'Kromo' geveld door blessure Een gezellig dagje uit met de trein 33 is Cup-team mist vertrouwen en vorm Het Nederlands Davis Cup-team heeft een wonder nodig. Na dag 1 van het duel met Rusland kijkt de ploeg tegen een 2-0 achterstand aan. Volgens de coach van Kromowid jojo, Patrick Pearson, is er geen re den tot paniek. „Een van haar tus senwervelschijven heeft een tikje gehad. Hierdoor moet ze het een paar dagen rustig aan doen. Don derdag heeft ze niet in het water gelegen, maar vanochtend heeft ze alweer eventjes gezwommen. En vanmiddag gaat ze het ook weer proberen. Langzaamaan gaat het iets beter", aldus Pearson giste ren. „Dit is natuurlijk geen fijne ti- Dit is natuurlijk geen fijne timing, maar paar dagen minder intensief trainen heeft geen impact ming om een blessure op te lopen, maar een paar dagen minder in tensief trainen heeft geen impact op haar Road to Rio", stelt de zwemcoach. De verwachting is dat de titelverdedigster op de 50 en 100 meter vrije slag volgende week gewoon met de nationale zwemploeg afreist naar het trai ningskamp op Sardinië. Kromowidjojo liep de blessure aan haar onderrug op bij een setje squatten; een beenoefening waar bij met een halter in de nek knie buigingen worden gemaakt. De 25-jarige Kromo komt op za terdag 6 augustus voor het eerst in actie tijdens de Olympische Spe len. Dan staat de 4x100 meter vrije slag op het programma. de fysiotherapeut hem intensief aan zijn schouder behandelde. Alleen een wonderbaarlijk weekeinde in het zonnige Moskou kan de Nederlandse tennissers nog aan een ticket voor de play-offs helpen. Later dit jaar wordt daar gestreden voor een plaats in de Wereld- groep, maar die lijkt na gisteren mijlenver weg voor het team van Siemerink. Ook al omdat de equipe niet kan rekenen op dub- belspecialist Jean-Julien Rojer. Hij zegde on langs geblesseerd af. Zijn vervanger, debu tant Wesley Koolhof, neemt het vandaag aan de zijde van Matwé Middelkoop op tegen Asian Karatsev en Kon- stantin Kravtsjoek. Met een zege houdt het duo Nederland in elk geval nog even in de wedstrijd. Mor gen zijn Haase en De Bakker wederom aan de beurt. Het plukje Nederlandse tennis- fans langs de kant liet zich gisteren af en toe horen, maar ook zij zullen er wei nig fiducie meer in hebben. De Nederlanders missen het vertrouwen, de vorm en dan werkt ook het lichaam nog tegen. e blik van captain Jan Sie merink werd alsmaar zor gelijker. Eerst zag hij Ro bin Haase worstelen en kansloos verliezen. Later op de dag zat Thiemo de Bakker iets beter in de wedstrijd, maar begon diens lijf tegen te stribbelen. Bij de tweede blessurebehande ling bij De Bakker, die last had van zijn rug en daarna van zijn schouder, kwam Sieme rink een kijkje nemen. Even vragen, even praten, maar het hielp weinig. Ook de twee de wedstrijd draaide uit op verlies. De Nederlandse tennissers kijken tegen een 2-0 achterstand aan, na een desastreuze dag in de tweede ronde in de Europees/Afrikaanse groep 1. De cijfers te gen de Russen doen pijn: het lukte alleen De Bakker om een setje te pakken. Haase slaagde daar niet in tegen de veel lager ge rangschikte Andrei Roeblev, de nummer 193 van de wereld. De Hagenaar had het moeilijk, wanhopig zoekend naar het goe de gevoel op de baan. In drie sets was het afgelopen: 6-7 (2) 3-6 4-6. De Bakker, al niet in beste doen de voorbije periode, pakte nog de eerste set in een tiebreak, maar daarna nam Teimoeraz Gabasjvili het over: 7-6 (3) 6-7 (4) 4-6 4-6. De man die in team verband nogal eens goed is geweest voor een verrassing had het zwaar. Het lichaam haperde. De beelden pasten bij de martel gang in Moskou. De Bakker op het stoeltje langs de hardcourtbaan, met het hoofd gebogen en een van pijn vertrokken gezicht, terwijl croissant warme drank Bestel nu op pzc.nl/treinactie D êlifrance Met heerlijke croissant warme drank zaterdag 16 juli 2016 T ennissers hebben een wonder nodig Drie weken voor de start van de Olympische Spelen is drievou dig olympisch kampioene Rano- mi Kromowidjojo bij een kracht training licht geblesseerd ge raakt. Natasja Weber Eindhoven Thiemo de Bakker heeft pijn. FOTO EPA Robin Haase gaf het Davis Cup niet de juiste start in Moskou. De Nederlander verloor van Andrei Roe- blev, de nummer 193 van de wereld. Moskou *09 u,..^ Geldig t/m 11 september 2016, dus ook in de zomervakantie! Bestellen kan t/m 17 juli 2016. Bij het bestellen hoeft u nog geen reisdatum aan te geven. Deze kunt u later bepalen. Voor maar 18,- p.p. koopt u een Dagretour met de trein (2e klas). Daarmee reist u op één dag met de trein naar uw favoriete stad en terug. Inclusief een heerlijke croissant met warme drank bij Délifrance. Een dagje uit is zo wel heel aantrekkelijk! Reist u Liever extra comfortabel le klas? Dat kan! Dan betaalt u 25,- per dagretour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34