'Ik wil nóg onzichtbaarder been O 20 ZEELAND Reimerswaal Elftal speelt in Dordrecht Terneuzen zoekt nieuw bestuur Minderhoud na eerste dag tweede PAARDENSPORT EK VOOR YOUNG RIDERS Jendrusch Het Reimerswaal Elftal speelt maandag avond een oefenwedstrijd tegen de beloften van FC Dordrecht. Het duel wordt in het sta dion van de Jupiler Leagueclub gespeeld en begint om 19.00 uur. Trainer Eddie Kiesen- berg neemt zeventien spelers mee naar Dor drecht: Danny Weber, Marc van der Hart, Chris-Jan Jansen, Rens Jansen, Elco Jansen, Lorenzo Hoekman, Ilco Rijkse (alien Krab- bendijke), Matthijs van Liere (Kruiningen), Lars van de Griek, Stephan de Leeuw (bei den Rillandia), Ely Engo, Jordy Steketee (Waarde), Arjen de Koeijer (foto), Arjen Dingemanse, Mark Goeman, Niels Poleij en Urvin van Hekelen (allen Yerseke). Het voltallige bestuur van voetbalvereni ging Terneuzen is deze week opgestapt, na dat een groep van tien man had aangegeven geen vertrouwen meer te hebben in de hui dige samenstelling van het bestuur. Dat staat te lezen op de website van de club. De vijf zittende leden zullen op donderdag 28 juli officieel terugtreden tijdens een bui tengewone algemene ledenvergadering. Die avond moeten een nieuwe voorzitter, pen ningmeester en secretaris worden gekozen. Aanstaande donderdag (21 juli) wordt een informatiebijeenkomst gehouden in de kan tine van de zondag-derdeklasser. PAARDENSPORT Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud staat na het eerste onderdeel van het NK in de Zware Tour, de Grand Prix, tweede. De uit Westkapelle afkomstige kandidaat voor Rio kreeg van de jury een score van 79,340 procent. Hij reed op Glock's Johnson. Zijn partner, Edward Gal, deed het nog net iets beter: 79,500 procent. Minderhoud is al zo goed als zeker van deel name aan de Spelen. Het NK geldt als twee de en laatste observatiewedstrijd. Vandaag en morgen heeft hij nog kans om Gal voor bij te gaan. Bij de Lichte Tour staan Gal en Minderhoud (rijdend op Dream Boy) ook eerste en twee de. Thamar Zweistra uit Schore, die met Hexagons Denzei de ring betrad, zit ook nog bij de beste tien. Zij is de nummer acht en scoorde 70,044 procent. Eiger Trail Jeanine Nieuwenhuis en Jasmien de Koeyer nemen volgende week deel aan het EK voor Young Riders in Spanje. Beide Zeeuwse amazones trainen in Oud-Beijerland. In hun ponytijd waren Jeanine Nieuwenhuis (21 jaar uit Serooskerke) en Jasmien de Koeyer (19 jaar uit Sint-Jansteen) al el- kaars concurrenten. Dan won Jeanine een keer en dan was Jasmien weer de beste. Vanaf woensdag hebben de Zeeuwse amazones een gezamen lijk belang, want dan vertegen woordigen ze Nederland in Span je bij het EK voor Young Riders. Er zijn meer overeenkomsten. Zowel Jeanine als Jasmien heeft bijvoorbeeld Oud-Beijerland als thuisbasis. In de stal van Tim Coo- mans, genaamd TC Dutch Sport Horses, traint, werkt en woont Jeanine vrijwel de gehele week, terwijl Jasmien drie keer in de week met haar paard in de trailer de rit van anderhalf uur maakt om er te trainen. Op deze avond heeft de joviale Dat mocht gelukkig. „Bij Stephanie de Frel in Koe wacht heb ik de basis geleerd. Maar inmiddels train ik al vier jaar bij Tim. In Zeeland zijn al tijd leuke wedstrijden, maar ik wilde het meer buiten de provin cie zoeken. Ik wilde weten of ik ook in Zuid-Holland kon mee draaien, waar meer ruiters en meer paarden zijn. Dat vond ik wel uitdagend." „Bij dressuurdagen in Oud-Be ijerland ben ik Tim tegengeko men. We hadden meteen een klik. Jeanine werkt hier de hele week, dat zou ik op termijn ook wel willen. Maar ik wil eerst mijn studie afmaken, 'Art of de sign' in Goes. Dan heb ik altijd iets om op terug te vallen. Ik kom drie keer in de week trai nen in Oud-Beijerland." „Toen ze vier jaar was, mis schien net vijf heb ik haar voor het eerst gezien. Tim zei: dit is een leuk paard voor jou. Ze bleef in mijn achterhoofd zitten, want ik voelde iets voor haar. Toen ze eind vijf was, ben ik met mijn ouders en Tim terug gegaan. Mijn ouders waren ook meteen enthou siast en hebben haar gekocht." „Ze is niet zo groot, het is ook een mer rie, maar ze „Het was zo'n verrassing dat ik mee mocht. Ik besefte het eerst nog niet zo goed, maar nu het dichter- en dichterbij komt wel. Voor het seizoen had ik er totaal geen rekening mee gehouden. Maar doordat het bij wedstrij den in Compiègne en bij het CHIO in Roosendaal zo goed ging, kwam het zomaar om de bocht." „Toen ik in Compiègne op de laatste dag de kür won, kwam er voorzichtig in mijn hoofd: wie weet... Toen het in Roosendaal ook goed ging, moest ik afwach ten. Ik wist in welke week de bondscoach de rijders ging bellen. Ik dacht dat het op maandag zou gebeu ren, dus ik zat op mijn tele foon. Ik had op school ge vraagd of mijn telefoon mee de klas in mocht. is elegant en mooi qua bespie- ring. Ze is nog jong, zeven jaar nu, en in de Z2 heeft ze een goe de basis gelegd. We werden der de op het NK en wilden een nieuwe uitdaging. Ik wilde wel eens weten of we het ook bij de Young Riders konden. Zonder verwachting zijn we fanatiek aan het werk gegaan en kijk waar we nu staan... Onver wacht." „Ik ben heel focusgericht, presta tiegericht. Dat was met Esperan za in het begin wel lastig, want ze was nog onwe tend, moest alles nog le ren. Maar nu wil ik nóg onzichtbaarder been kunnen geven. Dus dat je niet kunt zien dat ik met mijn kuiten stuur. Edward Gal kan dat bij voorbeeld zo goed. Bij het piafferen zie je hem geen been geven. Dat is iets waar ik bij mezelf op hamer." zaterdag 16 juli 2016 VOETBAL VOETBAL De column van Barry van der Hooft ver schijnt de komende weken niet. De volgende column staat bij de start van het nieuwe voet balseizoen weer op deze pagina's. Ulrich van Gobbel signeert vandaag van 14.00 tot 16.00 uur in de Middelburgse boek handel De Drvkkery zijn biografie ULI! ULI! De ze is geschreven door Jules van der Wardt. Van Gobbel is een voormalige verdediger van Feyenoord, Southampton, Galatasaray en het Nederlands elftal. Freestyle windsurfer Rick Jendrusch uit Scharendijke is bij een wedstrijd op de European Freestyle Windsurfing Pro Tour zevende ge worden. Op Lan- zarote kwam hij goed door de eerste heats, maar strandde hij voordat er om de ereplaatsen werd gestreden. Jendrusch SI Atleet Huub van Noorden uit 's-Heer Abtsker- ke waagt zich vandaag aan de Eiger Trail. De start van de wed strijd over 51 kilo meter door de Zwitserse Alpen is om 6.45 uur. De deelnemers moeten onder meer naar de top van de Faul- horn (2680 me ter). Voor Van Noor den is deze trail één van zijn hoofddoelen in 2016. Twee concurrentes Rudy Boogerf Oud-Beijerland Jasmien de Koeyer a Oud-Beijerland Esperanza EK Verbeteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57