Hoek wil kunstgrasveld over twee weken officieel openen It Vader gaat voor zesde goud op NK 22 ZEELAND Rijdster van Wiggle High5 doet hardheid op voor de Spelen De Belgische topwielrenster wint in Philippine voor de derde keer op rij de openingsrit van de BeNeLadies Tour. Het was zeker niet gemakkelijk vandaag. De eerste ronde was erg hectisch Jolien D'Hoore heeft gisteravond haar favorietenrol in de eerste etappe van de BeNeLadies Tour waargemaakt. De 26-jarige renster van Wiggle Highs was aan het ein de van de openingsrit van 103 kilo meter de snelste van een flink uit gedund peloton. Ze haalde het in Philippine ruimschoots voor de Noorse Emilie Moberg (Hitec Pro ducts) en Nina Kessler (Lens- world-Zannata). Na een minuut stilte voor de slachtoffers van de aanslag in Nice gingen 132 rensters in Philippine van start. Vanuit het vertrek werd de koers meteen hard gemaakt. Dat zorgde na de eerste passage van de kasseienstrook de Bolder- weg voor een schifting. Het pelo ton viel in verschillende groepen uiteen. Zo'n veertig rensters vorm den de kopgroep. De tweede groep volgde op een kleine achter stand. Tijdens de tweede ronde van 34 kilometer was de voorsprong van de omvangrijke kopgroep opgelo pen tot een minuut. De rensters vooraan hielden tijdelijk een wa penstilstand en gingen gezamen lijk de slotronde in. In die laatste ronde probeerde Winanda Spoor (Lensworld-Zan- nata) het alleen op de Bolderweg, maar ze kreeg weinig ruimte. Een eindsprint moest uitsluitsel geven. In de laatste rechte lijn ging Jolien D'Hoore al vroeg aan, maar niemand kon haar op de Kasteelstraat nog passeren. Hoewel D'Hoore al haar zesde zege in de BeNeLadies Tour boek te, was ze na afloop opgelucht. „Het was zeker niet gemakkelijk vandaag", verklaarde de Belgische. „De eerste ronde was erg hectisch. Het tempo lag hoog en het ver baasde me dat we al zo vroeg met een omvangrijke groep konden wegrijden." Ze had slechts één ploeggenote mee vooraan, waardoor ze als top favoriete de koers moeilijk kon controleren. „De tweede ronde verliep rustig, maar in de slotron de werd er slag om slinger gede marreerd. Gelukkig draaide het uit op een massasprint, waardoor ik kon winnen." D'Hoore schreef zo voor het der de jaar op rij de rit in lijn in Philip pine op haar naam en ze is daar mee nog ongeslagen op Zeeuws- Vlaamse bodem. „Het parkoers ligt me hier wel. Ik rijd graag over kasseien en ik schuw de wind niet. Bovendien past deze wed strijd dit jaar perfect in mijn voor bereiding op de Olympische Spe len van Rio de Janeiro. Ik kom daar weliswaar op de baan uit, maar dit is een goede afwisseling. De BeNeLadies Tour is immers een vlakke wedstrijd. Dat is goed voor mijn snelheid, wat ontzet tend belangrijk is met het oog op de Spelen." Voor het zover is, moet ze eerst nog de drie resterende etappes van de BeNeLadies Tour tot een goed einde brengen. Hoewel ze de topfavoriete voor de eindoverwin ning is, tempert ze zelf de ver wachtingen. „Natuurlijk ga ik voor de eindzege, maar er zijn hier nog andere sterke rensters. Het was vandaag een zware etap pe, maar ik ga vol voor de tijdrit van morgen en dan zien we wel waar het schip strandt." De eerste selectie van zaterdag hoofdklasser Hoek begint van daag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Niet op het fon kelnieuwe kunstgrasveld, want dat is nog niet klaar. Na weken van voorbereiding wordt het gras dit weekend afgeleverd. Komen de week wordt met het uitrollen van het kunstgras begonnen. „Als het goed is, kan er op 25 of 26 juli voor de eerste keer op getraind worden", zegt voorzitter Art van der Staal. Het nieuwe veld moet op zater dag 30 juli officieel geopend wor den. Hoek speelt die dag om 18.30 uur tegen het Belgische Knokke. Het is de vierde oefenwedstrijd tijdens de oefencampagne. De eer ste drie duels speelt de ploeg van trainer Jannes Tant op vreemde bodem. Aanstaande woensdag wordt nog uitgeweken naar Bier vliet, waar het Belgische Damme vanaf 19.30 uur de tegenstander is. John de Wolf Zaterdag 23 juli speelt Hoek om 14.00 uur in Vlissingen tegen het naar de Tweede Divisie gepromo veerde GVVV. De ploeg uit Vee- nendaal staat onder leiding van John de Wolf, die afgelopen sei zoen nog in beeld was bij Hoek als opvolger van de ontslagen Ruud Pennings. De keuze viel toen op Jannes Tant, waarna De Wolf niet veel later bij GVW aan de slag ging. Als het goed is, kan er op 25 of 26 juli voor de eerste keer op getraind worden De derde oefenwedstrijd van Hoek is op vrijdag 29 juli tegen de West-Zeeuws-Vlaamse selec tie. Dat duel wordt ook dit jaar in Biervliet afgewerkt. De volgen de dag treedt Hoek dan op het ei gen kunstgras aan tegen Knokke. Na een trainingsweekend in Veldhoven (5 t/m 7 augustus) en een oefenduel met het door Henk Houwaart getrainde Zweve- zele (10 augustus) begint de com petitie voor Hoek op zaterdag 20 augustus met een uitwedstrijd te gen Ter Leede. Gisteren werd duidelijk dat Hoek dit seizoen geen vijftien maar veertien tegenstanders heeft in de hoofdklasse A. Haag- landia, dat al langer financiële problemen had, werd failliet verklaard. De club uit Rijswijk zal uit competitie worden geno men. NIEUWKUIJK Bij de nationale ti telstrijd mountainbiken in het Bra bantse Nieuwkuijk maken dit weekeinde diverse Zeeuwse cou reurs kans op een rood-wit-blauw tricot. De voornaamste rijder uit Zee land is Milan Vader. De twintigja rige Middelburger verdedigt mor gen bij de beloftes zijn titel van vo rig jaar. De nummer zes van het EK en de nummer acht van het WK geldt als de grote favoriet. Als hij wint, wordt het zijn zesde gou den plak op een Nederlands kam pioenschap. Bij de kanshebbers op eremetaal zitten ook Anne Terpstra (eli te-vrouwen), Tim en Mick van Dij- ke (nieuwelingen) en Aimée Schoe (junior-vrouwen). zaterdag 16 juli 2016 D'Hoore blijft ongeslagen op Zeeuws-Vlaamse bodem Job de Feijter Philippine Jolien D'Hoore had na 103 kilometer nog een machtige sprint in de benen, foto peter nicolai —Jolien D'Hoore Barry van der Hooft Hoek —Art van der Staal, voorzitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70