ÏÏSSX— Vam 'Als je een liedje zingt, doet iedereen mee' Die extra etappe is 'een gigantische eer' 6 ZEELAND VIERDAAGSE PZC VOLGT DEELNEMERS UIT ZEELAND A Zeeuws hart in Eist: stuur uw foto in! 633 Zeeuwen lopen komende week de honderdste editie van de Vierdaagse in Nijmegen. De PZC volgt enkele wandelaars. Vandaag stellen we ze voor. Het grote hart met schoenen, dat vorig jaar tijdens het kustmarathonweekend in de duinen van Zoutelande stond, prijkt komende dinsdag - de eerste wandeldag van de Vierdaagse - voor het gemeente huis in de Dorpsstraat in Eist. De PZC-re- dactie is ter plekke aanwezig voor een re portage in de krant en op de website. Stuur uw foto met het Zeeuwse hart naar e-mailadres web@pzc.nl. Vermeld uw naam en woonplaats. Uw foto wordt dan op de PZC-website geplaatst. keer mee nimitri van Leeuwen Middelburg Loopt voor de tweede keer mee „De Vierdaagse loop je met z'n allen. Als een paar mensen be ginnen te zingen, dan doet ie dereen mee." Shakira van Leeu wen (14) uit Middelburg heeft er zin in. Samen met haar broer Dimitri (13) loopt ze voor de tweede keer de dertig kilome ter. Dimitri staat ook te trappe len om naar Nijmegen te gaan. „Ik vind het leuk om met de sol daten te lopen. Want die gaan snel en ze zingen altijd", zegt hij. „En soms zie je ook mensen in gekke pakken. Vorig jaar was er bijvoorbeeld iemand in een bananenpak en iemand in een kabouterpak." De broer en zus hebben flink getraind, samen met hun moe der Corina en haar vriendin An toinette. Zij zijn ook de begelei ders tijdens de Vierdaagse. De vier logeren op een boerderij buiten Nijmegen, met leden van wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg. Is wandelen niet saai? „Nee hoor, het is heel erg leuk", vindt Shakira. „Zeker tijdens de Vierdaagse. Als je al die mensen ziet, dan vergeet je dat je voeten pijn doen. Daar let je dan ge woon niet op." Dimitri: „We doen onderweg spelletjes. 'Ik ga op reis en ik neem mee', bijvoor beeld. Of we zingen 'Daar bo ven op de berg'." De derde wandeldag, waarop de Zevenheuvelenweg getrot seerd moet worden, vinden Sha kira en Dimitri het zwaarst. „Ik hou niet van heuvels", zegt Sha kira. Maar Dimitri heeft er iets op gevonden. „Je moet naar be neden kijken als je een heuvel op loopt. Dan lijkt het net of de weg plat is." Shakka varmeeuwen *itU Jan Meijer Jan Meijer (53) uit Biezelin- ge hoort bij een groep van honderd speciale Vierdaag- sewandelaars. Hij is door de wandelbond geselecteerd om een extra ereronde van vijftig kilometer te lopen. Meijer loopt de laatste etap pe twee keer. „Een giganti sche eer", vindt hij. Als de meeste Vierdaagse- lopers hun blaren tellen en bijkomen van de derde etap pe, start Meijer met zijn extra ronde. „We vertrek ken donderdag om vijf uur, en zijn tussen twee en drie uur 's nachts terug. We lo pen als groep en moeten ge middeld 6,6 kilometer per uur afleggen." Een uur na de finish van de ereronde, begint de groep aan de 'ge wone' laatste wandeldag. Meijer is niet zomaar ge selecteerd: hij is een super- getrainde langeafstandlo- per. Hij wandelt elke twee weken en maakt jaarlijks zo'n tien tochten van hon derd kilometer of meer. „Van Amsterdam naar Leeuwarden, van Nijmegen naar Rotterdam, de Mergel landroute in Limburg. Toch ten van veertig kilometer trekken me niet meer. Tij dens zo'n lange tocht ga je helemaal kapot: de adrenaline, de uitdaging, de prestatie. Daar doe ik het voor." Toch is de ereronde tij dens de honderdste Vier daagse een extra grote uitda ging. Meijer heeft er dan im mers al drie wandeldagen van vijftig kilometer op zit ten. „Dat doe je niet zomaar even." De wandelaars die de ereronde lopen, krijgen een extra beloning in de vorm van een diploma. „Maar dat vind ik niet zo be langrijk", zegt Meijer. „Het gaat erom dat ik mee mag doen." Biezelinge zaterdag 16 juli 2016 Zeeuwse wandelaars zijn in Alle nieuwtjes over de Vierdaagse in Nijmegen zijn te vinden op www.pzc.nl/vierdaagse. Cornelleke Blok en Ondine van der Vleuten FOTO MARCELLE DAVIDSE Loopt voor de veertiende keer mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43