geven' 'Ik moet zachter, vriendelijker met mijn handen werken' ZEELAND 21 eigenaar van het bedrijf letterlijk de poorten van het complex geo pend. Achter het hek verzorgen Jeanine en Jasmien in een joekel van een stal met indoor trainings faciliteiten hun EK-azen. De im posante TC Athene van Jeanine kijkt rustig door de spijlen van zijn stal, de elegante Esperanza van Jasmien staat te glimmen in een wasbox. Op de bovenverdieping van de stal is een stijlvolle ruimte inge richt met onder meer grote fo to's van Coomans' olympische parels Ravel en Lancet. Tegen die achtergrond vertellen de Zeeuw se amazones over hoe ze in Oud-Beijerland zijn geland, over hun paard, over zichzelf en over emoties. „Maar het duurde tot vrijdag. Toen ze belde heb ik de oproep twee keer gemist, want ik was aan het trainen. Ik belde terug, maar toen pakte zij niet op. Maar toen kregen we elkaar aan de lijn. En ik mocht mee! Maar ik moest nog wel een dag mijn mond houden, want dan werd het naar buiten ge bracht. Lastig, maar toen het ein delijk bekend werd, ontplofte mijn Facebook." „Ik ben al vrij vroeg internationa le wedstrijden gaan rijden. Dat deed ik met Take it Easy. We heb ben wedstrijden gewonnen, het EK voor junioren gereden, dat was hartstikke mooi. Toen Esperanza kwam, hadden we twee paarden om voor te zorgen. Ik had school, ik gaf paardrijles en eigenlijk was er geen tijd voor twee paarden. We hebben Take it Easy daarom moeten verkopen. En dat was moeilijk. We hebben jarenlang lief en leed gedeeld. Ik vind het nog moeilijk om over te praten." „Ik hoop een succesvolle rij der te worden. Misschien mag ik ooit deelnemen aan de Olympische Spelen. Dat is mijn droom. Als ik klaar ben met mijn studie, hoop ik net als Jeanine hier te mogen werken in Oud-Beijerland." „Ik heb jarenlang bij Leunus van Lieren in Stal Hexagon gere den. Op mijn achtste ben ik er binnengekomen en vorig jaar ben ik er op mijn twintigste weggegaan. Ik heb daar zó veel geleerd, daar ben ik Grand Prix-rijder geworden. Maar bij Hexagon waren vier Grand Prix-rijders op één stal en ik was geen eerste keus. Voor mijn gevoel zou ik ook eerder terug zakken dan omhoog gaan." „In het voorbijgaan had Tim al eens gevraagd of ik een vast contract had bij Hexagon. Ik heb toen bot 'ja' gezegd en ben verder gelopen. Maar toen ik la ter een advertentie online zag staan, ben ik erover gaan naden ken. Het was een ontzettend moeilijke beslissing, maar bij Tim kon ik eerste keus worden en bij Hexagon niet." „Hij was een gelukstreffer. Van af zijn vijfde is hij afgericht en helemaal tot de lichte toer opge leid door Gerdine Maree, die ook mede-eigenaresse was. Maar ze kreeg het te druk en vroeg of Tim het management van Athene op zich wilde ne men. Dat heeft hij gedaan. Athene is behoorlijk groot en ik ben maar een ukkie, maar Tim zei: Kijk maar of het iets voor je is." „Het seizoen zat eraan te ko men en ik was nog op zoek naar een Young Riders-paard. De eerste keer dat ik Athene reed, weet ik nog zo goed. Dat was zó cool. Hij was superfris en sterk als een beer. Wauw, wauw, wauw, dacht ik. We zijn zo snel mogelijk op concours ge gaan en gaan trainen. Hij is best eenkennig, maar ik had meteen een klik met hem." „Het gevoel in mijn vingers is mijn slechtste onderdeel. Ik moet zachter, vriendelijker met mijn handen werken, zodat het contact met de mond van het paard 'kleiner' wordt. Ik ben wel eens te grof en moet losser rijden. In het begin riep Tim soms wel vijftig keer per dag 'los' tegen me. Dat is nu wel minder hoor; het gaat nu steeds beter." „Mijn angst toen ik naar Tim ging, was dat ik geen Grand Prix-rijder zou blijven. Tim staat bekend als een handelaar en iemand die paarden goed kan ontwikkelen. Dat is heel an ders dan Grand Prix rijden. Dat kan nergens zo goed als bij Leu nus. Ik vroeg me af of ik die twee pakketten kon koppelen. Er waren mensen die daaraan twijfelden, maar ik ben zo blij dat het op elkaar aansluit." „Dit wordt mijn laatste EK bij de Young Riders. Met het team heb ik al goud en zilver gewon nen, individueel ben ik vierde en zesde geworden. Als ik eer lijk ben, hoop ik nu op een indi viduele medaille. Maar het is wel anders dan voorgaande ke ren. Toen reed ik met Baldacci en nu voor het eerst met Athe ne. En ik zit in een andere posi tie." „Met Baldacci heb ik mooie wedstrijden gewonnen, maar we waren nooit de favoriet. Met Athene heb ik dit jaar op één na alle wedstrijden gewon nen, en met mooie scores. Het voelt gek om nu niet van onder uit te komen. Ik vind het een vervelende positie dat mensen denk dat ik wel even ga win nen. Dat is een andere wed- strijddruk." „Bij De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland scoorden we in april totaal onver wacht 8o procent. Drie weken later bij een in ternationale wedstrijd in het Franse Saumur 79 procent. In Roosendaal zette ik mezelf vori ge maand te veel onder druk dat het nóg beter moest en ging toen de mist in. Dat is even wennen, maar ik ben een redelijk ijskonijn." „Toen ik naar Oud-Beijerland ging, moest ik mijn paard Bal dacci achterlaten bij Hexagon. Dat was moeilijk. Vorige week heb ik nog een filmpje gekeken van de laatste proef die we sa men reden. Dat was op het vori ge EK voor Young Riders. Ik ben nooit zo emotioneel, maar na die proef heb ik gehuild. Ik wist toen dat het mijn laatste proef met hem was, maar mocht dat nog niet vertellen." „Vierenhalf jaar heb ik hem gereden. We hebben na het EK teruggebracht en sindsdien heb ik hem nooit meer gezien. Na tuurlijk is dat moeilijk, maar zo werkt het in de paardensport. Ik keek het filmpje terug omdat ik met Athene precies dezelfde proef rijd. Die had ik voor Bal dacci ontworpen. Ik snapte nooit waarom ik niet zulke ho ge scores kreeg. Alles was afge werkt en netjes. Maar het ver schil is dat Athene er het ele ment show in brengt." „Ik heb het hier zo naar mijn zin, ik hoop hier nog wel een tijdje te werken. Mijn leven draait om mijn passie. Hoe mooi is dat? Ik was rijdster en gaf les. Maar hier mag ik mee naar keuringen en veilingen. Ik kan hier nog zo veel leren." zaterdag 16 juli 2016 hebben nu een gezamenlijk doel Jeanine Nieuwenhuis Take it Easy Over 10 jaar Oud-Beijerland TC Athene Verbeteren EK Baldacci Over 10 jaar Jasmien de Koeyer (links) en Jeanine Nieuwenhuis maken zich op voor het EK voor Young Riders in Spanje. FOTO'S DIANA BLOEMENDAL/IMADA FOTOGRAFIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58