Vlootschouw is voor iedereen Schouwen steunt Reimerswaal IOUWEN-DUIVELAND 11 Inspiratiecentrum Grevelingen komt nog niet van de grond Inspiratiecentrum Grevelingen moet bezoekers verleiden om de omgeving te verkennen. Maar dan moeten er wel mensen op afkomen. En dat blijkt lastiger dan gedacht. V uim een jaar nadat In spiratiecentrum Gre velingen is geopend, vinden L de men sen de weg nog steeds niet naar het gebouw halverwege de Brouwersdam. „Veel mensen weten niet dat we er zijn en als ze toevallig langslopen, weten ze niet wat we doen", zegt Jorne Kap, woordvoerster. Het doel van het inspiratiecentrum is mensen te verleiden wat te gaan doen in Schouwen-Duive- land en Goeree- Overflakkee door ze op een interactieve manier te informe ren. Maar de bezoe kersaantallen laten nog te wensen over. Volgens Kap is de marketing afdeling hard bezig daarin veran dering te brengen. „We krijgen binnenkort belettering aan de ge vel, er liggen flyers op vakantiebe stemmingen en we hebben spe ciaal voor het zomerseizoen een Mensen weten nog niet wat ze bij ons kunnen doen Sunset Program opgezet", vertelt ze. In juli en augustus is er iedere avond van de week een activiteit. Van een natuurfilm kijken, tot wijnproeven en Escaperoom spe len in de toren. Of het inspiratie centrum daarmee de focus verliest? „Nee hoor", vindt Kap. „Verder blijft al les hetzelfde. „We willen niet meer al leen een inspiratie centrum zijn, maar een activiteitencen trum in bredere zin. Dat proberen we tij dens het Sunset Pro gram ook te berei ken. Daarom is één van de wijnproe verijen in samenwer king met De Kleine Schorre. En de op drachten die deelne mers krijgen tijdens de Tower Escape zijn vaak gerelateerd aan het Grevelingen- meer en de omgeving. Zo hopen we bezoekers te verleiden om bij voorbeeld een bezoek te brengen aan mooie plekken in de naastgele gen gemeenten, of om te gaan winkelen bij lokale onderne mers." Maar dan moeten mensen nu wel gaan komen... Dat hebben de Visserijvereniging Algemeen Vissersbelang en enke le Bruse ondernemers samen gere geld. Op de boot, de Denick, ont vangt de visserijvereniging 's och tends ruim tweehonderd gasten om te netwerken en 's middags gaan ze ermee de Oosterschelde op. Omdat er nog zo'n honderd vrije plaatsen waren, werd be dacht om die beschikbaar te stel len aan mensen die de boottocht anders altijd aan zich voorbij moe ten laten gaan. Die mensen zijn benaderd via zorgcentra. Ze staan al op de lijst. Aan de vlootschouw doen vol gens Theo Ketting, voorzitter van de Visserijdagen in Bruinisse, min der kotters mee dan normaal. „Een aantal komt niet terug, om dat ze nog volop bezig zijn met het invangen van mossels op de Wadden. Bovendien kost een re tourtje naar Bru enkele duizen den euro's brandstof. De mossel vissers kunnen momenteel geen cent missen." Toch blijven volgens Ketting nog zeker tien kotters over. „Dat is waarschijnlijk wel genoeg om ie dereen die de vlootschouw vanaf het water wil beleven, mee te ne men." De Visserijdagen, die donder dag zijn begonnen en duren tot en met vandaag, trekken traditie getrouw veertig- tot vijftigdui zend mensen naar Bruinisse. Wie wil meevaren tijdens de vloot schouw, moet vanaf 13.30 uur klaarstaan aan de Havenkade. De schouw begint om 14.00 uur en duurt ongeveer een uur. Burgemeester en wethouders van Schouwen-Duiveland zijn het helemaal eens met hun colle ga's in Reimerswaal: de schaal- en schelpdiersector krijgt te wei nig aandacht in het advies van de commissie Balkenende. Dat heeft het Schouwse colle ge, op verzoek van de gemeente Reimerswaal, aan de provincie Zeeland laten weten. De gemeente Schouwen-Dui veland onderschrijft het belang van de schaal- en schelpdiersec tor. „Ook voor onze gemeente. Deze sector staat voor opgaven op het gebied van de balans tus sen schelpdierkweek en natuur, rendementsverbetering en aan scherping van voedselveiligheids- eisen. Ook in deze sector is conti nue innovatie daarom van be lang." De gemeente Schouwen-Dui veland roept de provincie op om- haar brief te ondersteunen. „Zo dat ze in haar beraadslagingen over het rapport dit onderwerp kan betrekken." zaterdag 16 juli 2016 'Mensen lopen ons zo voorbij Elodie Kint Brouwersdam R —Jorne Kap Mensen met een lichamelijke be perking die vroeger vanaf de Ha venkade moesten toezien hoe anderen aan boord stapten om de Bruse vlootschouw te bele ven, hebben geluk: voor de Vis- serijdagen is dit lustrumjaar een partyboot gehuurd waar ook rol stoelers op kunnen. Wendy Wagenmakers Bruinisse Wendy Wagenmakers Zierikzee CKVUWsV,M!Rt11 Het nieuwe Sunset Program moet mensen aantrekken met een dagelijkse activiteit. Zoals Game and Play, waar bezoekers de reuzevariant van een gezelschapsspel kunnen spelen, fotos dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68