Vogel strijkt terug neer op monument Geboorte poli Sluis ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Nieuwe attractie in Cadzand-Bad opent na lange aanlegperiode MfMSSKi wÊmjam êmmmm 'Shortgolf' is voor iedereen: geoefend en beginner. Het is vooral een toeristische atrractie. Een gewone golfbaan, com pleet met water en 'bun kers' van zand. Maar dan ne gen in plaats van achttien holes, die een stuk korter zijn dan 'in het echt'. Welkom bij 'Shortgolf Cadzand-Bad'. De attractie opende afgelopen week in stilte. „Er komt nog een officiële opening, maar we kijken alvast eens hoe het loopt", verkla ren eigenaren Bram en Anneke de Keuninck en hun zoon Jacco. Het uitbaten van de baan komt boven op de uitoefening van hun agra risch bedrijf en de exploitatie van de naast de golfbaan gelegen par king. De baan bestaat uit negen holes met een lengte van 48 tot 90 me ter. Sommige lopen rechtdoor, maar vooral de drie banen aan de kant van de Ringdijk zijn lastig: daar moet je over het water heen van is een vak apart, hebben de ei genaren ontdekt. De aanleg, inclu sief het laten groeien van het juis te gras, duurde drie jaar. En ook het onderhoud let heel nauw, ver klaart Jacco, die het heeft over 'maaien, verticuteren, zaaien, be- zanden, beluchten, spuiten, be mesten en beregenen'. „Het gras op de greens moet zes milimeter lang zijn, dus die maaien we elke dag. En de banen om de dag." En dan is er nog het onderhoud van het terrein zelf, dat met gras, water en duinen een parkachtig karakter heeft. Dat was ook de be doeling, legt Bram uit. „Dit is natuur- baan als deze gezien in Knokke en dachten: 'Dat gaan we ook doen.'" De natuur is erbij gebaat, want Bram ontdekte al boomkikkers in de poelen op het terrein. Inmiddels hebben geoefende golfers de baan ontdekt. „Er was hier al iemand een met een rijden de golftas", grinnikt Bram. De baan is, zo vlak naast vakantiepark Noordzee Residence, toch vooral bedoeld als toeristische attractie. Bezoekers krijgen een golfclub en een 'putter' mee: die laatste ge bruik je alleen op de green. Bij de baan is een horecage- bouw neergezet, in de stijl van een klein strandpaviljoen. Ook passanten kunnen daar stoppen voor een drankje en hap je- compensatie voor de aanleg jmfó van onze par- king. We vroe gen ons af: kunnen we daar iets extra's mee? We hadden zo'n soort slaan, met risico s op verdronken balletjes. „Die hebben we heel wat nodig", erkent Bram. Hij legt ondertussen de regels uit. Als on ervaren golfbaaneigenaar leer je snel, zo blijkt. Niet alleen over gol fen, maar belangrijker: ook over de banen. Want de aanpak daar- SLUIS Het Geboortecentrum van ZorgSaam opent per 1 sep tember een poli in Sluis. Daar kunnen zwangere vrouwen te recht voor controle. De poli komt in de praktijk van huis arts Slock. Daar is elke twee we ken op vrijdagochtend een ver loskundige aanwezig. Het Ge boortecentrum heeft al poli in Biervliet, Breskens, Oostburg, Hulst, Terneuzen, Kloosterzan- de, Zaamslag en Sas van Gent. ZorgSaam hoopt dat, na de verbetering van de N61, meer West-Zeeuws-Vlaamse vrou wen willen bevallen in Terneu zen. Nu wijken die nog vaak uit naar Knokke. Er komt toch weer een bronzen vogel op het watersnoodmonu ment bij Kruispolder. Het monu ment van Ronny Ivens (acht me ter hoge granieten zuilen met beeldverhalen, een gedicht van Chris Ferket, de namen van de slachtoffers en een rustbankje) werd in 2003 onthuld, vijftig jaar na de Watersnoodramp. Op twee van de zuilen zat toen een bronzen vogel, maar één is sinds 2013 foetsie. Het ornament is ver moedelijk gestolen. Ivens had de gemeente meteen al aangeboden een nieuwe vogel te gieten, maar de gemeente sloeg dat af. Te duur en een te groot risico dat de vogel uiteindelijk opnieuw 'vliegt'. Het Hulster raadslid Toon Maas (Algemeen Belang Groot Hulst) vroeg in de laatste commissievergadering aandacht voor het incomplete monument dat de tien slachtoffers van de Ramp in Zeeuws-Vlaanderen herdenkt. Wethouder Jean-Paul Hageman had nu goed nieuws: „We gaan het monument herstel len. We mogen de Watersnood ramp nooit vergeten." Van dinsdag 26 juli tot en met vrijdag 12 augustus is de praktijk van R. van Berkel, huisarts te Koewacht, wegens vakantie gesloten. De praktijk wordt waargenomen voor de namen, beginnend met de letters: A t/m H: Dr. Helmers te KloosterzandeTel. 0114 683185 I t/m P: Dr. Vedrai te Clinge Tel. 0114 312361 R t/m Z: Dr. de Visser te Hulst Tel. 0114 314215 Gelieve uw medicijnen tijdig aan te laten vullen. zaterdag 16 juli 2016 'Onderhoud golfbanen let nauw' den. foto's ronald den dëkker Martijn de Koning Cadzand-Bad Golfbaaneigenaren Bram, Anneke en Jacco de Keuninck hebben hun handen vol aan het onderhoud van het terrein. shortgolf-cad zandbad.nl Soms komen er geoe- t fende golfers, maar voor al toeristen weten de nieuwe golfbaan te vin- Ir;- Sheila van Doorsselaer Kruisdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83