeft te maken met complexe neurologische verbindingen die de hersens maken", meld ik mijn zus, maar die is in gedach ten verzonken. Een andere arts uit Nederland neemt blijkbaar deel aan onderzoek naar een ei- witpil die in combinatie met ver bale therapiesessies een nare her innering zou kunnen wissen. Een soort Eternal Sunshine of the Spotless Mind voor overlevenden van extreem geweld. Een PTSS-medicijn, wordt het ge noemd. Een posttraumatisch stresssyndroommedicijn dat in vloed heeft op je hormonen en korte- en langetermijngeheugen. Op social media bidt iedereen voor de Fransen. Op Twitter ontspint zich een hevige discussie tussen een Ma rokkaanse acteur en een filmre gisseur met overgewicht. Heb ben dit soort bizarre daden als in Nice nu wel of niet met reli gie te maken of werd de dader beïnvloed door GTA? Als ik de af korting opzoek blijkt het om Grand Theft Auto te gaan, een van de meest populaire en ge welddadige computerspellen ooit. „Heb je weieens de Koran gelezen en/of GTA gespeeld?", vraagt de een de ander. En even later: „Jij praat onzin!" Veertig nieuwe tekens worden in hoofd letters getypt. Nieuwssites melden een doden tal dat oploopt. 'Vijftig kinde ren raakten gewond.' Mijn zus pakt Olivia en haar vriendinne tje stevig vast en zet ze in de bak fiets. „Jemig." Ze zucht. „Ik ga William van zwemles halen." Ik knik en sjok mismoedig naar een meubelwinkel een eind je verderop. Eenmaal binnen plof ik neer op een ingewikkelde designbank. De lust om wat dan ook te kopen is me vergaan. Al les lijkt absurdistisch onzinnig. De winkelierster maakt koffie. Ik grijp een Bambikussen bij ge brek aan een mens om te knuffe len. Apathisch scroll ik wat op mijn telefoon. Overal duiken de meest afschuwelijke filmpjes en foto's op. Levenloze lijven, ge wonden, paniek, destructie. Niet kijken, niet kijken. Ik leg mijn hand op de ogen van Bambi. De verkoopster brengt een catalo gus en glimlacht blij: „Koper en groen, dat zijn dé trends van het moment. Heel fris, heel nu!" Of bestel op pzc.nl/findingdory Finding Dory Doeboek i maandag 18 juli 2016 Niet ki ken Schrijfster in tuin begraven Hans van Zon Rotterdam/Londen Helen Bailey met op schoot teckel Boris. De man is haar vriend Ian Stewart, die nu ver dacht WOrdt. FOTO FACEBOOK —Shelley Whitehead, vriendin ftl 64 p-nz-zxt/S, e-R. H-LHctri'. Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a.: AKO, Attent, Blz., Bruna, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Spar en Vivant. Geldig t/m 6 augustus 2016. OP=OP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12