Politie op zoek naar dievegge ZEELAND 9 -J Bij MlMiSTeR KAMP f GOES Drie oudere mensen heb ben in juli melding gemaakt van een babbeltruc. De politie stelt dat er mogelijk een ver band is tussen de zaken. In alle gevallen gaat het om een blanke vrouw van 40 a 50 jaar, die Nederlands spreekt. Ze ziet er verzorgd uit en heeft donker, halflang haar. Op de Oude Rijksweg in 's-Heer Arendskerke werd op 2 juli 's middags aangebeld bij een echtpaar. Een vrouw vroeg naar de weg. 's Avonds werd een poging tot inbraak ontdekt. Een hoogbejaarde vrouw werd op 12 juli in haar woning aan de Hoge Molenstraat in Zie- rikzee bestolen van sieraden en geld. Een vrouw kwam met een smoes binnen, leidde het slachtoffer naar de badkamer en liet de voordeur openstaan. Ook een bejaarde vrouw in Goes werd die dag slachtoffer van een babbeltruc. 's Middags belde een vrouw aan bij de wo ning aan de Troelstralaan. Ze vertelde dat ze een thuiszorg medewerkster was. Nadat de vrouw weg was, bleek dat enke le sieraden en geld waren gesto len. COR DE JONGE BRIEVEN In de laatste vergadering van de Statencommissie ruimte (17 juni) wees gedeputeerde Schönknecht trots op de om vang van de sedert 1990 aange legde natuurgebieden. Ze vor men deels de compensatie voor wat elders verloren ging, dan wel zijn ze de hefboom om op andere locaties nieuwe projectontwikkelingen moge lijk te maken. Het gaat om jon ge 'bulldozernatuur', zie West Zeeuws-Vlaanderen. De statenleden eisen terecht bescherming van het kustge bied. De kuststrook, de water kering, het zeewaartse getij- de-gebied en een ruime land- waartse strook vormen een waardevolle eenheid. Met het oog op de veiligheid (zeespiegelstijging) zijn ingrij pende wijzigingen aan de wa terkeringen in de toekomst noodzakelijk. De kuststrook heeft veel meer waarden: ruimte, rust, land schappelijke schoonheid, speci fieke vegetatie, vogelsoorten enzovoort. Die totaliteit is van onschatbare waarde en vormt het gratis vermogen waardoor Zeeland als recreatiegebied zo hoog scoort. Bestuurders, houdt de rug recht en houd die waarden in stand! Het nieuws in ons land wordt beheerst door het thema vluch telingen. Op tv: vluchtelingen. Op radio: vluchtelingen. Komst azc, ja of nee. Het ver scheurt onze samenleving, voor - en tegenstanders praten niet meer met elkaar en nege ren elkaar. En waarom stuurt niemand ze naar hun schatrijke buurlan den, Saudi-Arabië, de verenig de Arabische Emiraten, Oman? Elke moslim heeft de plicht de islam uit te dragen en aan ande ren op te leggen, desnoods met geweld. Europa staat op een keerpunt in de geschiedenis.Onze cul tuur en onze vrijheid wordt weggegeven. We importeren achterlijkheid en onverdraag zaamheid, met duizenden mos lims tegelijk die Europa bin nenkomen en nooit meer ver trekken. Het het kost miljar den. En in sommige zorginstel lingen is er geen tijd of geld on ze (zieke) bejaarden wekelijks te douchen. De regeringen zijn stekeblind. De Brexit (27 juni) is het ge volg van jarenlang chaotisch EU beleid met als gevolg steeds weer een nieuwe crisis. Electorale meerderheden die dit beleid niet meer waarderen worden nu uitgemaakt voor po pulisten. Exit-senioren willen hun nako melingen beschermen tegen de grillen van een te vrije markt economie zonder veel zekerhe den. Zij proberen te redden wat ze in jaren hebben opge bouwd. We weten uit ervaring ook dat schaalvergroting vaak mislukt vanwege bestuurbaar heid, cultuurverschillen en ho ge kosten. In onze zorg en on derwijs zijn er vele voorbeel den. Zelfs in het bedrijfsleven mislukken veel fusies, zoals het ABN/Amro drama en nu de KLM /AF fusie. Waarom zou een steeds grote re EU met een munt wel goed functioneren? Voor onze defen sie hebben we al de NAVO. Toch maar een Neuro en Zeuro EEG? Dit helpt de Griek op straat in plaats van alleen de in ternationale banken. Het einde van van de kabelbe lasting (1 juli) wordt aangekon digd. Alleen het wetsvoorstel (Plasterk) moet nog door de Tweede en (vooral) Eerste Ka mer. Dat had veel eerder moe ten gebeuren. Opvallend: de Tweede Kamer is al jaren voor deze afschaffing. Het toene mend aantal gemeenten is de oorzaak om nu haast te maken. Is dat wel zo? Het heikele punt ligt namelijk in de Eerste Ka mer. Afwijzing door fel protes terende gemeenten ligt voor de hand. De gemeenten zitten met de gebakken peren. Niks zal er na de verkiezingen van 2017 veranderen. Het is ge woon een verkiezingsonder- werp met de burger als slacht offer. Zo niet, dan mag alleen Hulst nog een tijdje blijven hef fen, liefst tot 2027, om geleide lijk 'het ontstane begrotings gat' te dichten. Hulde! Maar gaan de inwoners van Zeeland dan ook de totale omslag van Hulst via Delta betalen of wordt dit alleen verhaald op de Hulstenaren? Die lijst van gepubliceerde on derzoeksresultaten is niet meer actueel, blijkt nu (6 juli). Dat is niet netjes van de inspec tie. Die zou ik hiervoor ook op de vingers kunnen tikken. Bovendien zijn het voor de Zeeuwse instellingen nu geen zaken waarvan je zegt die zijn direct erg schadelijk voor de ge zondheid. Vaak is het zo, dat de inspectie lager gekwalificeerde instellin gen op de vingers tikt, maar ho gere niet of veel te laat. Door media-aandacht onder neemt ze dan pas actie. Sommige sprookjesfiguren in de Efteling (6 juli) zouden bele digend zijn voor Aziatische mensen. Hebben alle Aziaten vooruitstekende tanden en dra gen zij een dikke bril? Ik heb ze nog nooit gezien. Ook in Ne derland lopen mensen rond die niet moeders mooiste zijn. Nou en? Ik ben bang dat de klagers uit de hoek van de 'Zwarte Piet-ac tivisten' komen. Ik vraag mij af of zij ook zulke warme gevoe lens hebben voor de Aziaten/Afrikanen/Zuid-Ame- rikanen die als vluchtelingen Europa proberen te bereiken. Daarvan bleek weinig toen zij hun woede uitten bij bespre kingen over een eventueel op vangcentrum in diverse ge meentes. Op zijn minst kun nen zij de vluchtelingen die het gelukt is Nederland te be reiken een huis en een baan gunnen. Het geld dat besteed zou worden aan het vervangen van de Efteling-figuren kan dan bijdragen aan de kosten van de azc's. zaterdag 16 juli 2016 U kunt uw brief (max. 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen of 08801-30210 Kustvisie P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene Vluchtelingen M.Vreeke Noordweg 341, Middelburg Brexit H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Kabelbelasting Jan van der Straaten Oosterenbanweg 46, Renesse Inspectie J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Efteling J. Cladder-de Jager Dongestraat 10, Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46