sm mm C 26 KIJKT TV ANGELA I r was een avond vóór Nice. Vóór dat ver schrikkelijke filmpje van die witte truck I die tergend langzaam komt aanrijden op de boulevard en daarna aan zijn moorddadi ge actie begint. Vóór de afschuwelijke beelden van roerloze lichamen op straat. Vóór de inter views met ooggetuigen in shock. Vóór de mo kerslag dat er zoveel kinderen onder de slacht offers zijn. In die paar uur vóór dat alles was ik juist zo innig tevreden. Ik schaam me bijna, omdat het achteraf zo oppervlakkig klinkt. Maar het is wel zo. Tv kan de boze buitenwereld in één tel midden in je huiskamer brengen en je cocon van veiligheid vermorzelen. Maar ze kan je god zijdank ook optillen en alle narigheid even naar de achtergrond drijven. Zo'n moment had ik donderdagavond bij North South. Ik heb staan gillen bij het nieuws dat Net 5 de serie ging herhalen. North South: ik was geloof ik 11 en had zoiets nog nooit gezien. Die twee Amerikaanse vrienden, slaven die werden afgeranseld, de burgeroor log, de hoepeljurken en diepe decolletés, de verboden liefde tussen Orry Main en Madeline en natuurlijk Patrick Swayze. Bij die laatste naam moet u een heel diepe pré-puberzucht bedenken. Moet je iets dat dertig jaar geleden zoveel in druk maakte nog een keer willen terugkijken? Het kan alleen maar tegenvallen. Herhalingen hebben mijn fijne herinneringen aan Miami Vi ce ook de das omgedaan. Maar ik kon de verleiding niet weerstaan. North South bleek nog even schitterend. Ge woon prachtig historisch drama. Door het ver band tussen slavernij en het oplaaiende racis- medebat nog rete-actueel ook. En, niet onbe langrijk, het bleek inderdaad even zo roman tisch als het in mijn hoofd zat. De koets die omslaat, de broeierige blik tussen Orry en southern belle Madeline, de slang (zelfs die her innerde ik me nog, best raar) en de eerste, stie keme kus. Eén ding snapte ik overigens met te rugwerkende kracht niet: waarom ik destijds George Hazard oftewel acteur James Read niet veel knapper vond dan Patrick Swayze. Toen Nice binnenraasde, kletterde ik van mijn roze wolk. Al denk ik dat de moraal van North South ook in het hier en nu ons man tra moet zijn. Liefde overwint alles. Liefde, dat hebben we keihard nodig. Quote van de dag 'In mijn eentje red ik het niet. De één gaat plassen, terwijl de ander bijna in de vijver kukelt' zaterdag 16 juli 2016 Tijd verspillen is zonde9 MUSICAL Liefde e: Actrice Renée van Wegberg gaat in 2017 de hoofdrol spelen in een musical over het leven van Liesbeth List. Ze was eer der te zien in on der andere Jo seph and the Amazing Techni color Dream- coat, We Will Rock YouUrine- town en Wicked. i ii PLUIZENBOL Barry Atsma en Nicolette van Dam gaan de hoofdrollen in spreken voor de film Meneer Plui- zenbol. Die gaat over een miljar dair die door een ongeluk in een kat verandert. Hij draait vanaf 5 oktober in de bioscoop. Reageren: angela@persgroep.nl —Nicolette Kluijver legt uit waarom ze een au-pair heeft voor haar drie kinderen Hansje Bunschoten heeft terminale kanker, foto koen verheijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26