23 °C 'Leger aan de macht in T urkije' Eva Pertijs uit Hulst was op de Promenade des Anglais in Nice toen daar de hel losbrak. De vrachtwagen, de schoten... „Ik heb zo hard gerend als ik kon." MEER OVER DE AANSLAG IN NICE Walcheren cvmocl interview De beelden van de vrachtwagen die slingerend over de boulevard rijdt, gillende mensen die overal naartoe rennen en daarna nog eens die schoten..." De 18-jarige Eva Pertijs uit Hulst, in Nice voor een Franse taalcursus, kan niet geloven wat ze heeft meegemaakt. Ze stond donderdagavond met vier vrienden op de boulevard te kijken naar de vuurwerk show, als afsluiting van de Fran se nationale feestdag. „De show was net een kwartier afgelopen toen we naar ons appartement wilden lopen om onze truien te halen. We stonden nog even te treuzelen", vertelt ze. „Op eens hoorden we gegil. Mensen begonnen te rennen. We wis ten niet wat er aan de hand was. Toen zagen we plots die witte vrachtwagen zigzaggend over de boulevard sjezen." Eva en haar vrienden zetten het op een rennen. „Ik liet alles uit mijn handen vallen en dacht alleen maar: ik moet hier weg. De enige plek waar we zo gauw naartoe konden, was het strand. In no-time waren we el kaar allemaal kwijt." Toen de vrachtwagen voorbij was, dacht Eva heel even dat ze vei lig was. „Maar opeens hoorde ik een heleboel schoten. Ik heb zo hard gerend als ik kon. Ieder een liep door elkaar. Overal stonden mensen met huilende kinderen. Het was een chaos." Haar eindbestemming was de studio waarin ze verbleef, om de hoek van de promenade. „Dicht bij de plek waar alles ge beurde, maar toch voelde dat als de veiligste optie." Eva weet dat het heel anders had kunnen aflopen. „Als we meteen waren vertrokken om onze truien te halen, had ik dit waarschijnlijk niet kunnen na vertellen. Nu zagen we die wit te vrachtwagen op een paar me ter afstand van ons voorbij ra zen." Het is een beeld dat haar altijd zal bijblijven. „Ik ben nog nooit zó bang geweest." ANKARA Het Turkse leger heeft gisteravond verklaard de macht in Turkije te hebben overgenomen. Dat gebeurde even nadat premier Binali Yildi- rim had gemeld dat een 'klein deel van het leger' een poging tot een coup had gedaan. In een verklaring zegt het le ger onder meer dat de mensen rechten zullen worden geres pecteerd en dat alle banden met het buitenland zullen wor den gehandhaafd. Verder zal de wet onveranderd uitgevoerd worden en de eerste prioriteit blijven. In de hoofdstad Ankara en Istanbul en bij de luchthaven Ataturk waren militairen en tanks op straat te zien. De Turk se president Erdogan is op dit moment niet in zijn land. e Stad van jetset is nu stad van verdriet P2 e Wat dreef de dader tot zijn moordrit? P4 e 'Het wordt erger en niemand heeft een antwoord' P6 Nieuwsmedia p V Voor meer Tournieuws Li I V. zje pagina 30 t/m 32 en mgI pzc.nl/tourdefrance DERTIENDE ETAPPE 1. Tom Dumoulin 50.15 2. Chris Froome +1.03 3. Nélson Oliveira +1.31 6. Bauke Mollema +1.54 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Chris Froome 58.02.51 2. Bauke Mollema +1.47 3. Adam Yates +2.45 4. Nairo Quintana +2.59 «ti tt-Alpecin WMim) I' Ik rende voor Elodie Kint Hulst zaterdag 16 juli 2016 De PZC is onderdeel van Warmer weekend pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 166 7 11688 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1