Dagen VW zijn geteld Raad wil geen boa's, maar wijkagenten Voice of Tholen BEVELANDEN JOLEN 11 Biezelinge zwaait deze week monument van De Linge uit Riek Duijnhouwer werkt komende vrijdag voor het laatst op basisschool De Linge in Biezelinge. Met een receptie op donderdag krijgt de geboren juf een passend afscheid. Oeps schade,... Het is aftellen geblazen. Nog vijf schooldagen en dan zit de schoolcarrière van juf Riek er op. Na 46 jaar voor de klas neemt zij afscheid van CBS De Linge in Biezelinge. Ze mag met pensioen. Met een dubbel gevoel, weliswaar. Want gemakkelijk zal het voor Riek Duijnhouwer niet zijn. „Het is en was m'n lust en m'n leven", vertelt de vrouw die 46 jaar geleden begon als kleuterjuf bij De Eerste Stap. „Zo heette de kleuterschool indertijd. Pas toen die met de lagere school samen ging werd het De Linge voor mij." Dat Riek het onderwijs in ging was eigenlijk een vanzelfsprekend heid. „Ik riep als kleuter al dat ik juf wou worden." De Kapelse begon dus als kleu terjuf in Biezelinge. „Dat lag bin nen de familie nog wel een beetje gevoelig." Zelf verhuisde ze op haar 21ste naar Goes. Dat had als bijkomend voordeel dat ze ook eens naar buiten kon zonder di rect herkend en aangesproken te worden. Maar de Biezelingse school bleef zij al die jaren trouw. „Na een aantal jaren de kleuters gehad te hebben, ben ik een tijdje gaan 'zwerven'. In die fase heb ik verschillende groepen gedaan. Op een bepaald moment begonnen wij als één van de eersten met een combinatieklas 2/3. Die kreeg ik toen onder mijn hoede." In Biezelinge kent daardoor bijna iedereen deze schooljuf. Ver schillende generaties groeiden op met juf Riek voor de klas. Op den duur kreeg ze zelfs kinderen van 'haar' kinderen in de klas. „Het eerste kind van een kind vond ik verschrikkelijk", bekent Riek. „Maar daarna raak je er snel aan gewend." Alle oud-leerlingen en ouders krijgen donderdag 21 juli nog één keer de gelegenheid om juf Riek de hand te schudden. Op school wordt dan van 17.00 uur tot 19.00 uur een receptie gehouden. Riek vind het maar spannend: „Zet die receptie maar in de krant, hoor. Anders komt er straks helemaal niemand." De kinderen nemen donderdag overdag al afscheid van de juf. „Vrijdag hebben we dan nog een opruimdag. Wat er daarna komt is voor mij één groot vraagteken. Dan kan ik gaan luilakken, maar dat moet ik dan nog wel leren. Want van afbouwen is niet veel gekomen. En het thuiszitten zie ik nog niet voor me. Maar ik heb kleinkinderen waar ik op ga pas sen en verder zie ik het wel." Terugkijkend op de 46 jaren voor de klas komt Riek eigenlijk al leen maar tot mooie herinnerin gen. „Met de vervelende dingen ben ik zo klaar. Ik krijg zoveel energie van die kinderen. Ook van de drukke en beetje stoute kinde ren word ik nooit moe. Ik heb het écht al die tijd met heel veel ple zier gedaan. Ik geloof dat ik in al die jaren maar één week ziek ben geweest." Na volgende week is Riek van plan een tijdje in de luwte te blij ven. „Want thuis gaat het wel, maar hier op school reageert ieder een op je vertrek. En ik vond het ook pijnlijk om niet meer bij de planning betrokken te zijn. Daar bij merkte ik dat er veel emotie in me zit." Riek zegt na haar afscheid de deur van de school dan ook niet plat te gaan lopen: „Want dat zou me te veel zeer doen." De dagen van het VW-kantoor in Sint-Maartensdijk lijken ge teld. De toeristenorganisatie krijgt volgend jaar nog extra geld om de voorziening open te hou den, maar daarna houdt het op. Tholen geeft nu jaarlijks 29.500 euro aan de VW, maar dat is ruim onvoldoende om de kosten voor het openhouden van het kantoor in Sint-Maartensdijk te dekken. De gemeente moet ruim 20.000 euro per jaar bijbetalen om het kantoor enkel nog in de zomer open te houden. Het college stelde voor om dat de komende twee jaar te doen, maar de SGP wilde deze week tij dens de raadsvergadering een dik ke streep door de extra bijdrage zetten. Dat ging veel andere frac ties te ver. Een meerderheid ging uiteindelijk akkoord met een afge zwakt voorstel om de VW alleen volgend jaar nog extra geld te ge ven om het kantoor open te hou den. Volgens de SGP komen er steeds minder bezoekers. Boven dien zouden veel mensen niet zo zeer voor de VW komen, maar voor de Oranjekamer, die er bo ven zit. De bestaande voorzie ning heeft volgens de SGP geen duurzaam bestaansrecht meer. De VVV zou zich moeten richten op digitale dienstverlening. THOLEN Burgemeester en wet houders van Tholen moeten bij de politie gaan bedelen om meer wijkagenten. Er zijn er nu drie in de gemeen te, maar volgens de SP-fractie is één wijkagent op 5000 inwoners de norm. Tholen zou er dus mini maal twee bij moeten krijgen. Het college stelde dat dit wel iets ge nuanceerder ligt, maar toch nam de gemeenteraad een motie aan die het college opdraagt te gaan pleiten voor meer agenten. Vol gens de SP voelen wijkagenten zich meer betrokken bij de lokale samenleving dan boa's, die voor een paar uur per week worden in gevlogen. Het collegevoorstel om voor 34.000 euro per jaar extra boa-uren in te kopen, werd dan ook naar de prullenbak verwezen. Coöperatief Woonmagazine U. A. in liquidatie Statutair gevestigd te Middelburg Bovengenoemde rechtspersoon is bij besluit van de algemene ledenvergadering van 16 juli 2015 opgeheven per 1 april 2016. De vereffenaar deelt mee dat de rekening en het plan van verdeling als bedoeld in artikel 2:23b BW, gedurende twee maanden na deze publicatie voor een ieder ter inzage liggen ten kantore van het handelsregister van de Kamer van Koophandel onder nummer KvK 52179338. THOLEN De finale van de Voice of Tholen is vanavond op camping De Zeester in Scherpenisse (Gorishoek). Vier zangeressen en twee zangers, die zich kwalificeer den in de voorrondes, strij den om de eerste plaats. De optredens beginnen om 20.00 uur, inloop vanaf 19.00 uur. Toegang is gratis. Kom naar Van den Berg! Zie voorwaarden: vandenbergautoschade.nl zaterdag 16 juli 2016 Juf Riek stopt 'al' na 46 jaar Willem Adriaansens Biezelinge Juf Riek Duijnhouwer temidden van haar laatste groep kinderen: „In het begin zal ik de deur hier niet platlopen. Dat zou me te veel zeer doen." foto maroelle davidse Rob Paardekam Sint-Maartensdijk international Mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78