leven willen vernietigen te verslaan' premier theresa may van groot-brittannië NIEUWS 7 „We hebben nog steeds de nei ging ons te beveiligen tegen scena rio's die al hebben plaatsgevon den. Nadat Karst T. tijdens Konin ginnedag in Apeldoorn op het pu bliek was ingereden, zetten we overal betonblokken neer. Terro risten zijn creatief genoeg elke keer iets nieuws te verzinnen. Als je betonblokken plaatst, zullen ze de volgende keer een privévlieg- tuigje huren, of een evenement in een andere stad uitkiezen. Het is niet te doen je tegen alles te bevei ligen. Deze mensen kennen geen enkele belemmering, ze zien wel waar het schip strandt. „In Israël geldt het summum van beveiliging. Daar wordt elk win kelcentrum bewaakt. Het gevolg is dat mensen zich buiten het win kelcentrum opblazen. Maar de ge dachte is dat er nog altijd minder slachtoffers ontstaan dan wanneer zo'n explosie binnen plaatsvindt. Je moet accepteren dat aanslagen voorkomen, maar kunt wel probe ren het effect te minimaliseren. „Waar wij heel erg mee bezig zijn, is het identificeren van afwijkend gedrag. Uit onderzoek is gebleken dat als mensen kwaad in de zin hebben, je dat altijd aan ze kunt merken. Stille controles op strate gische plaatsen kunnen daarom het verschil maken. Je kunt bij voorbeeld iemand met een uni form langs laten lopen en kijken wie daar vreemd op reageert. Die methode heeft de politie wel eens geoefend op Hoog Catharijne. Ter roristen waren daar niet, maar ze plukten er wel meteen tasjesdie ven en zakkenrollers tussenuit. „Zo'n aanslag is altijd voorbereid. Er wordt niet zomaar een vracht auto gehuurd. Er wordt over nage dacht, de locaties worden gescout. Het beste is als je in die fase al de dreiging kunt herkennen. Dat je afwijkend gedrag vroegtijdig kunt signaleren. Maar het is lastig hoor. Deze wedloop kun je nooit win nen. „Over het algemeen geldt: terroris ten maken liever tientallen dan en kele slachtoffers. Een aanslag zal dus eerder gebeuren in een voet balstadion dan in een stil straatje. Het is dus goed om op plaatsen waar veel mensen samenkomen je ogen en oren open te houden, maar je moet je ook beseffen dat de kans om getroffen te worden door een aanslag statistisch onge looflijk klein is. De kans dat je in de auto verongelukt, is vele malen groter. En toch stap je elke dag weer in de auto." VOOR DE ZORG VOOR MIJN MOEDER VJ zaterdag 16 juli 2016 'Signaleer afwijkend gedrag' Extra patrouilles van marechaussees op luchthaven Schiphol. FOTO OLAF KRAAK Vliegtuigen, bomgordels, kalasj- nikovs en nu ook een vrachtwa gen. Terroristen verzinnen steeds nieuwe manieren om dood en verderf te zaaien. Heeft beveiligen nog wel zin? Ruben van Berg, Operationeel direc teur van beveiligingsbedrijf Se- curitas: „Aanslagen komen voor, maar je kunt wel het effect mini maliseren." Koen Voskuil Rotterdam Alles is tegenwoordig een wa pen, verzuchtte gisterochtend de korpschef van de Nationale Politie. Hoe beveilig je je tegen steeds nieuwe terroristische aanslagen? Als terroristen overal kunnen toeslaan, heeft beveiliging dan überhaupt nog zin? Als terroristen steeds iets nieuws verzinnen, hoe kunnen we ons dan wapenen? Had zoiets geholpen om een aan slag als in Nice tegen te gaan? Het gebeurt weer in Frankrijk. Wat kunnen vakantiegangers daar doen om zich veilig te voe len? #ikwaardeerje Frans Woudenberg, zoon van Floor Woudenberg van Velzen in verpleeghuis Laurens De Flofstee, Rotterdam Yvonne Nolte, dochter van Mieke Nolte-Kuhn in verpleeghuis Oranje Nassau's Oord, Wageningen Miriam Aarts, dochter van Toos Aarts-Gijzen in de Ruijsstraat, Blerick Greet van den Bovenkamp, echtgenote van J. van den Bovenkamp in verpleeghuis Het Hoge Heem Uithoorn Feikje Posthumus, dochter van mw. G. Posthumus in verpleeghuis Lijtehiem, Ureterp Warda Ratsma-Nobel, echtgenote van J. Ratsma in verpleeghuis Stellinghaven, Oosterwolde Manuela Koelemij, kleindochter van Jenny Wessels-Dribbel in Snavelenburg, Maarssen Inge van der Spoel, dochter van Nettie van der Spoel-van den Hoven in Swinhove, Zwijndrecht Joke Klaassen, dochter van mw. G.C. van Dam-van 't Hoenderdaal in woonzorgcentrum Weideheem, Harderwijk Cherry Brand-Pettinga, echtgenote van J.A. Brand in verpleeghuis Stellinghaven, Appelscha Ellen Pereira, dochter van Robert Lens in Amaris Gooizicht, Hilversum Wanda van der Eijk en Hedy van Haagen, zussen van Gaby Brinkers in woonzorgcentrum Humanitas, Deventer Ineke Ruissen, dochter van Jannie Ruissen-Vader in Binnenhaven, Nieuw- en Sint Joosland Magda Brouwers-Hodiamont, dochter van mw. Hodiamont-Delnoy in zorgcentrum Oosterbeemd, Valkenburg a/d Geul Albertina van der Does-Hoek, schoondochter van Klazina van der Does-Ouwehand in verpleeghuis Topaz Overduin, Katwijk Wilma de Willigen-Robbemond, dochter van Rosemarie Eleonore Robbemond in verpleeghuis Schiewaegh, Schiedam Familie van Es, w.o. zoon van L.P. van Es in zorgcentrum Pedaja, Hardinxveld-Giessendam Mevr. Wilhelmien v.d. Bosch-Blummel, dochter van mw. Blummel in Ontmoetingshuis de Beemden, Sint-Michielsgestel Mevrouw H. Dickmann, dochter van mw. H. Reijers in Buitenhuis, Esch Mevrouw Leny Gastens, dochter van Charles Raes in Zorgcentrum Huize Louise, Brunssum Rien Mast, echtgenoot van Ellie Mast-Sperling in verpleeghuis Hollewal, Den Burg Alie Versfelt-Last, dochter van Willy Last-Zwanepol in verpleeg- en reactiveringscentrum Myosotis, Kampen A. van As-Hoekzema, dochter van mw. A. Hoekzema-Wierenga in Woonzorgcentrum Else van der Laan huis, Eelde Paul Meulblok, zoon van Coby Meulblok in De Geinsche Hof, Nieuwegein llona Scheepmaker, dochter van Jan Komman in verpleeghuis Sonnevanck Harderwijk Mevrouw A.A.M. Wever, echtgenote van J.W.N. van Rijswijk in woonzorgcentrum Prinsenhof, Leidschendam Riky Neijenhuis, echtgenote van Hans Neijenhuis in verpleeghuis Liemerije, Zevenaar Pierre Weij, zoon van mw. J.C. Weij-van Zalen in verpleeghuis Rozenholm, Aalsmeer Het is nooit makkelijk als je moeder in een verpleeghuis gaat wonen. Of je partner, je vader, tante of opa. Het gebeurt omdat thuis wonen echt niet meer gaat. En er meer zorg nodig is dan je zelf kunt bieden; qua tijd, maar nog meer qua professionaliteit. De 240.000 medewerkers in verpleeghuizen doen er alles aan om de beste zorg te bieden. Aan ouderen van wie lichaam of geest of allebei niet meer meewerken. Familieleden van verpleeghuisbewoners zien wat het werk van de medewerkers inhoudt. Hoe zwaar, belangrijk en mooi het is. En hoe onmisbaar deze medewerkers zijn. Veel familie en vrienden spreken daar vaak hun waardering voor uit. Rechtstreeks: van mens tot mens. En nu publiekelijk in deze advertentie en op acebook.com/ikwaardeerje. Wilt u ook uw waardering voor de zorgmedewerkers uitspreken? Gebruik dan kwaardeerje Deze uiting is mogelijk gemaakt door de verpleeghuizen in Nederland, verenigd in ActiZ. actiz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7