«ro 'De raad is juist en volledig geïnformeerd' KOOPJESMARKT OOST-SOUBURG KOOPJES Ringrijden WALCI- EREN 11 VERDENKING RIJKSRECHERCHE ONDERZOEKT LEK Raadslid Pim Kraan wil eerherstel. Hij zou gelekt hebben uit een geheime vergadering, maar het Openbaar Ministerie vond niets strafbaars. „Ik leefde onder een wolk van verdenking." m ZATERDAG 16 JULI van 10.00 - 17.00 uur de laagste prijzen van Nederland Oeps schade,... Ik ben tot de conclusie geko men dat het onderzoek geen verdenking heeft opgeleverd je gens u danwel enig ander per soon", schrijft de offcier van Justi tie deze week aan het Vlissingse raadslid voor Progressief Onderne mend Vlissingen. Het besluit het onderzoek te stoppen, lucht Kraan op. „Ik heb een jaar geleefd onder een wolk van verdenking en verdachtma king." In een verklaring die Kraan gisteren uitgaf, concludeert hij dat de aangifte 'is gebruikt als politiek instrument'. „De aangifte is be wust gedaan om mij te beschadi gen", zegt Kraan. Hij stelt dat wet houder John de Jonge de raad op 2 juli onjuist heeft geïnformeerd. Volgens Kraan heeft De Jonge druk uitgeoefend op de burge meester om aangifte te doen. De Jonge wil ondanks aandringen van de PZC niet reageren. Het kiem van het conflict ligt in de besloten raadsvergadering van donderdag 2 juli 2015. De ge meenteraad wordt door De Jonge vertrouwelijk bijgepraat over ontwik kelingen rond de ver koop van de Timmerfa briek. Wat die ontwik kelingen zijn, kan Kraan nog steeds niet vertellen, want de ver trouwelijkheid geldt nog steeds. Maar De Jon ge geeft informatie waarvan Kraan meent dat die niet klopt. „Het is mijn handicap dat ik niet kan zeggen wat er dan niet klopte", zegt hij nu. „Ik heb de dag erna die infor matie geverifieerd bij betrokke nen en concludeerde dat het inder daad niet klopte. Ik heb dat ge meld via de griffie en de burge meester." Op vrijdag 3 juli stelde de PZC vragen aan wethouder De Jonge over de ontwikkelingen rond de verkoop van de Timmerfabriek. „Dat kon, want het onderwerp waarover vertrouwelijk was ge sproken, stond gewoon op de raadsagenda", zegt Kraan. „De Jon ge stelde echter dat hij uit de vra gen van de PZC kon opmaken dat vanuit de raad gelekt was naar de PZC. Die stelling heeft de wethou der nimmer onderbouwd. Welke informatie ge lekt zou zijn, is niet aan de raad kenbaar gemaakt." De PZC publiceert op 17 juli op basis van een persbe richt van de ge meente Vlissin gen dat de onder handelingen met Jeroen Lokerse en Jack Kloosterboer ver gevorderd zijn en dat huidig exploitant Boei geen kandidaat-koper Pim Kraan laat aan collega's in de raad of en hoe de kwestie gevolgen krijgt. De aangifte is bewust gedaan om M mij te besftttadigen John de Het college van Vlissin gen wil geen verklaring geven waarom de aangifte van lek ken van vertrou welijke infor matie op 8 de cember 2015 is gedaan, terwijl er maanden eer der in de ge meenteraad en presidium is ge sproken over 'de aangifte' en 'het onder zoek van de Rijksrecher che'. „Wij hebben niets meer te melden dan het antwoord dat wij gegeven hebben", mailt een voor lichter na diverse malen aandringen om uitleg. Dat antwoord van wet houder John de Jonge, op de vraag te reageren op de verklaring van Kraan, komt via zijn afdeling communicatie ook per e-mail: „Ik kan mij in het geheel niet vinden in het geen de heer Kraan schetst in zijn persbe richt. De raad is omtrent dit onderwerp op een juis te en volledige wijze geïn formeerd." Volgens de notulen van de adviesraad van 22 okto ber 2015 antwoordt Letty Demmers de SP: 'vandaag nog met de officier van Justitie gesproken. Het on derzoek ligt bij de Rijksre cherche, die zijn ermee bezig. De voortgang in het onderzoek is afhanke lijk van de mogelijkheden en de capaciteit van de Rijksrecherche. De ambts instructie van de burgemeester zegt dat er bij het lekken van infor matie aangifte gedaan moet worden. De burge meester heeft conform de ambtsinstructie gehan deld. De officier van justi tie is vanaf het begin op de hoogte geweest.' Letty Demmers licht op verzoek toe dat de aangif te op 8 december is onder tekend, maar dat daarvóór melding is gedaan bij het Openbaar Ministerie. Dat bereidt de aangifte met kort onderzoek voor, legt zij uit. Ze verwijst verder naar de huidige burge meester. Inl. EUROMARKT tel.: 06-22375905 KOUDEKERKE De Koude- kerkse Ringrijders Vereni ging vierde gistermiddag het 65-jarig jubileum in het dorp met een sjezenwed- strijd. Daarnaast was er een markt met onder andere Zeeuwse sieraden en diverse demonstraties. Harmonie Voorwaarts gaf als afsluiting een miniconcert bij de kerk. In september is er een jubi leumwedstrijd. Kom naar Van den Berg! Zie voorwaarden: vandenbergautoschade.nl zaterdag 16 juli 2016 'Aangifte om verkeerde info aan raad' Claudia Sondervan Hm Kraan, r 1 V 1 zijn A Pim Kraan, archieffoto ruben oreel www.pzc.nl/ringrijden international

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48