Borsele wringt zich in bochten Viaduct van Bru onthuld In Nederland staan bedden leeg in de (nood)opvang Mijlpaal windpark Gemini 2 ZEELAND Kwijt AZC 'S-GRAVENPOLDER Commentaar Het gemeentebestuur van Borsele verschuilt zich achter gele genheidsargumenten. Het COA zou Borsele niet kunnen overtuigen van de urgentie van de bouw een asielzoekers centrum. Vreemd. Want volgens het COA is de druk helemaal niet van de ketel. De vluchtelingenstroom is even minder sterk maar er is geen enkele reden om achterover te leunen. In opvangen zitten veel vluchtelingen die nodig naar een beter onderkomen moeten. Het COA rekent al met de sluiting van de eerste lichting azc's. Bo vendien is het eind van de exodus uit Syrië nog niet in zicht. Borse le vertaalt deze feiten in 'geen directe noodzaak' en verwijst naar andere gemeenten waar niets gebeurt. Dat is buitengewoon lenig. Als de bevolking te hoop loopt, moet je dan twijfel tonen of juist doorzetten? Onder aanvoering van burgemeester Jaap Gelok leek Borsele in staat tot doorbijten. Tot deze week. Toen haalde de ge meente ineens een zwakke argumentatie uit de kast en besloot niets te doen. Op deze manier wekt Borsele de indruk te zwichten voor het verzet. Gelok toont begrip voor inwoners die de besluit vorming over de azc's ondemocratisch vinden. Maar als elke ge meente zou handelen als Borsele, en de landelijke taakstellingen op deze manier zou traineren, is de democratie pas echt naar de knoppen. In het uiterste geval moet de provincie dan de gemeente dwingen. Van een burgemeester mag worden verwacht dat hij uit legt waarom een gemeente geen eigen koers kan varen, ook al is een azc een schok voor een kleine kern. Kennelijk voelt Gelok zich gedwongen ineens een andere lijn te volgen dan die hij aanvanke lijk tamelijk duidelijk heeft neergezet. Dat is heel jammer. Want ondertussen is er niets veranderd aan de noodzaak van een azc in Borsele - en in veel andere Zeeuwse gemeenten. Aan de noodzaak van een asielzoekerscentrum is niets veranderd De inwoners van Bruinisse wil den een fraaie entree. En die heb ben ze gekregen. Honderdtwintig tekeningen van basisschoolkinde ren hebben model gestaan voor het kunstwerk dat op het viaduct aan de Noorddijk is geschilderd. Dat betekende dus honderd twintig ijsjes als dank voor de in spiratie. En een blije wethouder, Jacqueli ne van Burg. „Het is jullie kunst werk! En dat blijft het ook. Als je later groot bent, kun je dit aan je eigen kinderen laten zien." Ze prees de trots op Bruinisse, die aan de tekeningen is af te zien. Op elke vierkante meter staan dé drie letters van het dorp: BRU. Almanak Het was crisis afgelopen week in de gemeente Sluis. Het weg sturen van een wethouder dwong raadsleden tot het ma ken van overuren. Koortsachtig hadden ze overleg met elkaar en met de pers. Eén van hen was echter een complete dag onvindbaar. Zelfs zijn fractiege note was verbaasd: niet bereik- baar voor politieke zaken, dat was toch echt niets voor hem. Er moest iets serieus aan de hand zijn. Ernstige privéom- standigheden wellicht? 's Avonds om een uur of tien gaf het raadslid dan toch teke nen van leven. „Ik was bij de Ikea. Wat is daar veel te zien zeg..." Winkel voor bloemschikken Zwemmen met meerminstaart Geen geld voor schone fontein Stadspoorten moe ren vaker open Het klopt dat er lege bedden zijn, maar voor een deel staan die in de noodopvang en het is altijd de bedoeling geweest om mensen zo snel mogelijk vanuit de noodopvang (zoals de Zee landhallen) door te laten stro men naar een regulier AZC. Er staan ook bedden leeg in regu liere centra, maar dat is beleid en volgens het COA nodig voor een goede bedrijfsvoering. Het afgelopen jaar was de bezet tingsgraad in de opvangcentra 97 procent (97 van de 100 bed den bezet) maar dat is volgens het COA te hoog. „Ook een ho tel zit nooit helemaal vol." Het COA gaat nu terug naar een be zettingsgraad van 80 tot 85 pro- NIET WAAR cent. Dan is er ruimte om in te spelen op onverwachte, urgente situaties. „Als je om 23.00 uur het bericht krijgt dat er onder dak nodig is voor een gezin met drie kinderen wil je die op kun nen vangen." Daarnaast zitten er nog steeds een paar duizend mensen in de noodopvang. Die wachten nog op een plek in een regulier AZC. HOEVEEL VLUCHTELINGEN VANGEN DE ZEEUWSE GEMEENTEN OP? Gemeente Noodopvang Bestaande azc Extra Sluis - - - Hulst - - - Terneuzen 600 - - Middelburg - 330 330 Vlissingen - - 300 Veere - - - Goes 500 300 210 Borsele - - - Kapelle - - - Reimerswaal - - - N-Beveland - 1 - Tholen - - - Sch-Duiveland - - - Totaal 1100 630 840 makelaar» Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen VLISSINGEN Windpark Gemini, waar energiebedrijf Delta alle groene stroom van afneemt, heeft een mijlpaal bereikt. Bouwer Van Oord heeft recent de honderdste windturbine ge plaatst. Windpark Gemini bestaat uit in totaal 150 windturbines met elk een vermogen van 4 mega watt. In 2017 is het windpark volledig operationeel. zaterdag 16 juli 2016 li Dat ijsje is meer dan verdiend! foto dirk jan gjeltema Wendy Wagenmakers Bruinisse Tip? redactie@pzc.nl BRUINISSE Webwinkel Goedkoop- Bloemschikken.nl, geves tigd in Bruinisse, heeft daar een winkel geopend in de Poststraat. Daar worden ar tikelen verkocht waar men sen thuis bloemstukken mee kunnen maken. „Om dat mensen toch graag wil len komen kijken." Vanaf september verkoopt eigena resse Lenie van Herwijnen er ook verse bloemen. WEMELDINGE Op 23 juli zullen zeemeer minnen het Oosterschelde- water bevolken bij het strandje van Wemeldinge. Hotel Wemeldinge houdt dan in samenwerking met zwemschool Onda een workshop zeemeermin- zwemmen. Rond 18.00 uur mogen zwemmers voor 9 euro (volwassenen) of 5 eu ro (kinderen) een staart uit proberen. Aanmelden kan via www.mkbwemeldin- ge.nl. VLISSINGEN De Vlissingse fonteinen blij ven meestal algengroen. LPV-raadslid Wim Hirdes vroeg schriftelijk om betere schoonmaak van de Betje Wolffontein, de Eb en Vloed vijver en het waterwerk op het Scheldeplein maar daar is geen geld voor, meldt het college. Tweemaal per week wordt het zwerfvuil er uit gevist, het water wordt ververst en in voor- en na jaar wordt de aanslag weg gepoetst, meer zit er niet in. Hirdes meldde donderdag in de raad daar geen genoe gen mee te nemen. ZIERIKZEE De Zierikzeese Noord-en Zuidhavenpoort zijn deze en volgende maand drie midda gen per week geopend voor publiek. En dat zou veel va ker moeten gebeuren, vindt initiatiefneemster Baukje Bijlsma. In het gangenstelsel van het verdedigingswerk is een expositie ingericht over ridders en kastelen. Wat waar Robert Johnsonstraat 35 Middelburg Nieuwbouwwoning Volledig geïsoleerd Vloerverwarming Vier slaapkamers Vrij uitzicht Ruime aanbouw IIH.MA Vraagprijs 224.500,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66