Sport vanuit je luie stoel Wilmots niet langer aan het roer De Graafschap beraadt zich over spoedappèl na vonnis van rechter 34 'Ook PAOK heeft honger' Ajax moet zich via PAOK Saloniki plaatsen voor de laatste voorronde van de Champions League. Aan PAOK Saloniki heeft Ajax goede her inneringen. In 2010 waren de Amster dammers te sterk voor de Griekse club, maar wel na een moeizaam gevecht. Ajax was destijds nog de grillen van Luis Suarez dankbaar. Suarez scoorde zowel in de thuis- (1-1) als in de uitwedstrijd (3-3). Dat PAOK in Griekenland van een 3-1 achterstand terugkwam tot 3-3 kostte de ploeg van trainer Martin Jol nog bijna kwalificatie voor de volgende ronde. Na de winst tegen PAOK won Ajax een ronde daarna van Dina- mo Kiev en daarmee plaatste het zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Een scena rio waar de club nu onmiddellijk voor zou tekenen. Vers in het geheugen liggen de kwalificatiewedstrijden voor de Champions League van vorig jaar. Toen moest Ajax in diezelfde ron de al zijn meerdere erkennen in Rapid Wien en begon het met een sof aan het seizoen. Ook voor PAOK is het halen van de Champions League een must, zo weet Huub Stevens, die in 2013 nog oefenmeester was van de Griekse club. „De eigenaar wil al heel lang per se deelnemen aan dat toernooi. Die opdracht kregen wij destijds ook mee. De honger zal nu alleen maar groter zijn." Meesterscout Tonny Bruins Slot was gisteren al op De Toekomst om zich voor Ajax over de komen de tegenstander te buigen en er een minutieuze analyse op los te laten. Hij zal ontdekken dat PAOK Saloniki een hecht collectief is met veel Oost-Europeanen in de gelederen, een enkele Zuid-Ameri kaan en de Nederlander Diego Bi- seswar. PAOK verblijft momen teel in Nederland en speelt van daag een oefenwedstrijd tegen FC Twente. De club heeft zich via play-offs in eigen land weten te plaatsen voor de voorronde van de Champions League. Ajax speelt op 26 of 27 juli thuis, de return is een week later. AZ en Heracles In de Europa League werd Hera cles Almelo voor de derde voorron de gekoppeld aan het Portugese Arouca. Beide clubs debuteren in de Europa League. De Portugezen spelen pas voor het vierde jaar op het hoogste niveau. AZ moet nog even wachten welke tegenstander het treft op 28 juli en 4 augustus. Het Griekse PAS Giannina uit Io- annina heeft daarvoor de beste pa pieren. Giannina won het eerste duel met het Noorse Odd met 3-0. Op 22 juli is er uitsluitsel als de re turn tussen de twee clubs is. AZ is bijna een vaste Nederland se deelnemer in de Europa Lea gue. Vorig seizoen sneuvelden de Alkmaarders in de groepsfase nadat ze al twee tegenstanders hadden verslagen. Met een simpel vonnis oordeelde de voorzieningenrechter gisteren dat de Superboeren komend sei zoen in de eerste divisie moeten spelen. In zijn vonnis stelde de rechter dat het 'praktisch onuitvoerbaar' is om de eredivisie met negen tien in plaats van achttien clubs van start te laten gaan. Die eis had De Graafschap op 5 juli in een kort geding tegen de KNVB bij de rechter neergelegd. De Doetinchemmers verweten de voetbalbond FC Twente on rechtmatig toe te hebben gelaten in de eredivisie. „Het toevoegen van een extra team aan het com petitieprogramma, dat begin au gustus van start gaat, is onhaal baar. Een extra club in de eredivi sie heeft gevolgen voor het hele competitieprogramma, ook voor de eerste divisie", luidde het com mentaar van rechter Van Maanen, die zich niet uitliet over de vraag of FC Twente uit de ere divisie had moeten worden ge haald tijdens de winterstop. „Teleurstellend", sprak com mercieel directeur Martine Zuil van De Graafschap na het vonnis. „De rechter heeft het niet aange durfd de zaak inhoudelijk te be handelen. Hij verwijst ons eigen lijk door naar de bodemrechter. Wij gaan de komende dagen over leggen. Het kan een spoedappèl worden." Beleef de sportzomer nog intenser met deze vier onthullende sportboeken. Nu in één pakket voor maar 29,95. De biografieën van topvoetballers Luc Nilis en Gareth Bale, Kees Jansma over een halve eeuw sportverslaggeving en dé voetbalquiz van Nederland. Onmisbaar voor elke sportfan, ideaal voor op vakantie! Bestel nu op pzc.nl/webwinkel zaterdag 16 juli 2016 Ajax tekent graag voor scenario 2010 Mare Wilmots is niet langer bondscoach van de Belgische voetbalploeg. Wil mots stelde met de Rode Duivels teleur op het EK, waar de ploeg in de kwartfi nales werd uitgescha keld door Wales. Voorzitter Francois De Keersmaecker van de KBVB maakte gisteren bekend dat het contract met Wil mots is ontbonden. Wilmots kreeg tij dens het EK veel kri tiek over de speelwij ze die hij de talent rijke ploeg opdroeg. De coach kon als excuus tal van bles sures opvoeren. „We hebben het EK geë valueerd en de voor opgestelde doelstel lingen zijn niet be reikt. We zijn er dan ook van overtuigd dat er een nieuwe impuls nodig is om deze groep naar een topresultaat op een eindtoernooi te stuwen." De nieuwe bondscoach zal beginnen met de oefenwedstrijd te gen Spanje op 1 september. Nik Kok Amsterdam De rechter wees de eis van De Graafschap af om als extra club in de eredivisie te worden toegelaten. De clubleiding overweegt nu een spoedappèl. Raymond Willemsen Doetinchem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35